فهرست
از مالیات 40 میلیاردی تا هزینه نامشخص 15 میلیاردی!/ بدهی استقلال چقدر است؟
از مالیات 40 میلیاردی تا هزینه نامشخص 15 میلیاردی!/ بدهی استقلال چقدر است؟

از مالیات 40 میلیاردی تا هزینه نامشخص 15 میلیاردی!/ بدهی استقلال چقدر است؟

در نخستین روزهای حضور کادرهای مدیریتی جدیدی در دو باشگاه سرخابی، صحبت هایی مبنی بر پرداخت بدهی های این باشگاه با کمک اسپانسرها و رساندن آن ها به شرایط متعادل مالی به کرات مطرح می شد. با گذشت چند ماه اما مشخص شده است این بدهی ها بیشتر از آنند که بشود به پرداخت شان در مدت زمانی نه چندان طولانی فکر کرد و طبیعی است که حداقل تا چند سال آینده نیز با کاهش قابل توجهی روبرو نشوند.

بعد از داستان بدهی های وافر پرسپولیس که در یک مورد منجر به توقیف اموال باشگاه توسط کشتی گیران تیم کشتی پرسپولیس شد، حالا افشارزاده از مبلغ عجیب 78 میلیاردی بدهی تیم فوتبال استقلال حرف زده است. مدیرعامل باشگاه آبی تهران، تقریبا نیمی از این مبلغ را بدهی مالیاتی معرفی کرده و در اظهارنظری جنجالی عنوان کرده است که مبلغ 15 میلیارد نیز در باشگاه بدون اینکه مشخض باشد در چه امری هزینه شده حالا به عنوان بدهی روی دست او مانده است! 

دبیرکل سابقه کمیته ملی المپیک امروز درباره بدهی های باشگاه استقلال اینگونه به «نسیم» توضیح داده است: « ما 53 میلیارد تومان بدهی قطعی و 15 میلیارد بدهی غیرقطعی داریم که می‌شود 68 میلیارد تومان. با احتساب  بدهی قبلی‌مان  که 10 میلیارد است، حدوده 78 میلیارد بدهی داریم اما هنوز هم مطمئن نیستیم که به میزان این بدهی اضافه خواهد شد یا نه و نمی‌دانیم بدهی تازه‌ای در راه است یا خیر.

بدهی غیرقطعی، یعنی مشخص نیست که این مبلغ کجا و به چه صورت هزینه شده؛ البته ما  لیست آن را داریم اما باز نمی‌دانیم که از کجاست! ما مشکل انسداد حساب باشگاه را هم داشتیم که خدارا شکر این مشکل حل شده است. می‌خواهم بگویم آقای فتح‌الله‌زاده هم در زمان مدیریت خود مطمئنا با مشکلات زیادی رو به رو بوده و ما از زحمات وی تشکر می‌کنیم.

حدودا 30 میلیارد تومان از این بدهی مالیاتی است و 10 میلیارد هم در راه داریم که می‌شود 40 میلیارد؛ پروژه‌های حقوقی داخلی و بین‌المللی هم داریم که هنوز به مربی خارجی بدهکار هستیم. آنها شکایت کرده‌اند و در تلاش برای حل و فصل‌شان هستیم. ضمن آنکه 6 میلیارد هم به  بازیکنان بدهکاریم. البته اعتقادم این است که همه مشکلات مسائل مالی نیست و اگر برنامه‌ریزی وجود داشته باشد، به مرور مشکلات حل می‌شود.«

 

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-23 16:19:54
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۰۱
کجای این مملکت سر سامان گرفته که باشگاههای ما سر سامان گرفته باشند وقتی مدیریت ها با آمدن هر وزیر براحتی تغییر میکنه همینه که میبینیم میشه و در فوتبال ، هیچ وزیری برنامه ای برای سرسامان دادن به وضعیت اقتصادی استقلال پرسپولیس نداشته و این بدهی ها بیشتر تقصیر وزارت ورزشیهاس که می دانند در این 2 باشگاه چی میگذره ولی عکس العملی در وقت خودش نشان ندادن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر