فهرست
پرسپولیس؛ تیمِ خانوادگی!
پرسپولیس؛ تیمِ خانوادگی!

پرسپولیس؛ تیمِ خانوادگی!

آی‌اسپورت- هفتگي ليگ برتر و جدول رده‌بندي ليگ شانزدهم، فقط بخشي از حقيقت پرسپوليس برانكو هستند و براي ستايش تيمي كه پرفسور ساخته، كافي به نظر نمي‌رسند. اينكه براي اولين بار بعد از ليگ هفتم، پرسپوليس با اقتدار در صدر جدول قرار گرفته و از بيشترين شانس براي قهرماني برخوردار است، اينكه خط دفاعي اين تيم در هيچ شرايطي باز نمي‌شود و مهره‌هاي هجومي‌اش به هر مسابقه جذابيت  وطراوت مي‌بخشند، اینکه آن‌ها در بازی‌های پیاپی به پیروزی می‌رسد اما انگیزه رسیدن به بردهای بیشتری را از دست نمی‌دهند و حریصانه به افزایش فاصله با تعقیب‌کننده‌ها اصرار می‌ورزند، بخشی از  معجزه‌هایِ فعلی پرسپولیس هستند اما معجزه‌ اصلی، دور از نتیجه‌ها، کلین‌شیت‌ها و گل‌ها رقم می‌خورد. معجزه پرسپولیس، فضای صمیمانه‌ای است که در این باشگاه وجود دارد. اگر تا قبل از این، قرمزها را همیشه با حواشی متعدد و اختلاف‌های آشکار درون تیمی شناخته بودیم، حالا برانکو تیمی برای این باشگاه ساخته که تک تک اجزایش در مسیر هدفِ سرمربی گام برمی‌دارند. تیمی که بازیکنان‌اش، برادرانه در کنار هم می‌ایستند تا هر روز لبخندهای گمشده زیادی را به صورت هواداران  صبورشان در این سال‌ها، برگردانند. برای باورِ برادری در پرسپولیس، کافی است به شادی‌های گل دسته‌جمعی آن‌ها نگاه کنید، به شوق و انرژی گروهی که از کنار هم بازی کردن و کنار هم به پیروزی رسیدن، لذت می‌برند.

در تیم برانکو، کافی است بازیکنی تعویض شود تا همه بازیکنان تیم خودشان را به او برسانند و تا کنار خط بدرقه‌اش کنند و کافی است جوانی برای اولین بار به بازی گرفته شود، تا ستاره‌ها او را روی دوش‌شان دور استادیوم آزادی بگردانند. پرسپولیس، حالا روی مدار شادکامی حرکت می‌کند. همه بازیکن‌های این تیم از ابزار مجازی برای جشن‌گرفتن تولد محسن مسلمان استفاده کرده‌اند. در باشگاه برای او جشن گرفته‌اند و بعضی از بازیکنان خودشان را به جشن تولد خصوصی او رسانده‌اند. قبل از آن، تولد فرزند حسین ماهینی با شادیِ گل معنادار قرمزها همراه شده بود و بعد از آن، ازدواج وحید امیری سوژه یک شادی گل را ساخته بود. حیرت‌انگیز است اما قبل از حساس‌ترین بازی فصل، اردوی پرسپولیس به خاطر ازدواج وحید امیری تعطیل می‌شود. روی اینترنت، سروش رفیعی، دختر کوچک حسین ماهینی را در آغوش گرفته. آن‌ها یک خانواده هستند. یک خانواده واقعی. البته که فراز و نشیب(هم) دارند اما به هم متعلق‌اند و اجازه نمی‌دهند، این تعلق از دست برود. پرسپولیس شانس زیادی برای قهرمانی لیگ دارد. این تیم شاید رکوردهای فراوانی را نیز جابجا کند اما قبل از هر چیز، تیم برانکو را با صمیمیتِ میان بازیکنان‌اش به یاد خواهیم آورد. تیمی که حتی اگر قهرمان نشود، یک فصلِ رویایی برای هوادارانش ساخته است.

۱۴۸ ۱۲  
آی اسپورت
2017-01-29 17:22:00
نظر دهید

۱۲ نظر
کیسه کش
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۳۴
تحلیل خیلی خوبی بود ... عشق است پرسپولیس
رضا
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۵۱
اين فضايي كه گفتي بيشتر به خاطر حضور كريم باقري هست نه برانكو
کامیار
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۵۸
این فضایی که گفتی احیانا فضای فرشینگ نباشه صلوات
امید
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۰۳
باشه کیسه کش
جاوید
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۰۳
چی میگی باااا، فقط خواستی یه چیزی گفته باشی ...
پوریا
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۴۰
چقدر قشنگ گفتی " تیمی که حتی اگر قهرمان نشود، یک فصلِ رویایی برای هوادارانش ساخته است "
واقعا هم همینطوره
همه ما به پرسپولیس و پرسپولیسی بودن افتخار می کنیم
چه ببریم چه ببازیم
واقع بين
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۲۲
بشين بابا ..... !!!! اگه يه محسن مسلمان رو نداشتيد هيچ حرفي براي گفتن نداشتيد و خلاص !!! خدا رحمت كنه نوروزيتون رو كه مرد تا الكي الكي جا براي اين محسنتون باز بشه !! وگرنه پارسال و امسال هم مثل همه سالهاي گذشته !!!خخخخ
۱ ۲
یه نفر
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۳۸
واقعا که سطح فرهنگی افراد رو میشه از جملاتشون فهمید
rezaaa
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۵۷
محمد حسین جان این داره بابا صدات میکنه بیا جواب بده^_^
جواب واقع بین
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۰۳
دوست عزیز درسته فضای مجازیه ولی انصاف حکم میکنه که حداقل اسم کاربری متناسب با نوع نوشته انتخاب کنیم . هیچ واقع بینی اینجوری پرسپولیس رو مثل شما تحلیل نمیکنه مسلمان هم یکی از ارکان تیم است اما نه درحدی که شما فکر میکنی که نباشه پرسپولیس نابودمیشه. در اصل شما یک واقع نبین هستید تا واقع بین
پوریا طباطبایی
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۱۲
جملهٔ پایانی من رو یاد فصل پیش می‌ندازه. تیمی که قهرمان نشد ولی وایستادیم و دقیقه‌های فراوانی بعد از بازی با راه‌آهن براش دست زدیم و هورا کشیدیم. خوبیش اینه که با همهٔ تغییرهای نسبت به فصل پیش، فضا هنوز همونه.
این پرسپولیس
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۰۹
دوست داشتنی است حتی اگه جام نیاره... زنده باد پرسپولیس و دیگر هیچ
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر