فهرست
گزارش روز: اوساسونا، پاداش دوندگی/ پامپلونا، کاپیتان را صدا می زند
گزارش روز: اوساسونا، پاداش دوندگی/ پامپلونا، کاپیتان را صدا می زند

گزارش روز: اوساسونا، پاداش دوندگی/ پامپلونا، کاپیتان را صدا می زند

آی اسپورت - چند ماه تا آغاز رقابت های جام جهانی فاصله مانده بود که رسانه های داخلی در انتقاد از میزان دوندگی جواد نکونام در ترکیب تیم ملی به او تاخته بودند. یکی از روزنامه ها حتی دوندگی این بازیکن را زیر 4 کیلومتر اعلام کرد و این موضوع موجب شد کی روش وارد عمل شود و اعلام کند که نکو یکی از دونده ترین بازیکنان تیم ملی ست و در جام جهانی نیز اینچنین خواهد بود. آن روزها همه از حرف های کی روش، تلاش برای حمایت از کاپیتان تیمش را استنباط کردند اما در برزیل مشخص شد حق با آقای سرمربی بوده است.

شاید خیلی ها انتظارش را نداشتند اما نکو در برزیل تورنمنت بسیار خوبی را پشت سر گذاشت. او یکی از دونده ترین های ایران در جام بود و شاید بعد از جام جهانی 2006 هرگز در این سطح برای ایران بازی نکرده بود. حالا جواد دوست داشت به استقلال بازگردد اما قلعه نویی تمایلی برای جذب او از خود نشان نداد تا احتمال حضور او در لیگ ایران کاهش پیدا کند. این هافبک دفاعی به پیشنهاد سایر باشگاه ها نیز پاسخ روشنی نداد و در نهایت تا پایان مهلت نقل و انتقالات با هیچ تیمی قراداد امضا نکرد و تنها ساعاتی بعد، صاحب مقصد احتمالی هیجان انگیز شد: اوساسونا.

جواد بهترین سال های فوتبالش را در اوساسونا سپری کرد. او در این تیم یک مهره تثبیت شده بود و محبوبیت فراوانی نیز در میان هواداران قرمزهای پامپلونا داشت. حالا وبسایت های نزدیک به باشگاه اوساسونا خبر داده اند که نکو بار دیگر در آستانه امضای قرارداد با این باشگاه قرار دارد. کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران تصمیم جدی برای بازگشت به اوساسونا دارد و برای عملی کردن این تصمیم حاضر شده با شرایط مالی نامساعد و حضور این تیم در دسته دوم فوتبال اسپانیا کنار بیاید.

بعد از پایان جام جهانی، همه در انتظار لژیونر شدن مهره های جوان تر تیم ملی ایران بودند اما حالا به نظر می رسد این تنها جواد نکونام باشد که پیش از آن تورنمنت در فوتبال آسیا توپ می زده و بعد از آن راهش را به سمت اروپا هموار کرده است. خبر خوب حضور دوباره این مهره در اسپانیا، پاداش دوندگی های او در جام جهانی ست. پاداش کار سخت مردی که می گفتند دیگر فوتبالش تمام شده است. 

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-23 17:41:37
نظر دهید
۱ نظر
-
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۴۴
طبق آمار سامان آقا زمانی هم دوندگیش خوب بوده. دوندگی به تنهایی کافی نیست. همین نکونام با یه پا دو پای بی موقع دقیقه 93 با آرژانتین مساوی ایران رو خراب کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر