فهرست
مکانی: الان بهترین دروازه‌بان ایران منم
مکانی: الان بهترین دروازه‌بان ایران منم

مکانی: الان بهترین دروازه‌بان ایران منم

آی اسپورت – سوشا مکانی دروازه بان میوندالن نروژ در گفتگو با روزنامه همشهری مقل همیشه حرفهای عجیب و غریبی زده است. بدون هیچ توضیحی این حرفها را بخوانید. فقط این را بدانید که او ادعا کرده بهترین دروازه‌بان حال حاضر فوتبال ایران است!

 

-الان که به‌دلیل بیماری کرونا شرایط در لیگ هر کشور متفاوت است. فعلا که 12هفته به پایان لیگ باقی مانده و از حالا زود است تیم‌ها با بازیکنان دیگر مذاکره کنند. من چند پیشنهاد داشتم ولی بازیکنی نیستم که مثلا برای 20هزار یورو دستمزد بیشتر، خیلی زود تصمیم به عوض‌کردن تیم بگیرم. به‌عنوان مثال، اگر از «بودو گلیمت» یا «مولده» که تیم‌های اول و دوم هستند، پیشنهاد داشته باشم، شرایط فرق می‌کند چون شانس بازی در لیگ اروپا را دارم.

-لیگ ما 12هفته دیگر تمام می‌شود و از لحاظ زمانی آن زمان لیگ ایران شروع شده است. من از ایران هم پیشنهاد دارم، همین حالا از یک تیم بزرگ پیشنهاد دارم ولی قانون اجازه نمی‌دهد که جدا شوم. بعید هم می‌دانم به این زودی این اتفاق رخ دهد که به لیگ برتر ایران برگردم. من از لحاظ مالی هیچ مشکلی در فوتبال نروژ ندارم، جدا از پولی که از باشگاه می‌گیرم با پوما هم قرارداد دارم و پولی که بابت این قرارداد می‌گیرم، از پولی که یک باشگاه ایرانی به من می‌داد، بیشتر است. من اینجا آرامش دارم و در لیگ برتر نروژ بازی می‌کنم. نمی‌گویم حضورم در لیگ برتر ایران غیرممکن است، ولی باید اتفاق خاصی رخ دهد که برای بازگشت خودم را راضی کنم. من واقعا اینجا راحت هستم و 3سال دیگر هم قرارداد دارم.

-من نباید به تیم ملی فکر کنم. من یک بازیکن 16ساله نیستم که در مورد این موضوع با هیجان صحبت کنم و بگویم برای پیشرفت و اسم و رسم در کردن نیاز به دعوت شدن دارم. بگذارید یک چیز مهم را به شما بگویم، در فوتبال اروپا این خیلی سخت است که یک گلر از آسیا حضور داشته باشد. در واقع گلر آسیایی در فوتبال اروپا جایی ندارد چون اینجا اول به گلرهای خودشان اهمیت می‌دهند و سپس گلرهای برزیلی یا آفریقایی در اولویت هستند. شرایط من، بیرانوند یا حقیقی که یک دروازه‌بان هستیم، با شرایط بازیکنانی مثل طارمی یا سردار آزمون متفاوت است. حضور گلر آسیایی آن‌هم ایرانی، در فوتبال اروپا خیلی سخت است. شما می‌بینید که بیرانوند به‌عنوان گلر اول تیم ملی و بازیکنی که در جام جهانی به میدان رفته، فعلا در تیمش شرایط بازی پیدا نکرده است. من معتقدم اگر تیم ملی از پتانسیل بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند استفاده کند، قطعا سود خواهد برد. ما هم‌اکنون گلری داریم که در اروپا به‌صورت مداوم بازی کند و شرایط خوبی داشته باشد؟ خوشبختانه من موقعیت خوبی دارم و افتخار می‌کنم که دعوت شوم ولی اگر دعوت نشدم، این را بدانید که دلیلش فنی نیست.

-من هم‌اکنون بهترین دروازه‌بان ایران هستم. اگر زمانی که مصدوم بودم یا شرایط خوبی نداشتم، این سؤال را از من می‌پرسیدید، قطعا خودم را نمی‌گفتم ولی الان می‌گویم که بهترین گلر ایران خودم هستم.

-من با گلرهایی که هیجان می‌دهند و نقش بازی می‌کنند، ارتباط نمی‌گیرم. این مدل گلرها دوربینی هستند که برای دفع یک توپ ساده هم هیجان می‌دهند. من گلرهایی در سبک ترشتگن را دوست دارم که فنا می‌شوند. او از نظر من بهترین گلر دنیا‌ست، انتخاب بعدی‌ام دخئا است که البته کمی هیجان هم دارد. در ایران هم نمی‌توانم از یک نفر اسم ببرم ولی سبک حامد لک، رشید مظاهری و بیرانوند را دوست دارم. اگر بخواهم بیشتر اسم ببرم، امیر عابدزاده و پیام نیازمند را هم اضافه می‌کنم. البته شاید آنهایی که اسم نبردم، خودشان بر این عقیده باشند که از این دروازه‌بان‌ها بهتر هستند. شاید هم آنها سبک گلری من را پسند نکنند.

۱    
آی اسپورت
2020-09-24 10:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر