فهرست
نه رشته های مختلف و نه فوتبال بانوان/ استقلال، تیم به جای باشگاه
نه رشته های مختلف و نه فوتبال بانوان/ استقلال، تیم به جای باشگاه

نه رشته های مختلف و نه فوتبال بانوان/ استقلال، تیم به جای باشگاه

آی اسپورت - در سال های اخیر، کم نبوده اند مدیرانی که به محض دریافت حکم مدیریت یک باشگاه، تلاش کرده اند رشته های مختلف ورزشی را در آن راه بیاندازند. نمونه اش می شود امیر عابدینی در داماش و محمد رویانیان در پرسپولیس. تیم های والیبال و بسکتبال داماش خیلی زودتر از تیم فوتبال این باشگاه منحل شدند و رویانیان که در روزهای اول حسابی جوگیر شده بود و با همه ورزشکارهای نامدار قرارداد امضا می کرد در نهایت کار را به جایی رساند که وسایل دفتر مدیر بعدی باشگاه توسط کشتی گیرها توقیف شود.

بهرام افشارزاده از همین ابتدای کار در استقلال برای خود مشخص کرده که فعلا قصد تیم داری در رشته های دیگر را ندارد. بدهی های بسیار زیاد آبی ها او را مجاب کرده اند که فعلا تمام تمرکزش را به روی تیم بزرگسالان این باشگاه بگذارد. او امروز با گفتن این جمله ها به «نسیم» در مورد احتمال تیم داری استقلال در سایر رشته ها اظهارنظر کرده است:« اگر بخواهیم تیمی به مجموعه استقلال اضافه کنیم، باید به مربی و بازیکنان حقوق بدهیم که با این شرایط غیرممکن خواهد بود. برای من تعهد اخلاقی ایجاد می‌شود و برای حرفم بیشتر از امضا ارزش قائل هستم و اگر قولی به تیمی و ورزشکاری بدهم باید آن را عملی کنم. ما نمی‌خواهیم با استفاده از نام ورزشکاران، خودمان را مطرح کنیم و باید وجدانمان راحت باشد و شرایط را برای آنها فراهم کنیم. تیم بانوان را هم نمی‌خواهیم و در حال حاضر 600 میلیون تومان به آنها بدهکاریم. باید جلو برویم و ببینیم برنامه‌های اقتصادی‌مان به کجا می‌رسد و بعد از آن در سایر رشته‌ها ورود کنیم. ولی اعتقاد من این است که استقلال باید باشگاه باشد، نه تیم فوتبال.»

افشارزاده به واسطه سابقه طولانی حضور در کمیته ملی المپیک، شناخت ویژه ای همه رشته های ورزشی دارد و به خوبی می تواند پروسه تبدیل شدن به یک باشگاه را برای استقلال تسهیل کند. این اتفاق اما تنها در شرایطی میسر می شود که وضعیت مالی این باشگاه از حالب فعلی خارج شود و او بتواند دغدغه های دیگری را نیز به جز بدهکاری های روزافزون تیم تجربه کند. 

  ۲  
آی اسپورت
2014-07-23 16:48:22
نظر دهید
۲ نظر
p
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۶
با این کارش موافقم
-
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۵۵
وقتی باشگاه به زور میتونه تیم فوتبال اصلی اش را نگه داره برای چی یکسری ورزشکار جمع کنه و قول سر خرمن بهشون بده و الاف شون کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر