فهرست
گزارش روز: لطفا دنبال لژیونر نگردید!/ مهرداد، شانس آخر تیم ملی
گزارش روز: لطفا دنبال لژیونر نگردید!/ مهرداد، شانس آخر تیم ملی

گزارش روز: لطفا دنبال لژیونر نگردید!/ مهرداد، شانس آخر تیم ملی

آی اسپورت- سوال بزرگ هواداران فوتبال بعد از پایان جام جهانی این است که چرا هیچ باشگاه اروپایی  و مطرحی دنبال بازیکنان تیم ملی نمی آید؟مگر ما مقابل نیجریه و آرژانتین خوب نبودیم؟مگر بعد از بازی با آرژانتین نگاه همه دنیا به تیم ما  و بازیکنان ما معطوف نشد؟مگر همه رسانه ها از نمایش بازیکنان ایرانی  تمجید نکردند؟پس چرا خبری از پیشنهادهای اروپایی نیست؟


شاید طبیعی بود در  بین بازیکنانی  که در جام جهانی به میدان نرفتند نباید دنبال لژیونر تازه ای گشت  به همین خاطر نفراتی مثل هاشم بیک زاده،بختیار رحمانی،احمد آل نعمه ،قاسم حدادی فر و رحمان احمدی  در تیم های خود مادنی شدند که البته ماندن بختیار در فولاد با ناز و کرشمه بیشتری نسبت به بقیه انجام شد و در مورد رحمان احمدی هنوز شایعه فولادی شدنش سر زبان هاست.
دنیل داوری دیگر بازیکنی که در جام جهانی بازی نکرد هم قبل از این تورنمنت تیم جدیدش را معرفی کرد و به گراس هاپرز سوئیس پیوست تا ضرر نکرده باشد.در واقع ظاهرا برای او حضور در جام جهانی کافی بود تا شرایط انتقالش مهیا شود و شرایط تازه ای را تجربه کند.

استیون بیت آشور هم که یکی از معدود بازیکنان گله مند تیم ملی به خاطر بازی نکردن در جام جهانی بود در همان تیم قبلی اش ونکوور ماند تا تغییری احساس نکند چرا که او نیز پیشنهادی دریافت نکرد.
از سوی دیگردو دقیقه بازی مقابل آرژانتین هم باعث نشد تا او چشم تیم های اروپایی را بگیرد و  حتی آن پیشنهاد هرتابرلین و تیم قطری هم پرید و مشخص نشد چرا این بازیکن در پرسپولیس ماندنی شد.
کریم انصاری فرد که حدود 25 دقیقه مقابل بوسنی بازی کرد یکی از بازیکنانی است که طی سه چهار سال گذشته هر بار درباره ترانسفرش به اروپا صحبت می شود اما آخر کار در همین لیگ برتر خودمان می ماند و شاید الان هم نباید پیشنهادهای روسیه ای  و یونانی را به او جدی گرفت.

اما در بین بازیکنانی که در جام جهانی بازی کردند عجیب  آنجا بود که هیچ پیشنهادی به امیرحسین صادقی نرسید و او خیلی سریع با استقلال تمدید کرد و ماندنی شد.مورد خسرو حیدری هم جالب بود.خسرو مدام روی این نکته تاکید داشت که از هوفنهایم و نورنبرگ آلمان پیشنهاد داد اما معلوم نشد چرا این پیشنهادها جدی نشد و او با استقلال تمدید کرد.

پژمان منتظری یکی از خوب های ما در جام جهانی هم قبل از این تورنمنت با ام صلا تمدید کرده بود  و هیچ پیشنهاد اروپایی به دست او نرسید.سیدجلال حسینی  هم شرایطی ویژه پیدا نکرد و با توجه به سن و سالش مشخص  بود که نهایتا یک تیم قطری دنبالش بیاید که همین اتفاق هم رخ داد.

در  مورد آندو  و احسان حاج صفی هم هیچ اتفاق خاصی رخ نداد و با اینکه سن حاج صفی می توانست باعث حضورش در اروپا شود اما باز هم خبری از پیشنهاد اروپایی به این بازیکن نشد.آندو هم پیشنهاد قطری را مطرح کرد اما ظاهرا این پیشنهاد هم جدی نبوده است و به احتمال زیاد یکی دیگر از ستاره های ملی پوش مان را باز هم در لیگ برتر خودمان خواهیم دید.جواد نکونام کاپیتان تیم ملی هم خودش گفته در آستانه بازگشت  به اوسوسانا قرار دارد اما سخت است باور کنیم  با وجود سقوط اوساسونا به دسته دوم لیگ اسپانیا این اتفاق رخ بدهد و نکو از کویت به اسپانیا برود.

در مورد مسعود شجاعی اما می شد با یک خبر دنبال هیجان تازه رفت.پیشنهاد آاک آتن  به او ظاهرا جدی بود اما مشخص نشد چرا شجاعی این آفر را جدی نگرفت و حالا که ظاهرا لاس پالماس هم او را نمی خواهد باید  دید چه سرنوشتی در انتظار این ملی پوش تکنیکی مان است.

گوچی تنها گلزن تیم ملی در جام جهانی در همان چارلتون  دسته اولی ماند چرا که به او هم پیشنهاد خوبی نرسید .علیرضا حقیقی هم با وجود نمایش های قبال قبول پشنهادی دریافت نکرده و ظاهرا قرار است به تیم سابقش روبین کازان برگردد.

علیرضا جهانبخش که با نایمخن هلند قرارداد دارد ظاهرا یک پیشنهاد از خرونینخن دارد و نمی خواهد در دسته دوم هلند بازی کند  اما این پیشنهاد هم هنوز جدی نشده و پدپده تیم ملی هم فعلا شرایط ثابتی ندارد.

اما برسیم به ستاره های تیم ملی.اخبار در مورد مهرداد پولادی امیدوار کننده است و شاید او را تنها ملی پوشی باید بدانیم که چند پیشنهاد اروپایی خوب دارد.خود پولادی گفته از انگلیس،سوئیس و فرانسه پیشنهاد دارد و مذاکراتش را محرمانه پیش می برد.امیدواریم که تا 10 روز آینده وقتی پولادی تیم آینده اش را معرفی می کند بالاخره یک نام اروپایی بشنویم و این جام جهانی برای لیگ برتر ایران یک خروجی اروپایی داشته باشد وگرنه بازیکنانی مثل گوچی و جهانبخش  و داوری که قبلا هم در خارج از ایران بازی می کردند و جایگاه و موقعیت شان تغییر خاصی نداشته است.

دیگر ستاره تیم ملی در جام جهانی یعنی اشکان دژاگه هم یک پیشنهاد سنگین 5/5 میلیون دلاری از العربی قطر داشته که این برای بازیکنی که در لیگ برتر انگلیس حضور داشته  افتی چند پله ای به حساب می آید چرا که اشکان تازه 27 سال دارد  و شاید بهتر باشد فعلا از قید این پول سنگین بگذرد.البته اخییرا گفته شده یکی دو تیم انگلیسی هم این بازیکن را می خواهند که باید چند روز دیگر منتظر ماند و  دید چقدر می شود این پیشنهادها را جدی گرفت
  ۳  
آی اسپورت
2014-07-20 16:25:47
نظر دهید
۳ نظر
-
يكشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۷:۴۴
"عجیب آنجا بود که هیچ پیشنهادی به امیرحسین صادقی نرسید"
دقیقا چیش عجیبه؟ کدوم باشگاه ارپایی احمقی به بازیکن 32 ساله یه کشور آسیایی پیشنهاد می ده!؟ این وضعیت در مورد منتظری، حیدری و ... هم صادقه

علی کریمی یه اعجوبه و استثنا بود که تو 33 سالگی رفت شالکه
d
يكشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۳۸
بازیکنان پر ادعای ایرانی که حتی از قطر هم پیشنهاد ندارند
مسعود
يكشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۱۳
آخه وقتی پیشنهاد داره چرا نمیره؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر