فهرست
مشکل حل نشده استقلال؛ بن‌بست نیمه دوم
مشکل حل نشده استقلال؛ بن‌بست نیمه دوم

مشکل حل نشده استقلال؛ بن‌بست نیمه دوم

آی اسپورت - استقلال در یک قدمی رسیدن به صدر ترمزش کشیده شد تا رویاهای این تیم برای حضور در صدر جدول با سه امتیاز دربی برای هواداران آبی از دست برود. دو اتفاقی که شاید اولی را شاگردان شفر بتوانند در ادامه فصل جبران کنند اما دومی تا فصل آینده قابل جبران نیست. این اتفاق و همچنین سخت‌تر شدن کار استقلال برای رسیدن به صدر را شاید این تیم بیش از همه به خاطر یک نقطه ضعف بزرگ رقم زده باشد. نقطه ضعفی به نام نبردن در نیمه دوم.

استقلال در گل‌زدن در نیمه دوم تیم ناتوانی نیست. آنها ۱۲ گل خود را در نیمه دوم زده‌اند و جزو معدود تیم‌هایی هستند که تعداد گل‌های زده‌شان در نیمه دوم بالای عدد ۱۰ قرار دارد. با این حال گل‌های این تیم در نیمه دوم نقشی تعیین کننده برای برنده بازی نداشته‌اند و گل‌هایی بوده‌اند برای بیشتر کردن تفاضل استقلال. استقلال اگر در نیمه اول توانسته گل بزند و با گل زده به رختکن برود در نیمه دوم شانس برد بالایی داشته است اما اگر این اتفاق نیفتاده آنها شانس بردشان برابر با صفر برده است. یعنی شاگردان شفر در هیچ کدام از بازی‌هایی که در نیمه اول گل نزده‌اند برنده نشده‌اند. تساوی صفر یا صفر یا باخت حاصل تلاش شاگران شفر در نیمه دوم این بازی‌ها بوده است. نقطه ضعفی که در نیمه مربیان وجود دارد و شفر تا الان نتوانسته راه‌حلی برای آن پیدا کند.

مشکلی که حل نشد و حالا در مهم‌ترین بازی فصل استقلال که هم از لحاظ حساسیت بازی ویژه‌ای محسوب می‌شد هم از نظر امتیاز و صدرنشینی، یقه آبی‌ها را گرفت. این آمار اهمیت پنالتی فرشید اسماعیلی را بیش از پیش نشان می‌دهد. شاید اگر اسماعیلی با دقت و از خودگذشتگی بیشتری آن پنالتی را می‌زد تیمش هم می‌توانست برنده میدان لقب بگیرد.

نود

۱۱    
آی اسپورت
2019-03-30 20:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر