فهرست
والیبال در بن‌بست؟
والیبال در بن‌بست؟

والیبال در بن‌بست؟

آی اسپورت – والیبال ایران در بازی با آمریکا خوب نبود. قبل از بازی و حتی قبل از اینکه تیم ایران برای حضور در هفته سوم لیگ جهانی به لهستان برود، تصور این بود که ایران در مقابل آمریکا، کار سختی ندارد. بازی با تیمی که هفته آخر در رده‌های آخر جدول دسته یک بود و در مقایسه با سال قبل، 50 درصد جوان شده، این ذهنیت را ایجاد کرده بود که سه امتیاز بازی به نام ایران ثبت می‌شود و صعود این تیم را به جمع هشت تیم راحت می‌کند ولی ایران از این بازی حتی یک امتیاز هم نگرفت و این شکست، صعود را هم خیلی سخت کرد.

ایران در این بازی، عادل غلامی و جواد معنوی‌نژاد را نداشت؛ یک باتجربه و یک نیروی جوان. شاید توجیه تیم برای این شکست، نبود این دو باشد ولی این باخت، دلیل دیگری شد تا باز هم منتقدان، ایگور کولاکوویچ را مقصر بدانند. ایگور در این بازی هم نتوانست در امتیازات حساس به کمک تیم بیاید. به نظر می‌رسید برای تیم آمریکا که با ترکیب جدیدی در این تورنمنت بازی می‌کند، نقشه‌ای نداشت، شاید دلیل این بی‌برنامه‌بودن، نداشتن شناخت کافی از این تیم بود. ایراد دیگری که به خود ایگور همچنان وارد است، تعویض‌نکردن‌های به‌موقع است.

از نظر کارشناسان او هنوز به اندازه کافی از تیم ایران شناخت ندارد تا زمانی که تیم به بن‌بست می‌خورد، تعویض مناسبی انجام بدهد. در بازی با آمریکا، شکست در ست سوم، غیرقابل قبول بود. ایران دو بار از آمریکا با اختلاف چهار، پنج امتیاز جلو افتاد و آخر ست و درحالی‌که 24-20 جلو بود این ست را 30-28 از دست داد. باخت در این ست، والیبالی‌‌ها را با سؤال بزرگی روبه‌رو کرده است؛ اینکه ایگور می‌تواند به وضعیت والیبال سروسامان بدهد یا نه.

ایران برای صعود، دو بازی دیگر در پیش دارد. امشب با لهستان بازی می‌کند و فردا شب با روسیه. روسیه هم تقریبا جوان شده و شرایطی مشابه با آمریکا دارد. ایران سه امتیاز این بازی را هم برای خودش می‌داند اما بازیکنان بلندقامت و با انگیزه این تیم هم مانند آمریکایی‌ها شاید این فرصت را به ایران ندهند. بازی با لهستان هم برای ایران مثل همیشه است؛ یک بازی سخت. به نظر نمی‌رسد گرفتن امتیاز از این دو بازی راحت باشد.

 

وقایع اتفاقیه

۲ ۲  
آی اسپورت
2017-06-17 12:25:00
نظر دهید

۲ نظر
mr.masoud
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۴۴
تا وقتی سعید معروف و بقیه بازیکنای بی انگیزه بازی میکنن بازیارو میبازیم
۹
پرسپولیس واقعی
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
یک چیزی راجع به والیبال اتفاق افتاده که حتی در فرزند کوچک من هم دیده می شود و آن اینکه دیگر مثل سه چهار سال پیش دیدن پخش مستقیم بازی اش ما را به مرز دعا نمی کشاند ،(فرزند کوچکم همیشه سر بازیهای والیبال دست به دعا بود)
یک بی تفاوتی که شاید بیشتر از سمت بازیکنان به من تماشاچی تلویزیونی القاء شده و همین باعث دوری عاطفی من از بازیکنان ملی ام شده است.
این پر توقعی نیست من فکر میکنم برای روند رو به صعود تیم والیبال ، آینده نگری نشده است و پیش بینی رقابت های سخت را نکرده اند.
ما حتی بازیکنان حرفه ای مان هم نمی توانند مدت طولانی خود را در اوج انگیزه و تلاش نگه دارند دراکثر رشته ها همینطوری است .
شاید یک را ه ایجاد انگیزه ، تربیت بازیکنان جوان کار آمد و قرار دادن آنها در مقابل بازیکنانی است که فکر میکنند رودست آنها کسی نمی آید.
چیزی که در زمان ولاسکو به توالی دیدیم رو کردن دست کم یک بازیکن جدید فیکس در هر دوره ای از بازیها بود؛ غفور و فیاضی و داودی و همین قایمی یکایک و به فواصل به تیم قبلی اضافه شدند و شاید بعد از رفتن ولاسکو می شود گفت تنها جدیدالورود قابل بحث و اتکا معنوی نژاد باشد که آنهم این اواخر رو شد.
توجه کنید چند سال گذشته و فقط یک بازیکن واقعی و قابل توجه
این وحشتناک است.
نمی دانم داور زنی در تمام این سالها به چه می اندیشیده
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر