فهرست
درباره خداحافظی پژمان؛ یک تصویر واقعی
درباره خداحافظی پژمان؛ یک تصویر واقعی

درباره خداحافظی پژمان؛ یک تصویر واقعی

آی اسپورت – داستان پژمان برای من از یک عکس شروع شد. پشت عکس نوشته شده بود: پژمان نوری - ملوان. این عکس را آقای راستی (اسماعیل راستی، به معنی دقیق کلمه روزنامه‌نگار باسواد اهل رشت) به من داد و درباره‌‌اش تعریف و تعریف که نمی‌دانی عجب ستاره‌ای می‌شود.

۲- پژمان ستاره شد و آن سالها که هنوز نمی‌فهمیدم دخالت روزنامه‌نگار در انتقال یک بازیکن چیزی پیچیده‌تر از یک فعالیت جذاب است، با پژمان نوری و کیوان ساجدی به باشگاه استقلال رفتم که قرارداد ببندند. کیوان بست و پژمان آن شب پس از مذاکره‌مان با کامران منزوی امضا نکرد و بعد به پگاه رفت.

۳- من آن‌روزها اما اینقدر می‌فهمیدم که رفتن این بچه‌ها از ملوان چه جریان مرگباری برای باشگاه دوست‌داشتنی‌ام است. من شیفته‌ی ملوان بودم یا شاید ملوان آن چیزی بود که من دوست داشتم، باشگاه واقعی در فوتبال ایران، خالی از پول‌های بادآورده‌ی مرسوم در باشگاهداری.

۴- پژمان در این تیم و آن تیم سالها درخشید. او پلی‌میکر بزرگ‌تری باید می‌شد اما یک عمر با الماس شیشه بریدند. حالا که از خداحافظی پژمان نوری همین ویدیوی بی‌کیفیت و بی‌رنگ از بندر انزلی رسیده، خوشحالم. فوتبال واقعی همین است. پژمان در واقعی‌ترین تصویر از ملوان خداحافظی کرد.

۵-این ویدیو از خداحافظی پژمان، این خداحافظی بی‌شکوه در این روزگار که ملوان از همیشه فقیرتر است و احمدزاده کامیون می‌راند تا زندگی بچرخد، واقعیت فوتبال ایران است، بدون ثروت زنوزی، بدون تیم‌های بی‌تماشاگر و مسخره‌ی خودروساز، بدون بودجه صنایع دولتی و پول به سرقت‌رفته از موبایل مردم.

00
۰۰:۰۰

 

۲۳ ۱  
آی اسپورت
2019-04-14 13:01:00
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۱:۰۰
عجب قصه پراشک و آهیست حکایت ملوان ما....از ماجراهای رادیکال طرفداری سرخابی که فاصله بگیری و درخشش سفیدی چشمانت را تحت تاثیر قرار ندهند احتمالا فوتبال باز نیستی قوی سپید انزلی سربلند همیشگی فوتبال ایران است حالا که در فقر و فاقه بسر میبرد بی نیاز است مربیش با افتخار کار جانبی میکند
بی نیازی میوه هویت است و ریشه ..ریشه یعنی همین ها که برای یک برد تیمشان جان می دهند رشک برانگیز است دیدن این مراسم ساده و باشکوه ...جبروتش از بریز و بپاش های آنچنانی نیامده ذاتا بلند پرواز است !!
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر