فهرست
یادداشت روز: آیا رئال مادرید به خامس رودریگس نیاز داشت؟
یادداشت روز: آیا رئال مادرید به خامس رودریگس نیاز داشت؟

یادداشت روز: آیا رئال مادرید به خامس رودریگس نیاز داشت؟

آی اسپورت- رئال مادرید در طول تاریخ همیشه ستاره های جام حهانی را بیش تر از هر باشگاه دیگری زیر نظر داشته است. آن ها سال 2006 فابیو کاناوارو را به عنوان مهم ترین ستاره ی جام جهانی خریدند و در سال 2010 نیز بازیکنانی همچون مسوت اوزیل و سامی خدیرا را به عنوان مهم ترین ستاره های جام جهانی وارد ترکیب خود کردند. فلورنتینو پرس در سال 2014 نیز ترک عادت نکرد و آقای گل جام جهانی یعنی خامس رودریگز را در انتقالی پر سر و صدا راهی سانتیاگو برنابئو کرد. رودریگز بدون شک یکی از بهترین بازیکنان جام جهانی برزیل محسوب می شود. او با عملکرد خیره کننده ی خود چشمان زیادی را به خود دوخت و کفش طلای جام جهانی را نیز با ارائه ی فوتبالی بسیار زیبا در فاز تهاجمی به خود اختصاص داد. بارسا و رئال هر دو به دنبال این بازیکن بودند اما در نهایت این فلورنتینو پرس بود که توانست با قرار دادی 88 میلیون یورویی این بازیکن 23 ساله را به خدمت گیرد.

اما سوال اصلی چیز دیگری است: آیا واقعا رئال به خامس رودریگس نیاز داشت؟ او بازیکن فوق العاده ای در فاز تهاجمی محسوب می شود اما آیا رئال با به خدمت گرفتن او گره ای از مشکلات خود باز می کند؟

رئال فصل گذشته 3-3-4 بازی می کرد که کریم بنزما، کریس رونالدو و گرت بیل 3 بازیکن تیم در خط حمله محسوب می شدند. اگر کارلتو قصد داشته باشد در فصل پیش رو 1-3-2-4 بازی کند، به این ترتیب فضا برای خامس رودریگز در پشت مهاجم باز می شود اما مسئله ی اصلی مربوط به فاز تدافعی تیم می شود. جایی که با خروج احتمالی خدیرا، آلونسوی 32 ساله تنها گزینه ی آنچلوتی برای حضور در پست هافبک تدافعی محسوب می شود و قطعا این مساله در یکی از فرسایشی ترین فصل های چند سال اخیر رئال می تواند کار را برای کارلتو دشوار کند.

رودریگس دومین خرید پر سر و صدای رئال مادرید محسوب می شود چرا که آن ها پیش از او تونی کروس را نیز به عنوان یکی از موفق ترین هافبک های جام جهانی 2014 به خدمت گرفته بودند. قانون فیر پلی مالی می گوید که شما برای خرید بازیکن باید بازیکنانتان را به فروش برسانید و به این ترتیب با توجه به مبلغ هنگفتی که برای خامس صرف شده است، قطعا ستاره ای همچون آنخل دی ماریا می تواند به فروش برسد. هافبک تیم ملی آرژانتین فصل گذشته یکی از بهترین بازیکنان رئال مادرید محسوب می شد و کارلتو باید تصمیم بسیار دشواری را پیرامون او اتخاذ کند. مانند آنچه سال پیش در همین زمان در رابطه با مسوت اوزیل و خروج او از باشگاه اتفاق افتاد. دی ماریا که با عملکرد خیره کننده ی خود در فینال لیگ قهرمانان باعث قهرمانی رئال مادرید شد قطعا لیاقت خروج از باشگاه را آن هم تنها 2 ماه بعد ندارد.مسئله ی بعدی مربوط به میزان تاثیرگذاری و تجربه ی خامس رودریگز می شود. هافبک کلمبیایی رئال مادرید گرچه جام جهانی فوق العاده ای را پشت سر گذاشته است اما باید پذیرفت که پیش از این در لیگ های سطح پایین تری همچون پرتغال یا فرانسه بازی می کرده است و قطعا از آن تجربه ی لازم برای حضور در لیگ قهرمانان نیز برخوردار نخواهد بود. با این شرایط شاید صرف مبلع 88 میلیون یورو برای خرید او چندان منطقی به نظر نرسد. خامس هنوز امتحان خودش را در سطح نخست فوتبال باشگاهی اروپا پس نداده است و این مسئله می تواند کمی برای رئال مادرید و کارلو آنچلوتی خطرناک باشد.

تطبیق دادن سیستم رئال مادرید با نحوه ی بازی خامس نیز مسئله ی بسیار مهمی محسوب می شود. آنچلوتی مجموعه ای از بهترین عنصرهای هجومی فوتبال دنیا را در اختیار دارد و اکنون باید ترکیب تیمش را با حضور خامس رودریگز نیز تطبیق دهد. آرسن ونگر سرمربی آرسنال معتقد است که خامس رودریگز 2 سال دیگر می توانست یکی از بهترین بازیکنان دنیا باشد: \" موناکو این فصل در لیگ قهرمانان حضور خواهد داشت و خامس می تواند 1 یا 2 سال در این باشگاه در سطح اول فوتبال اروپا تجربه اندوزی کند.\" اما انتقال او به رئال مادرید شرایط را برای خامس متفاوت کرده است و او اکنون باید از همان ابتدا با توقعات گسترده ای رو به رو شود. توقعاتی که البته از یک بازیکن 88 میلیون یورویی کاملا معقول به نظر می رسد.

فلورنتینو پرس همیشه علاقه به چنین بازیکنانی داشته است و بار دیگر نیز با جذب خامس رودریگس این مسئله را به اثبات رساند. اما آیا حقیقتا مجموعه ی رئال مادرید به چنین بازیکنی نیاز داشت؟

منبع: سایت گل

ترجمه: شهاب شهابی

 

  ۹  
آی اسپورت
2014-07-22 21:45:20
نظر دهید

۹ نظر
-
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۴۲
88 میلیون یورو پول کمی نیست!!1 درصد فکر کنیم که بازی هایی که ازش توی جام جهانی دیدیم تکرار نشه!! فاجعه عظیمی رخ میده،امیدوارم که خودشو ثابت کنه
ara
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۵۰
سوختی عزیزم
۱
sharif
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۱۹
ما به خامس نیازی نداشتیم حالا اگه ارزون بود اشکالی نداشت اما با این مبلغ...
ما مجبوریم دیماریا رو بفروشیم که بازی کنه فوق العاده ایه و در قهرمانی ساله پیشمون خیلی تاثیر داشت
اما حالا اون در مادریده
خوش اومدی خامس
زنده باد مادرید
ایلیا
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۲۵
سبک بازی، قیافه، استیل و ... عینهو ایسکو!!
خب خود ایسکو که هست دیگه ...
-
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۱۶
به هیج وجه ، چون بارسا سوارز رو خرید رئال هم خواست دوباره با خریدهاش خودش رو تو این ضمینه نشون بده
-
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۱۷
به هیج وجه ، چون بارسا سوارز رو خرید رئال هم خواست دوباره با خریدهاش خودش رو تو این ضمینه نشون بده
پیام مادریدیستا
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۱۴
بابا 70 میلیون یورو خریدن اولا ...
دوما فیرپلی نمیگه حتما باید بفروشید ! کی این رو گفته؟ باید تراز مالی مثبت باشه و گردش مالی برای فیفا کاملا آشکار و مشخص باشه ... رئال درآمد زایی فوق العاده ای داره که نیاز به فروش بازیکن نداره !
سوما که گفته خدیرا میره ؟
میدونم ترجمه بود اما همش چرت بود از هر جا که بود
ali7
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۰۲
این مقاله از اول تا آخر اشتباه بود ! اولا که قیمت جیمز 70+5 میلیون بود ثانیا دی ماریا میخواد بره و خامس رو واسه جایگزینیش گرفتن ثالثا شما که مقاله رو نوشتی یه بارسایی هستی ! موفق باشی !
۱
-
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۴۷
بزرگترین ضربه ای که تیم میخوره خروج دیماریا هست، چون کمتر عنصر تهاجمی تو دنیا در کارهای دفاعی به خوبی دیماریا شرکت میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر