فهرست
کهکشانِ ساختِ زنوزی جواب می‌دهد؟
کهکشانِ ساختِ زنوزی جواب می‌دهد؟

کهکشانِ ساختِ زنوزی جواب می‌دهد؟

آی اسپورت -  تراکتورسازی تبریز پس از ناکامی بزرگ در لیگ هجدهم، به دنبال جبران مافات در لیگ نوزدهم است. این تیم با وجود جذب کاپیتان‌های تیم ملی، چند ستاره خارجی و دو مربی بزرگ و صاحب‌نام، حتی موفق به کسب سهمیه آسیایی هم نشد تا پروژه تراکتور کهکشانی زنوزی در اولین فصل با شکست بزرگی روبرو شود. اما مالک متمول تراکتورسازی دست بردار نیست و می‌خواهد خیلی زود این ناکامی را جبران کند. او و همکارانش در تراکتورسازی زودتر از خیلی از رقبا، دست به کار شده‌اند و با خرید چند بازیکن، شروعی طوفانی را در فصل نقل و انتقالات رقم زده‌اند.

رشید مظاهری

بدون شک بهترین خرید داخلی تراکتورسازی مظاهری است. دروازه‌بان مطمئن، باثبات و کم‌اشتباهی که در سال‌های اخیر ستاره همیشگی ذوب‌آهن اصفهان بوده و جدایی‌اش از این تیم باعث عصبانیت هوادارانش هم شده است. او دروازه‌بانی است که پرسپولیس در این سال‌ها همواره به عنوان جانشین علیرضا بیرانوند در نظر داشت اما به نظر می‌رسد پیشنهاد خوب و وسوسه‌انگیز زنوزی به او باعث شده تا مظاهری قید بازی در پرسپولیس را بزند و راهی تبریز شود. او از معدود خریدهای درست ذوب‌آهن هم هست که بر اساس نیاز واقعی جذب شده است. تراکتور در سال‌های گذشته مشکلات زیادی در خط دروازه داشته و ضربات سنگینی از این بابت متحمل شده اما با وجود مظاهری، این تیم دیگر نگرانی خاصی در دروازه نخواهد داشت و حالا هواداران تراکتورسازی می‌توانند مطمئن باشند که در فصل بعد خبری از اشتباهات عجیب دروازه‌بان‌هایی مثل محسن فروزان، فرزین گروسیان و حتی محمدرضا اخباری نخواهد بود. او بازیکنی بااخلاق و بی‌حاشیه است که با درخشش در این تیم می‌تواند از نظر محبوبیت به سطح بازیکنانی مثل مهدی کیانی، محمد ابراهیمی و محمدرضا اخباری هم برسد. مظاهری در این سال‌ها همواره پای ثابت اردوهای تیم ملی هم بوده و با حضور در تراکتور می‌تواند سهمیه ملی‌پوشان این تیم را هم افزایش دهد.

محمدرضا خانزاده

او خرید غافلگیرکننده و ناگهانی تراکتورسازی تبریز است! خانزاده در سال‌های گذشته به شکل عجیبی مورد توجه کارلوس کی‌روش قرار داشت و همواره در اردوهای تیم ملی حاضر بود. با این حال عملکردش مورد تایید همه اهالی فوتبال نبود. او فصل گذشته با انتقالی عجیب به تیم الاهلی قطر پیوست و نمایش‌هایی سینوسی ارانه داد. گاهی ستاره تیمش بود و گاهی با اشتباهاتش باعث گل خوردن و باخت الاهلی شد. نام خانزاده تو سط کی‌روش از آخرین فهرست تیم ملی قبل از جام ملت‌های آسیا هم خط خورد تا او ناکامی بزرگی را تجربه کند. در حالی که به نظر می‌رسید او به لیگ برتر ایران و تیمی متوسط خواهد پیوست ناگهان تصویر او در کنار مدیرعامل تراکتورسازی منتشر شد. خبر پیوستن او به تراکتورسازی با واکنش‌های متفاوتی از سوی هواداران این تیم روبرو شده است. عده‌ای او را مدافعی معمولی می‌دانند که در حد این تیم نیست اما عده ای به او به چشم یک مدافع ملی‌پوش و باتجربه نگاه می‌کنند که سابقه بازی در لیگ ستارگان قطر را هم دارد و می‌تواند به تراکتورسازی کمک کند. با جدایی محمد طیبی از تراکتورسازی، خانزاده قطعا فصل بعد یکی از بازیکنان اصلی این تیم در خط دفاع خواهد بود.

مهدی تیکدری و سعید مهری

دو خرید کم نام و نشان تراکتورسازی که جذب آنها کاملا ریسکی است. مهری در لیگ هجدهم بازیکن ماشین‌سازی تبریز بود و در اواخر فصل نمایش‌های خوبی ارائه داد. با این حال صرف یک سهمیه لیگ برتری برای بازیکنی مثل او سوال‌برانگیز است. در پست او تراکتورسازی می‌توانست بازیکن موثرتر و مطمئن‌تری را جذب کند. به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین دلایل جذب او، بومی بودنش و البته حضورش در تیم دیگر زنوزی یعنی ماشین‌سازی است. تراکتورسازی و زنوزی پیش از این بارها چنین خریدهایی داشته‌اند و این یکی هم احتمالا در همین راستا انجام شده است. درباره جذب تیکدری هم ابهاماتی وجود دارد. او فصل گذشته در مس کرمان در لیگ یک بازی می‌کرد و مهاجم گلزنی هم نشان داد. تیکدری در اولین مصاحبه‌اش بعد از پیوستن به تراکتورسازی مدعی شده که از پرسپولیس، استقلال و سپاهان هم پیشنهاد داشته اما تراکتورسازی را به آنها ترجیح داده است. ادعایی که شاید بهترین و گلزن‌ترین مهاجمان لیگ برتر هم نداشته باشند! قضاوت درباره سرنوشت او در تراکتورسازی سخت است اما اگر تراکتورسازی در روزهای آینده چند مهاجم گلزن خارجی و داخلی جذب کند کار تیکدری در این تیم سخت خواهد شد و ممکن است خیلی زود از این تیم جدا شود.

سوال مهم: تیم را زنوزی می‌بندد؟

تراکتورسازی چند روز پیش، از چهار خرید خود برای فصل آینده رونمایی کرد. شایعه شده بازیکنانی مثل امید ابراهیمی، سعید آقایی و چند ستاره لیگ برتری دیگر هم مدنظر این تیم هستند و همه این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که تراکتورسازی هنوز سرمربی خود را انتخاب نکرده است! و به نظر می‌رسد خریدهای جدید این تیم با مشورت مشاوران و دوستان نزدیک محمدرضا زنوزی انجام می‌شود. اتفاقی که در فوتبال حرفه‌ای امروز هیچ معنایی ندارد. در واقع سرمربی تراکتورسازی- هر که باشد- در صورت نتیجه نگرفتن می‌تواند همین ماجرا را دستاویز قرار بدهد و ناکامی احتمالی‌اش را به خریدهایی ربط بدهدکه توسط خود او انجام نشده است. این خطر بزرگی است که زنوزی و تراکتورسازی را تهدید می‌کند و در این شرایط بعید نیست تراکتورسازی به سرنوشت همین فصلی که گذشت دچار شود و یک ناکامی دیگر را هم تجربه کند.

هفت صبح

۷ ۵  
آی اسپورت
2019-06-10 19:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
حبیب
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۳۹
آیا به نظر نویسنده این مطلب استراماچونی بازیکنان جدید را خودش انتخاب خواهد کرد مثلا ارسلان مطهری آیا با نظر سرمربی خارجی جذب میشه یا توسط کمیته فنی باشگاه ؟ این نوع ایرادگیری از زنوزی دیگر حالت کلیشه ای پیدا کرده که عمدتا توسط خبرنهارهای سرخابی مطرح میشه که کارشون شب و روز ستایش از برانکو و نکوهش زنوزیه. ضمنا سرمربی جدید تراکتور اگر این 4 نفر که جز بهترین گزینه های بازار نقل و انتقالات هستند را تائید نکنه مشخص میشه که مربیگری و فوتبال بلد نیست . اینها را به هر مربی پیشنهاد بدهند کلی هم ممنون خواهد بود. پس بهتره سوزش تان را مداوا کنید با پمادهای زنوزی
۸
پارس کلب
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۲۸
واق واقی های سوزشی
ساقی بلال شیافی
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۲۲
به توچه توله برانگوه پول تو رو خرج نمی کنه زالوی بیت آلمال هم نیست
بهرام
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۱
اولا این بازیکنها رو کمیته فنی انتخاب میکنه. ثانیا شما انتظار داری تا انتخاب سرمبی بازیکن نخریم تا سرخابی ها و سپاهان خوب هارو درو کنن؟؟؟؟؟ مشخصه ما دروازهبان میخوایم دفاع وسط میخوایم مگ بازیکن های ایرانی رو سرمربی آینده میشناسه؟ بهتر از مطاهری برای دوازه داشتیم؟؟
۷
سعید
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸، ۰۰:۱۷
حاجی دوستت داریم
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر