فهرست
لیگ۱۶ یا لیگ۱۷؛ کدام پرسپولیس بهتر بود؟
لیگ۱۶ یا لیگ۱۷؛ کدام پرسپولیس بهتر بود؟

لیگ۱۶ یا لیگ۱۷؛ کدام پرسپولیس بهتر بود؟

آی اسپورت - پرسپولیس موفق شد در هفته بیست و هفتم لیگ هفدهم قهرمانی خود در لیگ برتر را برای دومین سال پیاپی قطعی کند. شاگردان برانکو در حالی به این عنوان رسیدند که در این ماه‌های اخیر به افت کردن و کسب نتایج بد محکوم شدند. اما آیا واقعا سرخپوشان نسبت به فصل گذشته ضعیف‌تر شده‌اند؟

پرسپولیس در شانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر با برتری 2-0 مقابل ماشین‌سازی در تبریز مقام قهرمانی خود را قطعی کرد. آنها در این فصل هم در هفته بیست و هفتم با شکست پدیده به این عنوان دست پیدا کردند. سرخپوشان تهرانی فصل قبل در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و با 9 امتیاز به سختی صعود کردند اما در این فصل در فاصله یک هفته به پایان بازی‌ها با 10 امتیاز صعود خود به دور بعدی را قطعی کردند.

پرسپولیس فصل قبل در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی به تیم قشقایی باخت و از گردونه رقابت‌ها حذف شد اما امسال در یک‌چهارم نهایی به صنعت نفت آبادان باخت و از مسابقات کنار رفت. سرخپوشان تهرانی فصل قبل مهدی طارمی را با 18 گل به عنوان آقای گلی رساندند اما حالا علیپور در فاصله سه هفته تا پایان به این عدد رسیده است.

بیرانوند فصل قبل در 24 بازی 17 کلین‌شیت داشت. آنها در مجموع 20 کلین‌شیت به ثبت رساندند و 14 گل خوردند. حالا بیرانوند در این فصل در 25 بازی 16 کلین شیت داشته است و پرسپولیس در 27 بازی به 17 کلین‌شیت رسیده است و اگر در هر سه بازی انتهایی گلی نخورد به تعداد فصل پیش خواهد رسید و از لحاظ گل خورده رشد خواهد داشت. پرسپولیس فصل قبل در 30 بازی 46 گل زد و حالا در فاصله سه هفته تا پایان، تنها سه گل با رکورد فصل پیش فاصله دارد تا مشخص شود آنها در فاز هجومی هم افتی نداشته‌اند.

این تیم فصل قبل 20 برد، شش مساوی و 4 باخت به ثبت رساند و حالا تا پایان هفته بیست و هفتم، این تیم 18 برد، شش مساوی و سه باخت داشته است. یعنی در سه بازی پایانی اگر آنها سه برد بدست بیاورند رکورد تعداد برد را خواهند زد و از لحاظ تعداد باخت هم روند بهتری پیدا می‌کنند. پرسپولیس مدل لیگ شانزدهم 66 امتیاز کسب کرد و حالا آنها 60 امتیاز دارند. با کسب هفت امتیاز در سه بازی باقیمانده رکورد فصل قبل و همچنین تاریخ لیگ برتر شکسته خواهد شد.

همانطور که ملاحظه می‌کنید سرخپوشان تهرانی علی‌رغم ستاره‌هایی که از دست داده‌اند و کمبود مهره‌هایی که با آن روبرو بوده‌اند بازهم در نتیجه‌گیری همان تیم سابق بوده‎اند و حداقل روی کاغذ نه تنها افت نکرده‌اند بلکه در خیلی از فاکتورها جلو هم هستند.

ایلنا

۶ ۵  
آی اسپورت
2018-04-09 15:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
خربین
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۵۵
جفتش سوراخ بود... قبلا گفتم .. لنگ همیشه سوراخه... حتی وقتی فکر می کنین سوراخ نیست...
۵ ۲
111
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۴۵
خخخ حالا تلاش کنید ببینیم لیاقت اینو دارین مستقیم بیایین زیر سرورتون یا نه در باب سوراخ بودن دیگه همه فهمیدن کیسه اول سوراخ بوده بعد دست و پا دراورده
۵
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۱۷
سولاخی
۲
بی اعصاب
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۱۲
لیگ ایران اینقدر ضعیف بود که تکلیف قهرمانی در پنج بازی رودرو روشن میشد ..که این دو فصل دیگر خبری از آن تراکتور و سپاهان و استقلال و ذوب و سایپا یا پیکان همیشگی نبود..عیار واقعی پرسپولیس سال بعد و با قدرت گرفتن دوباره تیم ها که از نیم فصل دووم دوومردوومشان شروع شد معلوم میگردد..
۱
+
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۴۹
به والله سه فصله دارین همینو میگین یه بار قوی باشین لامصبا!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر