فهرست
استقلال و خط هافبکی که رویایی شد/ ماموریت موفقیت آمیز امیر
استقلال و خط هافبکی که رویایی شد/ ماموریت موفقیت آمیز امیر

استقلال و خط هافبکی که رویایی شد/ ماموریت موفقیت آمیز امیر

آی اسپورت - از همان اولین روزهای اغاز فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران، اولویت امیر قلعه نویی روی تغییر خط هافبک تیم فوتبال استقلال بود. حالا در فاصله دو روز به بسته شدن پنجره خرید و فروش بازیکن در فوتبال ایران به نظر می رسد این مربی عملکرد کاملا موفقی در این زمینه داشته است.

در آغاز لیگ سیزدهم، جواد نکونام و آندو تیموریان هافبک های دفاعی ثابت تیم فوتبال استقلال بودند. نکو در میانه های فصل از استقلال جدا شد و به الکویت پیوست اما علاقه داشت بار دیگر در فصل جدید پیراهن استقلال را بر تن کند که قلعه نویی با این موضوع مخالف بود. این مربی خیلی زود به سراغ امید ابراهیمی رفت و یکی از مهم ترین ستاره های تیم فوتبال سپاهان را به ترکیب تیمش اضافه کرد تا جای خالی نکونام را به بهترین شکل با یک بازیکن جوان تر پر کند. حفظ آندو نیز یکی از کلیدی ترین درخواست های امیر از مدیریت باشگاه بود که بالاخره به توافق های اولیه این بازیکن با باشگاه استقلال منجر شد. هر چند که هنوز قراردادی رسمی بین این بازیکن و باشگاه به امضا نرسیده است اما به احتمال فراوان او را در لیگ چهاردهم نیز در پیراهن آبی استقلال خواهیم دید.

علاوه بر جواد نکونام، سه هافبک دیگر فصل گذشته استقلال نیز در این فصل جایی در ترکیب آبی ها ندارند. جی لوید ساموئل با قراردادی ویژه به باشگاه پیکان تهران پیوسته، مبعلی با نفت تهران امضا کرده و در نهایت سیاوش اکبرپور با عصبانیت فراوانی به عضویت تیم پدیده درآمده است.

امیر قلعه نویی برای جایگزینی مهره های از دست رفته استقلال در هط هافبک اما خریدهای خوبی انجام داده است. مهدی کریمیان یکی از بهترین خریدهای این فصل استقلال به شمار می رود. ستاره ای که یکی از مهره های اثرگذار تراکتور محسوب می شد و حال در میانه میدان استقلال فرصت خوبی برای درخشش دارد. کرار جاسم یکی دیگر از خریدهای استقلال برای خط هافبک محسوب می شود. او به شرط بازگشت به فرم ایده آل دوران حضور در تراکتورسازی و البته پرهیز از بی نظمی های تکراری اش می تواند به لحاظ فنی کمک شایانی به خط هافبک استقلال بکند. قلعه نویی، محمدرضا خرسندنیا را نیز از باشگاه پدیده به خدمت گرفته تا با توجه به حضور پژمان نوری، خیالش را به صورت تمام و کمال از پست هافبک دفاعی راحت کند.

فراموش نکنید این تیم احمد جمشیدیان را نیز در اختیار دارد که بیشتر هفته های فصل گذشته را در مصدومیت سپری کرده و با بازگشت به فرم بدنی مناسب تبدیل به یک هافبک تمام عیار برای استقلالی ها خواهد شد. این نفرات در کنار هم، یکی از ترسناک ترین خطوط میانه میدان سال های اخیر استقلال را خواهند ساخت. بدون تردید قلعه نویی ماموریت ترمیم خط هافبک تیمش را با موفقیت به پایان برده است. 

  ۳  
آی اسپورت
2014-07-19 18:33:19
نظر دهید

۳ نظر
jop
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۵
کرار وحشتنم افت کرده. جمشیدیان سهس اله فیکس نیست. کریمیان تو تراکتور ذخیره بود. فقط ابراهیمی خرید خوبی هست اندو هم فردا بهم میزنه. خبر دقیق دارم منتظر 500 میلیون نقد هست که اس اس نداره
مجتبی
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۴۵
این جمشیدیان هیچی نمیشه
-
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۵۳
خیلی ترسناکه واقعا البته برای تیم محلات
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر