فهرست
یادداشت پژمان جمشیدی برای علی کریمی:  او همچنان هست باتمام علائم حیات
یادداشت پژمان جمشیدی برای علی کریمی: او همچنان هست باتمام علائم حیات

یادداشت پژمان جمشیدی برای علی کریمی: او همچنان هست باتمام علائم حیات

پژمان جمشیدی 

آی اسپورت - امروزخبرى بهم رسیدکه منودوباره برد تاخاطرات نه چندان دور وشیرین زندگیم که شاید این خبرقبل از خبرپایان دوران حرفه اى نکونام درآینده،آخرین خبرى باشه که کمى یادآورروزهاى من ونسل منه. کناره گیرى على کریمى ازفوتبال.

کسى که بیش ازهمه نامش سالها یادآور تکنیک ناب وذاتیه فوتبال ایران بود. شنیدن نام على منو میبره تاروزهاى خوش کنار هم بودن.روزهایى که باحامد و نیکبخت و انصاریان  و فرزاد و دیگران فوتبال و لحظاتشو خاطره میکردیم. همه ما در یک دوره و زمان کنارهم قرار گرفتیم و دست تقدیر و تاریخهاى تولدمون سرنوشت هامونو بهم گره زد. راستى کسى طراوت فوتبال حامد ویادش هست؟! آیانوازى هنوز هم بکهام خاطرات آبیهامونده.تصویرتکنیک همراه با متانت رضاجبارى هنوزتو ذهن حتى تیفوسیهاى قرمزارنگى داره؟! راستى ازبرادران مجیدى چه خبر ؟! بگذریم. حالارفتن کریمى باز به همه یادآورى کرد که فوتبال جادوگر وشهریار وغزال وعقاب نمیشناسه. همه باید به وقتش ازاین وادى دل بکنن. اما على به خاطر داشتن تکنیکى ناب تاریخ انقضا طولانى ترى نسبت به هم نسلامون داشت و سالهاى بیشترى درخشید.

پسرى باتکنیکى چشم نواز که به سرعت در قلب مردم جا بازکرد وبه مرورزمان این شخصیت تبدیل شد به محبوبترین چهره فوتبال وحتى فراتر از اون ورزش کشورکه به جرأت سخت می شد رقیبى براش پیداکرد. محبوبیتى که تنهابه خاطر تواناییهاى فنى على نبود واتفاقاتى درعمرورزشى کریمى پیش اومد که زمان و نوع برخوردش با اونهاعجیب به محبوبتر کردنش کمک کرد که متاسفانه دراین متن مجال کافى براى پرداختن به اونها نیست.

ولى این رفتن بدون شک پایان حکایت پرافتخار على کریمى نیست.نام کریمى درتاریخ فوتبال کشوربسیارپررنگ نوشته خواهدشد. و اوهمچنان هست باتمام علائم حیات!

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-20 19:03:07
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۳۸
فکر میکنم بهترین تصمیم گرفت در این فوتبال دورویی و لابی گری دادفریاد حرف اول میزنه و مردم از این اینهمه زشتی نارحت هستند و استادیوم نمیرند درود بر علی کریمی که میخاد پاک بمونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر