فهرست
یادداشت روز: چگونه بایرن مونیخ با نبود کروس کنار خواهد آمد؟
یادداشت روز: چگونه بایرن مونیخ با نبود کروس کنار خواهد آمد؟

یادداشت روز: چگونه بایرن مونیخ با نبود کروس کنار خواهد آمد؟

آی اسپورت- گرچه تونی کروس بازیکن فوق العاده مهمی برای بایرن محسوب می شد اما به نظر می رسد که این تیم و پپ گواردیولا چندان از انتقال کروس به رئال مادرید نگران نیستند. تونی کروس یکی از مهم ترین بازیکنان آلمان در جام جهانی 2014 برزیل بود و توانست با این تیم قهرمانی در این رقابت های بزرگ را تجربه کند.

گواردیولا در نبود کروس گزینه های مختلفی را برای جانشینی او پیش رو خواهد داشت. یکی از مهم ترین گزینه ها انتقال مدافعان کناری تیم به خط میانی است. گواردیولا در فصل گذشته بارها از فیلیپ لام در پست هافبک میانی استفاده کرد و اتفاقا کاپیتان اسبق تیم ملی آلمان تنها گزینه ی او در این مورد محسوب نمی شود. دیوید آلابا مدافع کناری بایرن مونیخ نیز توانایی بازی در خط میانی را دارد و اتفاقا در تیم ملی اتریش نیز در خط میانی مورد استفاده قرار می گیرد. آلابا در تیم یوپ هاینکس نیز در گذشته سابقه ی بازی در خط میانی بایرن مونیخ را داشته است.

آلابا پیش از این بارها ثابت کرده که علاقه و توانایی بازی در خط میانی بایرن را دارد. این مدافع اتریشی در بازی فصل گذشته ی بایرن مونیخ مقابل آگسبورگ علی رغم حضور در پست مدافع چپ، بارها و بارها به سمت مرکز زمین متمایل شده است و شعاع حرکتی او در این دیدار به خوبی این مسئله را اثبات می کند.توانایی های آلابا بسیار بیشتر از یک مدافع چپ است و پپ گواردیولا می تواند روی توانایی های او همچون فیلیپ لام حساب ویژه ای باز کند. ترکیب آلابا در کنار شواین اشتایگر در خط میانی می تواند ترکیب متعادلی را برای مدافع عنوان قهرمانی بوندس لیگا بسازد.

از طرف دیگر وقتی به آمار تونی کروس در فصل گذشته بایرن مونیخ نگاه می کنیم، متوجه می شویم که این بازیکن لزوما در فاز تهاجمی بهترین مهره ی بایرن مونیخ نبوده است. فصل گذشته دیوید آلابا به عنوان مدافع چپ تیم پاس گل بیشتری نسبت به کروس برای هم تیمی هایش ارسال کرده است. امثال رافینیا، مانژوکیچ و ماریو گوتزه نیر در این حیث از تونس کروس موفق تر ظاهر شده اند و این مساله نشان می دهد که بایرن در نبود کروس می تواند از مهره ای تهاجمی تر در این پست استفاده کند که میل به هجوم بیشتری داشته باشد. تونی کروس تنها 4 پاس گل برای بایرن مونیخ در 24 بازی که از ابتدا به میدان رفته، ارسال کرده است که نمی تواند آمار قابل قبولی برای بازیکنی همچون او باشد.

یکی دیگر از مهم ترین گزینه های گواردیولا برای جانشینی تونس کروس، تیاگو خواهد بود. بازیکنی که در مدت زمان حضورش در فصل گذشته به خوبی ثابت کرد که می تواند نقش محوری را در تیم پپ گواردیولا عهده دار شود. هافبک اسپانیایی بایرن مونیخ توانایی های خوبی در به گردش در آوردن توپ دارد و همین نکته می تواند گواردیولا را برای استفاده از او مجاب کند.

گرچه تونی کروس مهره ای تاثیر گذار برای بایرن و همچنین تیم ملی آلمان بوده است اما به نظر می رسد جدایی او مسئله ای غیر قابل حل برای پپ گواردیولا تلقی نشود. او گزینه های زیادی را برای پر کردن جای خالی تونی کروس در اختیار دارد. گزینه هایی که حتی می توانند نسبت به کروس در فاز تهاجمی تیم موفق تر عمل کنند.

ترجمه: شهاب شهابی

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-22 10:24:38
نظر دهید

۱ نظر
پویا لوس بلانکوس
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۱۸
لیاقت این کچل بد بخت تونی کروس نیست که در طول این فصل قدرشو ندونست.اینقدر هم نگین گوتزه و رافینیا بیشتر از تونی کروس پاس گل دادن.اولا مهم ترین وظیفه ی یک هافبک میانی ایجاد فضاهای خالی برای تیمه نه دادن پاس گل و ارسال پاس گل در درجه ی دوم اهمیت قرار می گیره.دوما تونی کروس فصل قبل نیمکت نشین بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر