فهرست
گزارش روز: تنها 7 ملی پوش ایرانی در تمرین های پیش فصل حاضر شدند
گزارش روز: تنها 7 ملی پوش ایرانی در تمرین های پیش فصل حاضر شدند

گزارش روز: تنها 7 ملی پوش ایرانی در تمرین های پیش فصل حاضر شدند

آی اسپورت - اردوی تیم ملی در برزیل برای حضور در رقابت های جام جهانی، یکی از متفاوت ترین اردوهای تاریخ فوتبال ایران بود. کارلوس کی روش به ککم فضای کم حاشیه این اردو و البته دستیاران تازه اش توانست بازیکنان را به شرایط جسی و روحی ایده آلی برساند. ستاره های ایرانی تا روزها بعد از بازگشت به ایران هنوز مشغول تمجید از تمرین های برزیل بودند و بیشترشان ترجیح دادند تا چند روز مانده به آغاز فصل جدید تیم جدیدشان را به صورت رسمی انتخاب نکنند و فصل بدنسازی را در استراحت سپری کنند. به اعتقاد آن ها بدن های شان در کشور برزیل ساخته شده بود و دیگر نیاز به دوباره کاری در ایران نبود! از بین 23 بازیکن اصلی تیم ملی در برزیل، تنها 7 نفر بعد از جام در فصل بدنسازی به تمرین های پیش فصل باشگاه های خود اضافه شده اند. 

 

دروازه

از میان سه سنگربان ایرانی اردوی تیم ملی در برزیل، دو نفر مقصد این فصل خود را شناخته اند و در تمرین های پیش فصل حاضر شده اند و یک نفر که اتفاقا دروازه بان اول ایران بوده هنوز تیم بعدی اش را معرفی نکرده است.

دنیل داوری پیش از جام جهانی به تیم گراس هاپرز سوئیس منتقل شد و از چند روز گذشته زیر نظر مشیل اسکیبه در این تیم تمرین می کند. رحمان احمدی نیز جلسه های تمرینی را در باشگاه سپاهان پشت سر می گذارد اما علیرضا حقیقی همچنان سرنوشت مبهمی دارد و به صورت رسمی به عضویت هیچ باشگاهی درنیامده است و قاعدتا در تمرین های پیش فصل هیچ باشگاهی نیز حاضر نشده است.

 

خط دفاعی

هر سه مدافع راست ایران در رقابت های جام جهانی مدتی پس از پایان جام به باشگاه های شان بازگشتند. بیت آشور که بر خلاف انتظار خودش در برزیل به میدان نرفته بود، خیلی زود به جمع بازیکنان وایت کپس برگشت و برای این تیم بازی کرد. حسین ماهینی نیز به سرعت خودش را به اردوی پیش فصل سرخپوشان رساند و پژمان منتظری هم از چند روز گذشته به تمرین با باشگاه ام صلال می پردازد.

بر خلاف پست دفاع راست، اوضاع برای مدافعان وسط متفاوت بوده است. امیرحسین صادقی بالاخره امروز قراردادش با استقلال را به ثبت نهایی رسانده و جلال حسینی نیز راهی قطر شده است تا به زودی به جمع بازیکنان الاهلی اضافه شود و هنوز 24 ساعت از زمان امضای قرارداد احمد آل نعمه با تراکتور نمی گذرد. هر سه نفر در اردوی آماده سازی برای فصل جدید غایب بودند.

در سمت چپ خط دفاعی، مهرداد پولادی وضعیت مبهمی دارد. او از جمله بازیکنانی ست که تمایلی به شرکت در تمرین های پیش فصل نشان نداده و احتمالا در پرسپولیس هم ماندگار نمی شود. هاشم بیک زاده نیز این روزها علیرغم توافق با استقلال و امضای قرارداد جدید با این تیم در اردوی ترکیه حاضر نشده تا دوران نقاهت را به طور کامل سپری کند.

 

خط هافبک

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران هنوز هم تیم آینده اش را مشخص نکرده و اگر تا ساعات پایانی امشب با باشگاهی قرارداد نبندد قطعا فوتبالش را در خارج از ایران ادامه خواهد داد. آندو بر خلاف جواد قراردادی را با باشگاه استقلال به امضا رسانده اما هنوز هم با مدیران این تیم به توافق نهایی نرسیده و در تمرین ها حاضر نمی شود. رضا حقیقی و قاسم حدادی فر اما کاملا در جهت مخالف این دو بازیکن حرکت کرده اند. آن ها پس از جام جهانی به سرعت به پرسپولیس و ذوب اضافه شدند و در دیدارهای دوستانه برای این تیم ها به میدان رفتند.

اشکان دژاگه، یکی دیگر از ستاره های بدون تیم فوتبال ایران است. او البته پیشنهادهای زیادی دارد اما این پیشنهادها تا به اینجا باب میل ستاره نبوده اند تا او هم همانند بازیکن هم پستش خسرو حیدری در جلسه های تمرینی پیش فصل حضور نداشته باشد. جالب اینجاست که مسعود شجاعی، علیرضا جهانبخش و احسان حاج صفی هم این تمرین ها را پشت سر نگذاشته اند. مسعود هنوز تیم ندارد، علیرضا به تازگی به هلند رفته و از امروز بالاخره قرار است با نایمخن تمرین کند و احسان نیز در سپاهان ماندگار خواهد شد تا بالاخره در کنار سایر اعضای تیم کرانچار به تمرین بپردازد.

 

خط حمله

همانند بسیاری دیگر از مهره های تیم ملی، سرنوشت دو مهاجم نوک این تیم هم هنوز مشخص نشده و طبیعتا این دو نفر نیز در تمرین های پیش فصل گروهی حضور پیدا نکرده اند. کریم انصاری فرد از باشگاه استقلال پیشنهاد جدی دریافت کرد اما در نهایت به این تیم پاسخ مثبت نداد و با تراکتور نیز به توافق نرسید تا شاید فصل جدید را در یک تیم نه چندان شناخته شده اروپایی اغاز کند. گوچی نیز ظاهرا در چارلتون خواهد ماند اما همچنان غیب

 

     
آی اسپورت
2014-07-21 20:19:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر