فهرست
بدهکار دست ودلباز؛ ۱.۲میلیارد برای شریفی؟
بدهکار دست ودلباز؛ ۱.۲میلیارد برای شریفی؟

بدهکار دست ودلباز؛ ۱.۲میلیارد برای شریفی؟

آی اسپورت - پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات تابستانی، مهاجمی خرید که فقط نام بزرگی داشت؛ مهدی شریفی که در چند فصل گذشته عملکرد پر نوسانی را در لیگ برتر به نمایش گذاشته. او به جای پیشرفت، پسرفت کرده و هرگز آن مهاجم خطرناک، تیغ‌دار و گلزن قبل نبوده. آمار شریفی این نکته را اثبات می‌کند. این مهاجم 26 ساله در لیگ شانزدهم آنقدر ضعیف بود که از چشم امیر قلعه‌نویی افتاد و او در بازگشت به سپاهان، نام شریفی را در فهرست مازاد خود قرار داد.

آمار شریفی در لیگ هفدهم را بررسی می‌کنیم. فصلی که برای او به دو بخش تقسیم شد. نیم‌فصل اول در تراکتورسازی و نیم فصل دوم سپاهان. او از هفته اول تا پانزدهم عضو تراکتورسازی بود، 13 بازی برای این تیم انجام داد، 1043 دقیقه در زمین حضور داشت و حتی یک گل هم به ثمر نرساند. آماری ضعیف از مهاجمی که با اتمام خدمت سربازی به سپاهان برگشت تا شاید در زادگاهش احیا شود و به اوج برگردد. شریفی در سپاهان، هر چند 3 گل زد اما هرگز مهاجمی در قواره‌های نام این تیم نبود. او 14 بازی انجام داد، 1101 دقیقه در زمین بود و 3 گل زده حاصل تلاشش در نیم فصل دوم. گل‌هایی که جز در بازی با تراکتورسازی در هفته بیست و هفتم، هرگز سرنوشت‌ساز نبودند و در روز بردهای پرگل سپاهان مقابل پدیده و مشکی‌پوشان به ثمر رسیدند.

پرسپولیس مهاجمی خریده که فصل قبل، روی هم 27 بار بازی کرده، 2144 دقیقه در زمین حضور داشته و فقط 3 گل در کارنامه‌اش ثبت شده. یعنی هر 9 بازی و یا به طور دقیق‌تر هر 715 دقیقه یک گل زده که نمی‌تواند آمار ویژه‌ای برای شریفی و باشگاه پرسپولیس باشد. بخصوص که این آمار در شرایط بازی برای شریفی به ثبت رسیده. او حالا پیراهن پرسپولیس را پوشیده و فقط همراه این تیم تمرین می‌کند تا با اتمام محرومیت باشگاه، یکی از انتخاب‌های برانکو در خط حمله باشد.

پرسپولیس برای جذب بازیکنی با این آمار ضعیف، یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه کرده. هزینه‌ای که مشخص نیست چرا و به چه دلیل برای جذب شریفی صرف شده. مهاجمی که اگر پرسپولیس را انتخاب نمی‌کرد، قطعا از دیگر تیم‌های بزرگ لیگ ایران نظیر تراکتورسازی، ذوب‌آهن و استقلال پیشنهادی به دستش نمی‌رسید.

اگر از پرسپولیس فاکتور بگیریم، شریفی مجبور می‌شد بازی در تیم‌های درجه دو لیگ را تجربه کند. مدیران پرسپولیس هم با این پیش‌زمینه، می‌توانستند با او قراردادی حتی در حدود 300 تا 400 میلیون تومان امضا کنند. چه اتفاقی می‌افتد که شریفی با این رقم پیراهن پرسپولیس را می‌پوشد و تازه نیم فصل هم فقط تمرین می‌کند، پرسشی است که گرشاسبی و همکارانش باید پاسخ آن را بدهند. البته اگر مثل همیشه از شفاف‌سازی طفره نروند و پیگیر انتقادها باشند.

ایران ورزشی

۶ ۳  
آی اسپورت
2018-09-12 17:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
مهرداد
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۴۸
بدون شک هیچ کس پاسخکو نخواهد بود
۵
فرهاد
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۲۳
مقاله نویس دوزاری و بی هویت و همدست کیروش برای ایجاد حاشیه و اختلاف بین هواداران. پرسپولیس عشق است و بس
۴ ۱
قارتال
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
چی شد جناب فرهاد؟ فریاد وا اسفا سر نمیدی؟
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر