فهرست
تسویه با کی‌روش؛ ایران به فیفا شکایت کرد
تسویه با کی‌روش؛ ایران به فیفا شکایت کرد

تسویه با کی‌روش؛ ایران به فیفا شکایت کرد

آی اسپورت - حدود دوماه قبل بود که مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران خبر از پرداخت دستمزد کی‌روش داد، اما گویا این موضوع در آن مقطع به‌طور کامل صورت نپذیرفته بود تا سرانجام کار به شکایت طرفین از یکدیگر کشیده شود. به اعتقاد تاج، تنها انتقال پول به حساب کی‌روش با مشکل مواجه شده و مشکلی از لحاظ تامین اعتبار ارزی برای پرداخت معوقات وجود نداشت. در این بین حتی چندی‌قبل فدراسیون فوتبال تلاش کرد از طریق یکی از کشورهای همسایه پولی را به حساب سرمربی سابق تیم‌ملی واریز کند اما این پول خیلی زود به حساب فدراسیون فوتبال برگشت خورد.

فدراسیون فوتبال ایران حدود 900 هزار دلار به کارلوس کی‌روش بدهکار بود که بخش عمده طلب کی‌روش از فدراسیون به حد فاصل همکاری جام‌جهانی تا جام ملت‌ مربوط است که او قراردادش را 6 ماهه تمدید کرد. بخش دیگری از این پول هم مربوط به قبل از جام‌جهانی روسیه بود.

آغاز پرداخت اقساطی!

کارلوس کی‌روش چندی‌پیش در مصاحبه‌ای گلایه‌آمیز از مسئولان فدراسیون اعلام کرد درصورت عدم پرداخت طلب 900 هزار دلاری‌اش از فدراسیون فوتبال ایران شکایت خواهد کرد که همین موضوع باعث شد مسئولان فدراسیون برای طلب سرمربی سابق تیم‌ملی جدی‌تر اقدام کنند.

اگرچه کی‌روش شکایت خود را تقدیم فیفا کرد اما از سوی دیگر فدراسیون فوتبال ایران نیز تمام سعی خود را به‌کار گرفت تا با پرداخت اقساطی معوقاتش به کی‌روش، این غائله را هرچه سریع‌تر ختم به خیر کند. در این بین مسئولان فدراسیون فوتبال در توافق با وکیل کارلوس کی‌روش تصمیم گرفتند طلب سرمربی پرتغالی را در 6 قسط 150 هزار دلاری به وی پرداخت کنند که در همین راستا در 22 اردیبهشت امسال اولین قسط 150 هزار دلاری از طلب باقی‌مانده پیرمرد پرتغالی به وی پرداخت شد و حالا خبر می‌رسد فدراسیون فوتبال تقریبا با کی‌روش تسویه‌حساب کرده تا پرونده طلب مالی وی در آستانه بسته شدن قرار بگیرد.

نوبت به شکایت ایران رسید

با تسویه‌حساب نهایی با کارلوس کی‌روش حالا باید موضوع شکایت فدراسیون فوتبال از سرمربی سابق تیم‌ملی تعیین‌تکلیف شود. تاج در نشست خبری اخیر خود از شکایت از کی‌روش به‌خاطر اظهارات او درمورد اردوی تیم‌ملی در قطر و کمک به قهرمانی این تیم در جام ملت‌های آسیا خبر داده بود و حالا خبر می‌رسد فدراسیون ایران در این خصوص از کی‌روش به کمیته اخلاقی فیفا شکایت کرده است و باید سرمربی فعلی کلمبیا درخصوص اتهاماتش به فدراسیون ایران و مطرح‌کردن بحث تبانی با قطری‌ها پاسخگو باشد.

 

فرهیختگان 

۴ ۳  
آی اسپورت
2019-06-20 09:59:00
نظر دهید

۳ نظر
علیرضا پرسپولیسی
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۵۰
طبق معمول باز هم ما تو شکایت ها شکست میخوریم.
۳
گوزن نر
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۰۸
سیکتیر بابا.شکایت از کیروش!!!کاری نکنید کیروش بزنه سیم آخر و براتون بریزه رو دایره
۵
سلام
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۴۷
کلا همیشه آخر کار شکایته، حالا که یبارم پول یکی رو کامل دادیم، ما شکایت کنیم. گوه خورده حقش گرفته، تازه پول برانکو رم ندیم غلط کرده. فقط ما خوابیم.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر