فهرست
گاف روز؛ ضرب‌المثل بی‌ربط آذری
گاف روز؛ ضرب‌المثل بی‌ربط آذری

گاف روز؛ ضرب‌المثل بی‌ربط آذری

آی اسپورت - امیرحسین فتحی، سعید آذری را متهم کرده که برای مدیرعاملی استقلال خیز برداشته. آذری هم جواب داده: «پنبه‌دزد دست به ریشش می‌کشد. یعنی کسی که شرایط سختی دارد به همه شک می‌کند.» اینکه کدام‌یک از 2طرف حق دارند و عاقبت کار استقلال به کجا می‌کشد به‌خودشان مربوط است. فقط وظیفه خودمان دانستیم توضیح بدهیم ضرب‌المثل استفاده‌شده از سوی آذری کاملا بی‌ربط است و ارتباطی به بدبینی آدم گرفتار ندارد. دست به ریش کشیدن پنبه‌دزد، کنایه از آدم خطاکاری دارد که خودش را لو می‌دهد. ریشه ضرب‌المثل هم این است که پنبه‌های یک بازرگان به سرقت رفته بود. قاضی متهمان را ردیف کرد و چون نمی‌دانست کار کدام‌شان است، به دروغ گفت: «دزد بدبخت حتی وقت نکرده پنبه را از سر و صورتش پاک کند.» خوب است وقتی معنی چیزی را نمی‌دانیم، از آن استفاده نکنیم.

۱۴ ۲  
آی اسپورت
2019-09-06 01:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
فرهاد
جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸، ۲۰:۳۹
چقدر شما با سوادی تمام مطالب سایتتان شده انتقاد و مسخره کردن حرفهای دیگران فقط شما همه چیز سرتان می شود و عقل کل هستید حقتان خورده شده واقعا
۱
سعید
جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸، ۲۲:۲۲
آذری دزد و قالطاق بزرگی است و فعلا قحط الرجال . حتما باید مدیر عامل یک تیم لیگ برتری میشد ؟ فوتبال دولتی به جایی نمی‌رسد و فقط هوادارن تو سر و کله هم میزنن .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر