فهرست
مورینیو از بهشت رانده خواهد شد؟
مورینیو از بهشت رانده خواهد شد؟

مورینیو از بهشت رانده خواهد شد؟

آی اسپورت - در ورزشگاه اولدترافورد نوشته شده است که منچستر بهشت من است! چهارده سال پیش مورینیو با تیم پورتو به این ورزشگاه آمد جایی که آن را تئاتر رویاها هم نام گذاشتند اما او با چاشنی شانس و اشتباه مسلم داوری که گل پل اسکولز را به اشتباه آفساید اعلام کردند توانست به دو واقعیت برسد که یکی از آنها بهشت بودن الدترافورد برایش بود و دیگری آن که تئاتر کابوس‌ها را برای منچستر ساخت. مورینیو با پورتو قهرمان لیگ قهرمانان شد و قهرمانی این تیم پرتغالی را پس از آن پیروزی که با گل  فراموش نشدنی رباح ماجر بدست آمده بود را دوگانه کرد.

بعدها مورینیو که خود را آقای خاص نامید به لندن آمد و با چلسی مشهور و وثروتمند شد و سپس به اینتر رفت و قهرمانی‌هایش در لیگ قهرمانان را دوگانه کرد به یکی از آرزوهایش یعنی رویاروئی با بارسلونا با رهبری رئال مادرید رسید به چلسی بازگشت و یک بار دیگر قهرمان لیگ برتر رسید و بعد اخراج شد و پس از سالها به جائی آمد که شاید پردیس او بود« منچستر یونایتد».

مورینیو  در منچستر می‌خواست طعم بهشت را بچشد اما منچستر برای رفیق و رقیب دیرینه‌اش یعنی گواردیولا بهشت شد. شیاطین سرخ با مورینیو قهرمان یوفا کاپ شدند اما هیچگاه چون چلسی و اینتر وحتی رئال مادرید برایش شیرین نبود. بهشت در اولدترافورد نبود که اتحاد منچسترسیتی‌ها صاحب آن شدند.

مورینیو که حالا از بعد ظاهری با آن مربی جوان پورتو فرق دارد و تجربه و فشارهای تلخ و سخت او را سپید موی کرده است در آستانه رانده شدن از بهشت است. در بازی امشب منچستریونایتد با نیوکاسل او با مردی هماوردی می‌کرد که با لیورپول قهرمان اروپا شده است و تجربه‌هایی شیرین در لالیگا با والنسیا و فاجعه‌آمیز با رئال مادرید داشته است. مردی که چون مورینیو در سری آ رهبری اینترمیلان و در انگلستان هم با چلسی بوده است اما هر دو برای بقای خود جنگیدند. نیوکاسل با بنیتز روزگار خوشی ندارد اما می‌توانست آقای خاص را از بهشت بیرون کند وقتی آنها در ده دقیقه اول بازی با دو گل جلو افتادند اما وقتی مورینیو در پایان نیمه اول دوان دوان به رختکن رفت همه می‌دانستند او برای ماندن در بهشت همه کار می‌کند و این اتفاق افتاد. منچستریونایتد بازی ۲ به ۰ باخته را ۳ به ۲ کردند تا آقای خاص بتواند آن تابلوی «منچستر بهشت من است» را باز هم ببیند اما می‎داند در کنار همان تابلوها جایگاه‌هائی با نام مشاهیری چون سرالکس فرگوسن و سر بابی چارلتون وجود دارد که تئاتر رویاها را باورکردنی کردند . آیا مورینیو از بهشت منچستر رانده می‌شود؟

۵    
آی اسپورت
2018-10-07 00:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر