فهرست

فرزاد حاتمی؛ از دعوت کی روش تا پیشنهاد باقری نیا/ سقوط یک مهاجم

آی اسپورت - در میان همه بازیکنانی که به سبب قانون تازه سازمان لیگ فوتبال ایران دشوارهای زیادی برای تیم پیدا کردن دارند، نام بازیکن سابق سرخابی های پایتخت به چشم می خورد. فرزاد حاتمی که زمانی توسط کی روش به تیم ملی دعوت شده بود و حتی در ترکیب تیمی که در نهایت صعود به جام جهانی را تجربه کرد نیز به میدان رفته بود، حالا در فاصله چند روز به پایان فصل نقل و انتقالات بدون تیم مانده و گفته می شود تنها یک مشتری جدی لیگ برتری به نام نفت مسجدسلیمان دارد.

حاتمی بازی در 8 تیم مختلف در فوتبال ایران را تجربه کرده است. او در راه آهن و سپاهان موفق نبود اما در صبا نمایش قابل قبولی داشت و در تراکتور تنها مدت کوتاهی خوب کار کرد اما بعد از جدایی از این تیم، بهترین دوران فوتبالش را در باشگاه استقلال سپری کرد. در همین دوره کوتاه بود که این بازیکن به تیم ملی نیز دعوت شد اما در شرایطی که همه انتظار داشتند او در استقلال ماندگار شود ناگهان به فولادخوزستان رفت. حاتمی در فولاد یک نیمکت نشین دائمی بود و در نهایت در نیم فصل به فروش رسید و پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد. بازیکن شمره 64 سرخ ها تنها 184 دقیقه برای علی دایی به میدان رفت و به جز گلزنی در کرمان، کار دیگری برای این تیم انجام نداد. عملکردی که موجب شده تا به امروز هیچ باشگاهی حاضر نشود ریسک خرید مارکوپولوی فوتبال ایران را بپذیرد.

محدود کردن تعداد بازیکنان بزرگسال باشگاه های لیگ برتری به عدد 18، موافقان و مخالفان خاص خودش را دارد. بعضی ها با تاکید روی بعد اجباری این جوانگرایی، آن را مغایر با اصول فوتبال حرفه ای می دانند و معتقدند این حرکت باید با میل و اراده خود باشگاه ها صورت بگیرد و به شکل فعلی جواب نخواهد داد. بعضی های دیگر اما تاکید دارند که اگر این موضوع بر عهده خود باشگاه ها گذاشته شود، هرگز به سرانجام روشنی نخواهد رسید و حتما باید به همین صورت اجباری باشد تا باشگاه ها نتوانند از زیرش در بروند. نکته ویژه در روند برقراری این قانون تازه، سرنوشت مبهم بازیکنان بزرگسال پرشماری ست که به واسطه آن بدون تیم خواهند ماند. اتفاقی که برای حاتمی رخ داده است. 

     
آی اسپورت
2014-07-18 18:56:35
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر