فهرست
خطر بزرگی که لیگ برتر را تهدید می کند: تماشاگر بی تماشاگر!
خطر بزرگی که لیگ برتر را تهدید می کند: تماشاگر بی تماشاگر!

خطر بزرگی که لیگ برتر را تهدید می کند: تماشاگر بی تماشاگر!

آی اسپورت – میانگین تماشاگران بازی های لیگ برتر در فصل سیزدهم و فصلی که منتهی به جام جهانی می شد یک عدد کاملا نا امید کننده بود: 7200 نفر!

این اتفاق در حالی رخ داد که تیم های پرطرفدار استقلال،پرسپولیس ،سپاهان و فولاد تا آخرین روز بازی ها در رقابت برای قهرمانی شانه به شانه هم پیش می رفتند و تنور بازی ها حداقل با نگاهی به جدول مسابقات داغ بود.

با این وجود کیفیت بازی ها   و البته برنامه ریزی  ساعت مسابقات و گران شدن بلیت ها طوری پیش رفت که خیلی زود افت تماشاگر در وزشگاه ها دیده شد و برای مثال تیم پرطرفدار پرسولیس بعد از بازی  افتتاحیه فصل خویش مقابل تراکتورسازی  و البته دربی سنتی تهران که همیشه تماشاگران زیادی را به ورزشگاه می کشاند ، دربازی های خانگی اش حتی  یک سوم سکوهای ورزشگاه را پر نمی دید.
پرسپولیس  در حالی با میانگین تماشاگران 10 تا 20 هزار نفری در بازی های خانگی پیش می رفت که روز آخر شانس قهرمانی داشت و برعکس دو فصل قبل از آن  نتایج بهتری گرفته بود.

دیشب استقلال در جام شهدا مقابل ملوان به میدان رفت و با وجود اینکه بیشتر بازیکنان اصلی این تیم در بازی حضور نداشتند  اما می شد این مسابقه را افتتاحیه نیمه رسمی این تیم در تهران به حساب آورد.با این حال از این مسابقه کمتر از 1000 تماشاگر استقلالی دیدن کردند.

خطر کم تماشاگرتر شدن بازی های لیگ برتر وقتی نگران کننده و جدی تر به نظر می رسد که بدانیم تمام علاقمندان فوتبال کمتر از یک ماه مانده به شروع لیگ برتر حدود سی روز از تماشای بازی های جذاب،تاکتیکی  تماشایی جام جهانی لذت برده اند و خیلی سخت بتوانند چشم ها و ذهن شان را با بازی هاییی در سطح لیگ برتر عادت دهند.

در این خصوص البته خبر خوب آنجاست که حداقل امسال قیمت بلیت ورزشگاه ها بالا نخواهد رفت اما در نقطه مقابل تعداد ستاره ها کمتر شده و نبودن بازیکنانی مثل علی کریمی،سیدجلال حسینی،مهرداد پولادی در تیم های پرطرفدار باز هم از تعداد تماشاگران بازی های لیگ برتر خواهد کاست.

حالا این نگرانی وجود دارد که میانگین تعداد تماشاگران بازی های لیگ برتر از 7200 نفر هم پائین تر بیاید چرا که  تماشاگر ایرانی جام جهانی دیده و دیگر هیجان حضور بازیکنان باشگاه های مختلف در تیم ملی هم آنها را راغب به رفتن به ورزشگاه نمی کند.از سوی دیگر از تعداد ستاره های محبوب کم شده  و البته در مورد بهتر شدن کیفیت بازی ها هم افق ها روسنی وجود ندارد.
  ۲  
آی اسپورت
2014-07-22 14:45:17
نظر دهید
۲ نظر
امید
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۰۴
7200 نفر!!! بابا اینکه عالیه! با این فوتبال بکش زیر توپ و الله بختکی گل زدن و از بیت المال پول مفت ریختن تو شکم بازیکنا، همین تعدادم خیلی خیلی زیاده! مردم اینقدر فوتبال خوب بین المللی دیدند که این بازیهای اشغال رو نمیبینند مثل اینکه شما وقتی همیشه بنز و بی ام و و ائودی ببینی دیگه ژیان و موتور گازی رو نگاه نمیکنی!
محمد
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۵:۴۴
فرهادم نیستش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر