فهرست
آیین نامه جدید کمیته انضباطی تصویب شد؛ تهمت بزنید بلافاصله محروم می‌شوید!
آیین نامه جدید کمیته انضباطی تصویب شد؛ تهمت بزنید بلافاصله محروم می‌شوید!

آیین نامه جدید کمیته انضباطی تصویب شد؛ تهمت بزنید بلافاصله محروم می‌شوید!

آی‌اسپورت‌ ـ هوشنگ نصیرزاده سرپرست کمیته تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال در  گفت‌وگو با وب سایت باشگاه راه‌آهن اعلام کرد آیین نامه جدید کمیته انضباطی تدوین شده و با تمام جزییات در اختیار همه هیات های فوتبال و تیم های باشگاهی ارسال شده است.
این آیین نامه شامل نکات جالبی است که نصیرزاده آنها را خلاصه وار به زبان آورده است، نکاتی مثل اینکه اگر بازیکنی بعد از بازی به داور تهمت بزند بلافاصله یک ماه محروم می‌ شود. بخشی از این مقررات را بخوانید: 
*اگر تماشاگران شعار غیر وزرشی دهند بازی پشت درهای بسته برگزار می‌شود و چیزی به نام کسر امتیاز دیگر وجود ندارد.

 

 هر کس قبل، در هنگام و یا بعد از بازی به داور بازی اعتراض و تهمت بزند، بلافاصله یک ماه محروم می‌شود، حتی اگر اعتراض وارد باشد حق ندارد رسانه‌ای کرده و* فقط باید کتبی اعلام کند.

 

* اگر کسی تشکیلات داوری را زیر سوال ببرد و داور را به جانب داری متهم کند سه ماه محروم می‌شود. بنابر قانون جدید  باید تمام مشکلات حوزه داوری را به فدراسیون کتبی بازگو کنند که این امر برای ایجاد امنیت داوران و صلابت مسابقات انجام شده است.

 

*در این دوره از مسابقات هر بازیکن در ابتدا با سه کارت زرد، یک بازی محروم و بعد از آن با هر دو کارت زرد یک بازی محروم می‌شود.

 

* اعتراض به حضور بازیکن در رقابت‌های لیگ که مشکلی داشته باشد باید قبل از آغاز بازی‌ها باشد، به محض شروع رقابتها هیچ شکایتی پذیرفته نمی‌شود.

 

* اعتراض در میانه لیگ فقط به بازیکن محروم داخل زمین یا سه اخطاره و دو اخطاره داخل زمین است و این شکایت نیز تا دو ساعت بعد از بازی قبول است و بعد از آن نیز غیر قابل قبول است.

 

     
آی اسپورت
2014-07-22 14:56:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر