فهرست
گزارش روز: تیمی که می خواهد قهرمان جام حذفی شود
گزارش روز: تیمی که می خواهد قهرمان جام حذفی شود

گزارش روز: تیمی که می خواهد قهرمان جام حذفی شود


آی اسپورت- از همین ابتدا برویم سر اولین مصاحبه جناب مدیرعامل: \" قهرمان جام حذفی می شویم و جزء شش تیم بالای لیگ قرار می گیریم! \" ؛ خدا کند اینطور شود تا صبایی که سال هاست ندیدیم ببینیم؛ ولی اگر چند وقت اخیر کمی اخبار تیم و نقل و انتقالات صبا را دنبال کرده باشید، می گویید: خدا به داد این تیم برسد...
* از صبای سال گذشته، فقط هفت نفر ماندند (مرتضی کاشی، مهرداد طهماسبی، محمد امین آرام طبع، روزبه چشمی، حسین بادامکی، ابوالفضل ابراهیمی و محسن بیات). چهار بازیکن اول قرارداد داشتند و باید می ماندند، چون مسئولان صبا رضایتنامه بده نیستند. فرید کریمی هم که باید یکسال دیگر در صبا بازی می کرد، بدون موافقت باشگاه و با سرباز کردن خود راه تبریز را در پیش گرفت. از پانزده بازیکنی که قراردادشان با صبا تمام شده بود، فقط بادامکی، ابراهیمی و بیات تمدید کردند. اگر الان که مدتی از قطعی شدن حضور این سه بازیکن در صبا گذشته، سراغشان بروی، ته دلشان می گویند ایکاش مثل عنایتی، اکبر صادقی و... به تیم دیگری می رفتیم. چون جز پول ندادن، آینده خوبی برای این تیم فوتبال صبا نمی بینند.
* شش سال از انتقال صبا به قم می گذرد و هر فصل مشکلات مالی این تیم بیشتر می شود تا اینکه بی پول ترین دوران صبا را در لیگ گذشته ملاحظه کردیم: اعتصاب بازیکنان در حساس ترین زمان مسابقات و قبل از بازی با پرسپولیس، نبود زمین اختصاصی و سردرگمی اعضای تیم صبا برای هر تمرین، پرداخت نشدن 63درصد از مطالبات بازیکنان تا پایان لیگ، عدم حمایت مسئولان قم و... ؛ این ها گوشه ای از مشکلات فصل گذشته بود و صحبت های کشوری مدیرعامل سابق بماند با این اوضاع تیمداری کرد و بارها تاکید داشت: \"بودجه ای که در فصل 93-92 ، اختیار بنده و باشگاه صبا قرار داشت، دو و نیم میلیارد تومان بود!\" با این اوصاف نمی شود خیلی راحت گفت بدهی بازیکنان پرداخت شده و مشکل مالی نداریم.
* با اینکه بیش از نصف تیم سال قبل در لیگ چهاردهم نیستند، اما در این فصل نقل و انتقالات صبا هیچ درآمدزایی از فروش بازیکن نداشت. همه به عنوان بازیکن آزاد به تیم دیگری رفتند و می شود گفت تنها راه درآمد زایی این فصل باشگاه از جذب اسپانسرینگ بوده است، زیرا مدیران استانی حمایت چندانی از تیم قم ندارند و حتی چندی پیش استاندار قم هم به صراحت اعلام کرد:\" موافق ادامه حضور صبا در قم نیستم و فقط اصرار معاون سیاسی – امنیتی است که تاکنون تیم را نگاه داشته ایم\"
* دوباره لازم است یک جمله از اوایل کار جهان بینیِ مدیرعامل بگوییم\" از استقلال و پرسپولیس بازیکن می خریم\"؛ خریدند اما بازیکن پنج سال پیش استقلال، پیروز قربانی را. این اولین و آخرین خرید نامی صبا بود. به جز او چهارده بازیکن دیگر به این تیم آمدند ولی هیچکدام اسم و رسم دار نبودند که بشود عنوان بهترین خرید را به او داد.
* پس از انتقال تمرینات از تهران به قم، محل اسکان بازیکنان فراهم شد، اما زمین چمن هلال احمر که قرار بود اختصاصی صبا باشد چطور؟ بارها مسئولان باشگاه اعلام کردند این زمین مشکلات جزئی دارد که تا چند وقت دیگر آماده می شود ولی این شب ها زمین اختصاصی صبا که به قول مدیران باشگاه در دست تعمیر است به مردم اجاره داده می شود تا بازی کنند! این هم از وضع زمین تمرین...
* سایت صبا که تعطیل! بارها خبرگزاری و رسانه ها به این موضوع اعتراض داشتند که باید اخبار دقیق صبا را از کجا بگیریم؟ همه پایگاه های اطلاع رسانی تیم ها فعال می باشد، اما تیم قم نه. حتی چند وقتی هم می بینیم وضعیت مدیر رسانه ای این باشگاه مشخص نیست و اتفاقاتی که در تیم می افتد مخابره نمی شود.
* این مورد نکته خاص و شاید مهمی نباشد ولی چرا فراخوان گذاشتید اسم صبا تغییر می کند؟ به زیبا بودن نام صبا و برند بودن آسیایی آن کاری نداریم، چرا گفتید همه بیایید و پیشنهاد دهید، اما بعد از دو ماه خبری از تغییر نام نیست؟
و اما در آخر باید اشاره کنیم به بودجه هشت میلیاردی که برای صبا بسته اید. این کافی نیست، چون فقط بدهی های فصل گذشته شما بیش از شش میلیارد تومان است.

     
آی اسپورت
2014-07-21 09:42:43
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر