فهرست
گزارش ویژه: البدر فدراسیون را تعلیق می کند؟
گزارش ویژه: البدر فدراسیون را تعلیق می کند؟

گزارش ویژه: البدر فدراسیون را تعلیق می کند؟

آی اسپورت- فصل گذشته و در مسابقات لیگ دسته اول، کمیته انضباطی طی رایی اعلام کرد که باید 6 امتیاز از مجموع امتیازات کسب شده البدر بندر کنگ در لیگ دسته دوم کسر گردد و با آن حساب، این تیم در اواسط بازیهای لیگ یک باید به لیگ دو بر می گشت. کمیته استیناف این 6 امتیاز را از لیگ یک کم کرد و با آن رای در پایان مسابقات، البدر به دسته دوم رفت.
این باشگاه دو وکیل به خدمت گرفت و پرونده به دیوان بین المللی ورزش CAS در لوزان سوییس رفت. آن دیوان داوری، مکاتباتی با فدراسیون انجام داد تا آنها دفاعیات و استدلال های خود را ارایه نمایند اما در اقدامی عجیب ، فدراسیون اعلام کرد صلاحیت CAS را قبول ندارد!
این اظهار نظر فدراسیون مورد قبول CAS واقع نشد زیرا فیفا در اساسنامه اش اعلام کرده آرای داخلی فدراسیون ها ظرف 21 روز پس از قطعیت ،قابل طرح در CAS هستند و فدراسیونهایی که صلاحیت آن دیوان داوری را نپذیرد طبق ماده 13 اساسنامه فیفا مجارات خواهد شد که این مجازات می تواند حتی تعلیق باشد.
به هر حال CAS پرونده را پذیرفته و روند رسیدگی آغاز شده . اگر رای فدراسیون نقض شود البدر باید فصل آینده در لیگ یک باشد ضمن اینکه گفته می شود آن دیوان داوری مراتب تخلف فدراسیون ایران درباره عدم صلاحیت CAS را به فیفا هم گزارش داده و این میتواند موجب مشکلاتی گردد. در این پرونده طرفین باید 18 هزار فرانک سوییس به عنوان هزینه داوری پردازند که البدر آن را پرداخت کرده اما فدراسیون در این باره هم اقدامی نکرده است!
     
آی اسپورت
2014-07-23 13:41:26
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر