فهرست
یادداشت روز : بارسای جدید ؛ مسی جدید؛ وعده های شیرین لوئیس انریکه
یادداشت روز : بارسای جدید ؛ مسی جدید؛ وعده های شیرین لوئیس انریکه

یادداشت روز : بارسای جدید ؛ مسی جدید؛ وعده های شیرین لوئیس انریکه

آی اسپورت - انقلاب و تحول در بارسلونا از ماه گذشته آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد. این تیم در تمامی پست ها تغییراتی داشته و خواهد داشت و انریکه مربی جدید این تیم نیز در مصاحبه آخر خود وعده یک بارسای کاملا متفاوت با ایده هایی جدید در فصل جاری را داد.بارسایی جدید با یک مسی جدید و متفاوت.

سرخی سوله در یادداشت امروز خود در موندودپورتیوو که عنوانش تیتر یک امروز روزنامه نیز بود به این قضیه می پردازد :


لئو مسی پاسور ؛ لئو مسی گلزن. اینها دو وجه متفاوت بازی لئو مسی هستند. بازیکنی که بارها و بارها به سبب درخشش در گلزنی و دادن پاس گل به عنوان بهترین بازیکن بازی ها و تورنمنت های مختلف انتخاب شده است.

در فصول اخیر شاید هیچ بازیکنی به اندازه او نتوانسته به عنوان یک 9 کاذب در امر گلزنی موفق باشد. با انتخاب لوئیس انریکه به عنوان سرمربی جدید بارسا و نیز خرید لوئیس سوارس، به نظر می رسد که برای مسی پست های جدیدی در بارسا تعریف خواهد شد.

هدف از این کار به گفته انریکه، استفاده بیشتر از استعداد مسی و بازدهی بیشتر او در امر گلزنی و دادن پاس های نهایی به مهاجمین تیم است.

انریکه در مصاحبه آخر خود صراحتا اشاره کرد که بارسای او برای حریفان قابل پیش بینی نخواهد بود و او بخاطر فلسفه بارسا و سیستم همیشگی این تیم 3-3-4؛ از سیستم های دیگر صرفنظر نخواهد کرد.

بدین منظور انریکه بری استفاده بهینه از مسی دو راه حل تعریف کرده است. یکی استفاده از مسی به عنوان مهاجم کاذب، پشت نیمار و سوارس و نزدیک تر از همیشه به محوطه جریمه و دور از جناحین است. مسی پشت دو مهاجم اصلی همراه با سه هافبک دیگر شکل یک لوزی را می سازند.  و دومی استفاده از سیستم1-3-2-4 .

در سیستم دوم سوارس مهاجم هدف خواهد بود و مسی ، اینیستا و نیمار جلوتر از بوسکتس و ماسچرانو بازی خواهند کرد. مسی بین اینیستا و نیمار دقیقا پشت سوارس بازی خواهد کرد.

در هر دو سیستم به مسی توپ های بیشتری می رسد و او می تواند به روند مثبت خود در گلزنی و دادن پاس گل ادامه دهد، بدون اینکه مجبور باشد در تله مدافعین حریف اسیر شود.

از فصل 2008؛ مسی برای بارسا 312 گل زده و 111 پاس گل داده است. بیشتر از هر بازیکن دیگری. انریکه به خوبی از این امر آگاه است و نمی خواهد تحت هیچ شرایطی مسی فدای حضور سوارس در ترکیب بارسا شود.

به نظر می رسد که در بارسای جدید ما مسی جدیدی را نیز شاهد خواهیم بود حداقل انریکه بارها بر این امر تاکید داشته است.

سرخی سوله : موندودپورتیوو

رضا سیف


     
آی اسپورت
2014-07-19 15:03:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر