فهرست
گزارش روز: همه معماهای مهم نقل و انتقالاتی لیگ برتر/ در انتظار دوشنبه سرنوشت ساز
گزارش روز: همه معماهای مهم نقل و انتقالاتی لیگ برتر/ در انتظار دوشنبه سرنوشت ساز

گزارش روز: همه معماهای مهم نقل و انتقالاتی لیگ برتر/ در انتظار دوشنبه سرنوشت ساز


آی اسپورت - این تنها مختص ایران نیست که روز پایانی فصل نقل و انتقالات یا اصطلاحا «ددلاین» خرید و فروش بازیکن ها همواره پر از خبر و ماجراست. تا پایان پنجره نقل و انتقالاتی لیگ چهاردهم دو روز باقی مانده و چند معمای مهم هنوز حل نشده مانده اند. دوشنبه روز مهمی برای فوتبال ایران خواهد بود. روزِ سرنوشتِ دقیقه نودی ها.


کلاف سرخ سردرگم

در تمام روزهای نقل و انتقالات، مهم ترین سوال پیش روی هواداران پرسپولیس بحث تمدید یا عدم تمدید قرارداد سیدجلال حسینی بوده است. قرمزها برای سال ها متمادی به دنبال جذب این ستاره بودند و سرانجام دو سال قبل موفق شدند با او قرارداد امضا کنند. سیدجلال در این دو فصل یکی از موثرترین مهره های تیم فوتبال پرسپولیس بوده و محبوبیت بسیار زیادی در میان هواداران این تیم پیدا کرده است اما به نظر می رسد دوران حضور او در این باشگاه را باید محدود به همین دو فصل دانست. جدایی سیدجلال از جمع سرخپوشان البته هرگز یک ماجرای سرراست با یک روایت خطی نیست. او چندین بار در آستانه تمدید با پرسپولیسی ها قرار گرفته اما نتوانسته با رحیمی به توافق دست پیدا کند و به باشگاه الاهلی قطر نزدیک شده است. بدون تردید تا دوشنبه شب مشخص خواهد شد که خبر توافق نهایی او با باشگاه قطری صحت دارد و یا خبر مذاکره دوباره او برای تمدید با پرسپولیس. شاید حتی تا قبل از دوشنبه شب سرنوشت این بازیکن به طور کامل روشن شود.

 

پشیمانی به سبک ادینیو

مهاجم برزیلی فصل گذشته مس کرمان از هفته ها پیش از باشگاه استقلال پیشنهاد دریافت کرد. او در زمان تماشای مسابقه های جام جهانی در کشورش خبر تماس باشگاه آبی تهران را به خبرنگارهای ایرانی داد اما در آن مقطع تصمیم گرفت پاسخ روشنی به این پیشنهاد ندهد و همین موضوع موجب شد حداقل به صورت موقت از برنامه های این باشگاه خارج شود. ادر لوسیانو ادینیو که فصل گذشته بهترین بازی هایش را در مقابل استقلال انجام داد، حالا انگار تمایل دارد به استقلال ملحق شود اما استقلالی ها فعلا علاقه چندانی به این انتقال ندارند. از آن گذشته لیست این تیم برای لیگ چهاردهم نیز پر شده و آن ها برای خرید این بازیکن برزیلی باید روی نام حداقل یک بازیکن شان خط قرمز بکشند.

 

بن بست پولادی-پرسپولیس

تا پیش از آغاز رقابت های جام جهانی، پرسپولیسی ها از حضور مهرداد پولادی در تیم شان برای فصل آینده اطمینان داشتند اما عملکرد خیره کننده او در این رقابت ها شرایط را تغییر داد. حالا دفاع چپ ثابت تیم ملی در برزیل که بهترین بازیکن ایران در  جام جهانی بود، به گفته خودش با پیشنهادهای خوبی روبرو شد و همین موضوع آینده همکاری او با سرخپوشان را وارد مرز ابهام کرد. او در کنار خلعتبری و سیدجلال یکی از سه ستاره ای ست که مذاکرات موفقیت آمیزی را با رحیمی پشت سر نگذاشتند. به نظر می رسد برای روشن شدن وضعیت آینده مهرداد باید تا آخرین ساعات دوشنبه صبر کنیم.

 

رحمان به اهواز می رود؟

حفظ بختیار رحمانی و اسماعیل شریفات، تا به اینجا مهم ترین دستاورد فولاد در فصل نقل و انتقالات بوده است. مدیران باشگاه قهرمان لیگ سیزدهم در هفته های اخیر دست روی دست گذاشتند تا ستاره هایی نظیر لوسیانو پریرا، سوشا مکانی و عبدالله کرمی در کنار 7 مهره دیگر این تیم را ترک کنند. ماتیاس چاگو و ایمان موسوی تا این لحظه تنها خریدهای رسمی فولاد در لیگ سیزدهم هستند و پیش بینی می شود ظرف دو روز آینده این بازیکن به سراغ چند بازیکن ایرانی و خارجی دیگر نیز برود. معمای اصلی در مورد فولاد به درون دروازه مربوط می شود. آن ها در نظر دارند رکورد نقل و انقتالات لیگ را برای رحمان احمدی جابجا کنند اما طبعا سپاهانی اجازه نخواهند داد این گلر ملی پوش به سادگی اصفهان را ترک کند. ماجرای حضور احمدی در اهواز نیز احتمالا در دقیقه 90 نقل و انتقالات سرانجامش را خواهد شناخت.

آندو، از تمدید تا تهدید

در شرایطی که به نظر می رسید آندو برای امضای قرارداد جدید با مدیران استقلال به توافق کامل رسیده و قرارداد داخلی را نیز با این تیم امضا کرده، امروز مصاحبه ای تهدیدآمیز از او منتشر شد که در ان تاکید کرده بود اگر تا فردا پولش را از استقلال نگیرد از این باشگاه جدا خواهد شد. این مصاحبه دور از انتظار بحث تمدید قرارداد سامورایی با آبی های پایتخت را کمی پیچیده کرد. البته استقلالی ها در روند خرید سایر بازیکنان نیز دقیقا به همین شکل عمل کرده اند. آن ها در ابتدا با بازیکن موردنظر به توافق می رسند و مبلغ را کمی دیرتر به او پرداخت می کنند و به همین خاطر همواره بین به توافق رسیدن و امضای قرارداد با بازیکن ها کمی فاصله ایجاد می شود. اگر این روند در مورد آندو نیز صدق کند استقلالی ها نگرانی خاصی از بابت تمدید با او نخواهند داشت.

سه راهی جادوگر

جادوگر فوتبال ایران در فاصله دو روز تا پایان فصل نقل و انتقالات هنوز تیم آینده اش را انتخاب نکرده است. واضح است که او دیگر در باشگاه تراکتور حضور نخواهد داشت اما مقصد بعدی او هنوز در حد حدس و گمان باقی مانده است. او که در ابتدای فصل نقل و انتقالات به سایپا لینک شده بود، حالا به باشگاه راه آهن نزدیک شده اما همچنان با این تیم قرارداد امضا نکرده است. شماره هشت شاید به سبک و سیاق کاندیداهای مهم انتخابات می خواهد کار را به دقیقه 90 بکشاند و شاید نیز در نظر دارد فوتبالش را در جایی خارج از ایران ادامه دهد. همه این سوال ها تا ساعت های پایانی دوشنبه سرجای شان باقی می مانند.

 

کریم، نکو و ابهام ها 

آقای گل لیگ برتر سیزدهم و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران هنوز تیم های فصل بعدشان را معرفی نکرده اند. در روزهای اخیر این شائبه مطرح شده است که کریم انصاری فرد و جواد نکونام در یک باشگاه هم بازی خواهند شد اما در شرایط فعلی به نظر می رسد آن ها هنوز تصمیم نهایی را در مورد سرنوشت فصل آینده خود نگرفته اند. بعید به نظر می رسد باشگاه تراکتورسازی هزینه لازم برای خرید این دو بازیکن را در اختیار داشته باشد و این احتمال وجود دارد که آن ها برای ادامه فوتبال شان راهی اروپا شوند. به قول پیمان یوسفی نشان به آن نشان که استقلالی ها بعد از مذاکره ناموفق با کریم اعلام کرده بودند که این بازیکن از چند لیگ اروپایی نظیر روسیه و یونان پیشنهاد دریافت کرده است. 

 

 

 

 

  ۸  
آی اسپورت
2014-07-19 21:55:21
نظر دهید

۸ نظر
علی
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۵
آندوی باغیرت
ابراهیم
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۵
این سید جلال و علی کریمی از استقلالیا یاد بگیرن
ابراهیم
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۶
این سید جلال و علی کریمی از استقلالیا یاد بگیرن
مجید
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۸
دایی یادت باشه علی کریمی باید باشه
مجید
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۰۹
دایی یادت باشه علی کریمی باید باشه
جلیل
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۱
نکونام تو ایران تو هیچ تیمی به جز استقلال بازی نمی کنه
نازنین
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۱
نظری جویباری عالی بود
-
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۰
کریم ی چیزی آخه کدوم باشگاه اروپایی حاضره نکونام رو جذب کنه بازیکنی که حتی تو لیگ کویت هم خواهان نداره ما عبدالزهرا و کامدار رو بگیریم فقط به دنبال دو مهاجم باید باشیم که احتمال زیاد ادینهو و کریم هستن نکونام همون بره سایپا ما نمیخایمش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر