فهرست
رومنیگه: گواردیولا می تواند به بازیکنان بایرن برای کسب جام های بیشتر انگیزه بدهد
رومنیگه: گواردیولا می تواند به بازیکنان بایرن برای کسب جام های بیشتر انگیزه بدهد

رومنیگه: گواردیولا می تواند به بازیکنان بایرن برای کسب جام های بیشتر انگیزه بدهد

آی اسپورت- کارل هاینس رومنیگه، نایب رئیس باشگاه بایرن مونیخ، معتقد است که گواردیولا می تواند از روحیه بالای ملی پوشان آلمان برای به دست آوردن افتخارات بیشتر استفاده کند.

5 بازیکن فعلی باواریایی ها در ترکیب اولیه آلمان در برد 0-1 در برابر آرژانتین قرار داشتند.تونی کروس هم که به تازگی از این تیم به رئال مادرید پیوسته، در دیدار فینال در ترکیب اصلی ژرمن ها بود. ماریو گوتزه هم که با ورود دیرهنگام خود، تک گل پیروزی بخش آلمان را به ثمر رساند.

حالا با توجه به این موفقیت بین المللی، تعدادی از بازیکنان بایرن در اوج دوران ورزشی خود قرار دارند. بنابراین رومنیگه فکر می کند گواردیولا می تواند موفقیتی را که با بارسلونا در سال 2011 ، یعنی یک سال پس از قهرمانی اسپانیا در جام جهانی، به دست آورد، را تکرار کند.

بیلد از رومنیگه در مورد اینکه آیا آنها به راحتی می توانند موفقیت کسب کنند،سوال کرده و او پاسخ داد:\" خیر راحت نخواهد بود.

ولی فراموش نکنید در سال 2010 خیلی از بازیکنان بارسلونا به تازگی جام جهانی را فتح کرده بودند و آنها توانستند لیگ و چمپیونزلیگ هر دو را فتح کردند.\"

رومنیگه اعتقاد دارد که فوتبال آلمان از پیروزی در جام جهانی برزیل سود زیادی خواهد کرد.اما این مسئله می تواند به ضرر آنها نیز تمام شود و باشگاههای خارجی را علاقمند به خدمت گرفتن آنها کند.

\" جام جهانی به بایرن کمک زیادی خواهد کرد.در ماه آگوست وقتی ما به همراه 6 بازیکن قهرمان جهان به امریکا برویم، مردم آنجا استقبال زیادی خواهند کرد.برای اتحادیه فوتبال آلمان نیز استراتژی بازاریابی، ساده تر خواهد بود.چرا که بازیکنان زیادی را در اختیار دارد که قهرمان جهان هستند. اما از سوی دیگر نگهداشتن بازیکنان آلمان در بوندس لیگا بسیار سخت شده است.حالا خیلی از باشگاهها، خواهان به خدمت گرفتن آنها هستند.\"

بایرن اخیرا موفقیت های بزرگی کسب کرده است.آنها دو بار پیاپی بوندس لیگا را فتح کرده اند و در سال 2013 نیز موفق شدند سه گانه لیگ قهرمانان، بوندس لیگا و جام حذفی را به دست آوردند. رومنیگه معتقد است که موفقیت های بایرن کمک زیادی به تیم ملی کرده است.

او با اشاره به لوئیز فن خال، یوپ هاینکس و گواردیولا گفت:\" بازیکنان ما این شانس را داشته اند که از سال 2009، سه مربی بزرگ را در کنار خود دیده اند و از آنها چیزهای زیادی آموخته اند.

آنها چیزهای زیادی یاد گرفته اند و از نظر تکنیکی و تاکتیکی سطح خود را بالا برده اند.همین مسئله در مورد یورگن کلوپ نیز صادق است. تیم های آلمانی شروع به ارائه فوتبالی جذاب کردند. اولین اثر آن فینال لیگ قهرمانان 2013 بود و حالا هم بزرگترین افتخار ممکن یعنی قهرمانی جام جهانی.

 ما از اینکه تعداد زیادی از بازیکنانمان در تیم ملی هستند، خوشحالیم و همچنین از عملکرد کل تیم ملی نیز مشعوفیم.آنها سزاوار این پیروزی بودند، زیرا بازیکنانی فوق العاده با شخصیت بالا هستند.\"

     
آی اسپورت
2014-07-19 22:50:44
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر