فهرست
دونگا: من رویا فروش نیستم/ برزیل باید با سختکوشی جایگاه سابقش را به دست بیاورد
دونگا: من رویا فروش نیستم/ برزیل باید با سختکوشی جایگاه سابقش را به دست بیاورد

دونگا: من رویا فروش نیستم/ برزیل باید با سختکوشی جایگاه سابقش را به دست بیاورد

آی اسپورت- دونگا، سرمربی جدید تیم ملی برزیل، اعلام کرد که بعد از ناکامی این تیم در رقابت های جام جهانی، قصد داد غرور را به سلسائو برگرداند.

دونگا که در جام جهانی 2010 نیز هدایت تیم ملی برزیل را برعهده داشت، امروز جانشین لوئیز فیلیپه اسکولاری شد که بعد از دو شکست سنگین در جام جهانی مقابل آلمان و هلند، مجبور به استعفا شده بود. او قول داد که با سختکوشی و تعهد، بار دیگر اطمینان هواداران تیم ملی برزیل را به دست بیاورد.

او در کنفرانس مطبوعاتی اش گفت:\" تیم ملی برزیل هنوز چیزهای زیادی برای ارائه دارد. ما می خواهیم از طریق نتایجی که در دیدارهای پیش رو کسب می کنیم، بار دیگر غرور مان را به دست بیاوریم و نشان بدهیم که برای رسیدن به بهترین شرایط، تمام تلاش مان را خواهیم کرد.

ما برنامه مان را آماده کرده ایم اما رسانه ها و هواداران من را می شناسند. من رویافروشی نمی کنم. من واقعیت را به آنها نشان می دهد. و واقعیت این است که ما به کار زیادی نیاز داریم. ما دیگر نمی توانیم فکر کنیم که بهترین هستیم. ما بهترین بودیم و استعدادهایی داریم که می توانیم بهترین باشیم اما نیاز داریم که فروتنانه درک کنیم که تیم های دیگر با سختکوشی به جایی رسیده اند که حالا هستند.\"

دونگا که بین سال های 2006 تا 2010 هدایت تیم ملی برزیل را برعهده داشت، با این تیم قهرمان کوپا آمریکا و جام کنفدراسیون ها شد اما حذف از جام جهانی 2010 در مرحله یک چهارم نهایی باعث شد تا او از اخراج شود.

دونگا تاکید کرد که اگر برزیل می خواهد بار دیگر به یکی از بهترین های دنیا تبدیل شود، باید تک تک بازیکنان تیم عمل خوبی داشته باشند.

\" اینکه یک دروازه بان توپ را مهار می کند، یک هنر است. یا یک مدافع میانی توپ را دفع می کند، این هم یک هنر است.ما نمی توانیم دائما فکر کنیم که باید بازیکنی مانند پله داشته باشیم. ما نمی توانیم هر روز یک اسطوره جدید بسازیم. برزیل همیشه بازیکنان و استعدادهای فوق العاده ای داشت. ما باید استعداد و فروتنی مان را با هم ادغام کنیم تا به یک توازن برسیم.\"

     
آی اسپورت
2014-07-22 21:19:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر