فهرست
استقلال 2 - ملوان 1: نمایش خوب استقلال/ ملوانِ نگران کننده
استقلال 2 - ملوان 1: نمایش خوب استقلال/ ملوانِ نگران کننده

استقلال 2 - ملوان 1: نمایش خوب استقلال/ ملوانِ نگران کننده

آی اسپورت-  نیمه نخست از مسابقه تیم های استقلال تهران و ملوان انزلی در چارچوب تورنمنت چهارجانبه جام شهدا ثانیه هایی پیش در ورزشگاه تختی تهران به پایان رسید. این مسابقه که زیر 100 تماشاگر داشت، با صحنه های جذاب و البته برخوردهای فراوانی همراه شد.

استقلالی ها در حالی این مسابقه را آغاز کردند که نام خسرو حیدری، امیرحسین صادقی، کرار جاسم، آندو تیموریان و هاشم بیک زاده را از فهرست 18 نفره خارج کرده بودند و تعدادی دیگر از ستاره های شان را نیز روی نیمکت قرار داده بودند تا با ترکیبی بسیار جوان در برابر ملوان قرار بگیرند. این موضوع سبب شد ملوانی که با اکثر نفرات اصلی آماده بازی می شدند تصمیم به لغو ناگهان مسابقه بگیرند اما در نهایت دو تیم با صحبت های بهروان وارد زمین شدند و قرار شد آبی ها در نیمه دوم از نیمکت نشین های مهم خود بهره ببرند.

تنها 18 دقیقه از زمان مسابقه گذشته بود که ضربه سر رافخایی از روی کرنر ارسالی ملوان را پیش انداخت. این تنها گل نیمه اول مسابقه بود و استقلالی ها نیز یک بار توپ را به تیر دروازه کوبیدند. آقای گل چند فصل اخیر ملوان، یکی از بهترین های زمین بوده و به نظر می رسد در لیگ چهاردهم نیز روزهای خوبی را در انزلی سپری کند. 

سیدجلال رافخایی در دقیقه 18 روی سانتر ارسالی با یک ضربه سر گل ملوان را به ثمر رساند.

سیدعلی داور مسابقه به نیما دلاوری از ملوان   وعلیرضا رمضانی از استقلال کارت زرد نشان داد.

استقلال در این بازی با نفرات امید خود به میدان آمد. آبی‌پوشان بعد از دریافت گل تهاجمی بازی کردند و بازیکنان دو تیم درگیرانه بازی کردند.

در دقیقه 45 هم ضربه کاشته استقلال به تیرک دروازه ملوان اصابت کرد.

در دقیقه 68 داور به سود استقلال اعلام پنالتی کرد که آرش برهانی این ضربه را تبدیل به گل کرد تا بازی مساوی شود. پنالتی برهانی بعد از برخورد به تیرک دروازه و اصابت به ایمان صادقی دروازه‌بان ملوان تبدیل به گل شد.

در دقیقه 75 ضربه کاشته امید ابراهیمی را دروازه‌بان ملوان برگشت داد که توپ برگشت داده شده را آرش برهانی تبدیل به گل دوم استقلال کرد.

سیدعلی داور مسابقه به نیما دلاوری، سعید یوسف‌زاده، محمد دارابی از ملوان و علیرضا رمضانی از استقلال کارت زرد نشان داد.

استقلال در نیمه اول بازی با نفرات امید خود به میدان آمد اما در شروع نیمه دوم تعویض‌های زیادی انجام داد و بازیکنان اصلی تیمش را به میدان فرستاد.

ترکیب استقلال:

فرزین گروسیان، محمد خلیلی (از دقیقه 46 امید ابراهیمی)، هرائیر مگویان، میلاد فخرالدینی، امید نورافکن (پژمان نوری)، محمد کربلایی (از دقیقه 46 سجاد شهباززاده)، مجید ابراهیمی (از دقیقه 46 محمد قاضی)، غلامرضا رمضانی، امیرحسین طاحونی، محمدرضا خرسندنیا و محمدرضا سلیمانی (از دقیقه 46 آرش برهانی)

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب ملوان:

ایمان صادقی، عزیز معبودی، سید احمد آهی، نیما دلاوری( از دقیقه 45 حسین کنعانی)،مرتضی فلاحتی( از دقیقه 64 حسن جعفری)، مازیار زارع،محمد دارابی( از دقیقه 66 مهیار زحمتکش)، سعید یوسف‌زاده، محمدهادی یعقوبی، رضا اعتمادی( از دقیقه 75 علیرضا رمضانی)، سیدجلال رافخایی

سرمربی: نصرت ایراندوستحاشیه های دیدار:

هواداران استقلال به کنایه علی کریمی را اسطوره تراکتورسازی نامیدند و با او خداحافظی کردند.

* هواداران استقلال به شدت علیه مهرداد اولادی شعار سر می‌دهند و شعارها آنقدر ادامه پیدا کرد تا یگان ویژه به لیدرهای استقلال تذکر دادند.

* دقیقه 65 بازی محمد قاضی به دارابی بازیکن ملوان تنه زد و به این بازیکن گفت که آرام‌تر بازی کند، قاضی به دلیل خطای روی برهانی این تذکر را به بازیکن ملوان داد.

* میلاد فخرالینی بازیکن تازه‌وارد آبی‌پوشان در این دیدار در غیاب بازیکنان اصلی بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته است.

* سیروس محجوب، مالک باشگاه ملوان در ورزشگاه تختی حاضر شد.

* امیر قلعه‌نویی در بین دو نیمه به شدت مورد تشویق هواداران قرار گرفت.

* بازیکنان اصلی استقلال از جمله امید ابراهیمی، محمد قاضی، پژمان نوری، مهدی کریمیان و سجاد شهباززاده به گرم کردن پرداختند.

 * حنیف عمران‌زاده و جاسم کرار در بین دو نیمه به رختکن استقلال رفتند.

* در حالی که نیمه اول این دیدار به پایان رسیده است اما هنوز تماشاگران در حال ورود به ورزشگاه تختی هستند.

* حنیف عمران‌زاده پس از اینکه از سوی تماشاگران مورد تشویق قرار گرفت با پای لنگان به سمت آنها رفت و از آنها تشکر کرد.

* پژمان نوری پیش از آغاز بازی با غلامرضا بهروان برخورد گرمی داشت. 

* بازیکنان ذخیره استقلال به قدری زیاد هستند که امیر قلعه‌نویی سرمربی این تیم مجبور شده روی صندلی پلاستیکی بیرون از نیمکت بنشیند. هاشم بیک‌زاده و بهروان نیز در گوشه‌ای از ورزشگاه روی صندلی در کنار یکدیگر نشسته‌اند.

* قلعه‌نویی پس از دریافت گل در کنار زمین ایستاد و بازیکنانش را هدایت کرد.

* مهرداد اولادی پس از به ثمر رساندن گل ملوان به شدت خوشحالی نشان داد. پس از این خوشحالی تماشاگران استقلال به شدت علیه او شعار دادند. او همچنین هنگامی که دوربین تلویزیونی به سمت وی رفت عدد 6 را نشان داد.

* جاسم کرار بازیکن عراقی تیم فوتبال استقلال با توجه به اینکه به تازگی از کشورش بازگشته پیش از بازی 10-15 دقیقه دور زمین دوید و سپس در جایگاه ویژه نشسته است.

* در جریان بازی هواداران استقلال شعارهایی علیه ملوان سر دادند که امیر قلعه‌نویی با اشاره‌های دست از آنها خواست که این کار را انجام ندهند.

*هواداران استقلال هنگام اعلام اسم مازیار زارع نسبت به او واکنش نشان دادند.

*غلامرضا بهروان با مسئولان ملوان و استقلال صحبت کرد و مسئولان استقلال هم اعلام کردند از بازیکنان اصلی خود که روی نیمکت هستند در نیمه دوم استفاده می‌کنند.

*قلعه‌نویی و دستیارانش به سمت ایراندوست و نیمکت ملوان رفتند و به آنها خوشامد گفتند.

* محسن یوسفی بازیکن سال‌های نه چندان دور استقلال که در تیم ملوان بازی می‌کند قبل از شروع بازی با کادر فنی و بازیکنان استقلال خوش و بش کرد.

* حنیف عمران‌زاده که به دلیل مصدومیت 6 هفته از ترکیب آبی‌پوشان دور است امروز در ورزشگاه حاضر شد و قبل از شروع مسابقه به سمت سایر بازیکنان این تیم رفت و با آنها خوش و بش کرد.

* جاسم‌کرار، هاشم بیک‌زاده و خسرو حیدری نفراتی هستند که به صورت جداگانه مشغول دویدن دور زمین بودند.

* محمد حبیبی مربی دروازه‌بان‌های تیم ملوان با کادر فنی استقلال به خوش و بش پرداخت.

* آرش برهانی، امید ابراهیمی، سجاد شهباززاده، داسیلوا، پژمان نوری، مهدی کریمیان، محسن کریمی و ایمان عباس‌زاده نیمکت نشینان استقلال در بازی امروز هستند.

* سید حسین حسینی دروازه‌بان فصل گذشته تیم استقلال که برای گذراندن خدمت سربازی راهی ملوان شده است قبل از شروع بازی با کادر فنی و بازیکنان این تیم خوش و بش کرد.

* مهرداد اولادی که جدایی پر سر و صدایی از جمع آبی‌پوشان داشت و در نهایت به ملوان پیوسته است قبل از شروع بازی با کادر فنی استقلال رو در رو نشد و تنها با چند بازیکن استقلال به صورت ناگهانی خوش و بش کرد، این بازیکن در ترکیب اصلی ملوان مقابل استقلال حضور ندارد.

* دراگان اسکوچیچ سرمربی جدید فولاد خوزستان نیز برای تماشای این مسابقه به ورزشگاه آمده است.

* تماشاگران طرفدار تیم استقلال همچنان در حال ورود به ورزشگاه هستند.

* به مناسبت برگزاری مسابقات جام شهداء عکس‌هایی از شهیدان هشت سال دفاع مقدس در ورزشگاه نصب شده است.

* طرفداران تیم استقلال مثل زمان حضور کرار در تراکتورسازی این بازیکن را تشویق می‌کردند که البته مورد استقبال هافبک عراقی آبی‌‌پوشان قرار گرفت.

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-22 00:19:56
نظر دهید
۲ نظر
علی
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۴۹
ملوان از روی کرنر گل نزد
-
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۹:۳۱
این استقلالیها سالها در حسرت داشتن یه بازیکن بزرگ و بین الوللی مثل جادوگر موندن حالا فرصتی پیش اومده بتونن این عقده ها رو خالی کنن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر