فهرست
گزارش روز: پرسپولیس و شماره هشتی که بایگانی نمی شود/ تصمیم خوب، انتخاب های بد!
گزارش روز: پرسپولیس و شماره هشتی که بایگانی نمی شود/ تصمیم خوب، انتخاب های بد!

گزارش روز: پرسپولیس و شماره هشتی که بایگانی نمی شود/ تصمیم خوب، انتخاب های بد!

 آی اسپورت - فوتبال ایران دیگر جادوگر ندارد. باور به پایان رسیدن دوران فوتبال یکی از اعجوبه های تاریخ فوتبال ایران هرگز کار ساده ای نخواهد بود. اتفاقی که موج ها شدید احساسات گرایی را نیز در میان اهالی فوتبال با راه انداخته است. در روزهای اخیر و پس از کناره گیری علی کریمی از فوتبال، تعدادی از پرسپولیسی ها لزوم «بایگانی» پیراهن شماره هشت این باشگاه را مطرح کرده اند. مسئله ای که به نظر می رسد به تامل بیشتری نیاز داشته باشد.

بر خلاف بسیاری از نقاط دنیا، اساسا در فوتبال ایران پدیده ای به نام بایگانی پیراهن وجود نداشته و ندارد. از یک طرف، فوتبال ایران در سال های اخیر آنقدر اسطوره نداشته که این موضوع مورد توجه قرار گیرد و از طرف دیگر چنین پدیده ای حتی در گذشته و سال هایی که فوتبال ایران پر از بازیکن «کالت» بوده نیز جدی گرفته نمی شده است. برای مثال می توان به مهم ترین پیراهن تاریخ باشگاه پرسپولیس یعنی پیراهن شماره 7 اشاره کرد که در همین فصل گذشته بر تن حمید علی عسگر می رفت و اگر حالا هیچ بازیکنی آن را به تن نمی کند به این خاطر است که علی عسگر معتقد بوده این شماره در پرسپولیس بدشانسی می اورد!

نکته جالب توجه دیگر این است که اگر در گذشته قرار به بایگانی پیراهن اسطوره های پرسپولیس بود، اصلا علی کریمی هیچوقت فرصت پوشیدن پیراهن شماره 8 را به دست می آورد؟ این پیراهن می توانست با مجتبی محرمی که هنوز هم نزد پرسپولیسی ها محبوب است بازنشسته شود و شاید با ناصر محمد خانی، هافبک بی نظیر فوتبال ایران. حتی مهدی هاشمی نسب و علی انصاریان نیز در روزهای اوج محبوبیت شان، این پیراهن را در پرسپولیس بر تن کرده اند. جادوگر، یکی از معدود هشت های عاقبت به خیر شده سرخپوشان به شمار می رود، اگر چه او هم در تیم محبوبش رنگ آرامش و موفقیت را ندیده است.

شماره هشت پرسپولیس، با ناصر و مجتبی به بایگانی نرسید و بعد از پایان فوتبال کریمی نیز به حیات خود ادامه خواهد داد تا شاید روزگاری، بر تن یک ستاره ناب برود و شاهد هنرنمایی های یک اسطوره تازه باشد. در دوسال اخیر اما انتخاب بازیکن برای این پیراهن کمی عجیب بوده است. پرسپولیسی ها در فصل گذشته این پیراهن را به مارکو سپانوویچ ناشناخته پیشکش کردند و در این فصل نیز آن را برای مهدی دغاغله تازه وارد کنار گذاشته اند. تصمیم سازان باشگاه سرخ پایتخت، تمایلی برای بازنشسته کردن پیراهن اسطوره های شان ندارند و این موضوع در وفتبال ایران عجیب به نظر نمی رسد و تا حدودی پذیرفتنی ست اما آن ها حداقل می توانند بازیکن های بهتری را برای پوشیدن این پیراهن ها انتخاب کنند. اینطور نیست؟

 

  ۳  
آی اسپورت
2014-07-23 21:43:38
نظر دهید

۳ نظر
-
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۱۵
کلی شماره خالی بود و مجبور نبودن از هشت استفاده کنن.
ما هم برای عزت داریم. به غلط کردن می ندازیمش
-
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۱۵
کلی شماره خالی بود و مجبور نبودن از هشت استفاده کنن.
ما هم برای عزت داریم. به غلط کردن می ندازیمش
Nima
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۱۹
تو چی سلیقه داشتن تو چی احترام نگه داشتن تو چی حرفه ای رفتار کردن؟ آخه دغاغله و شماره 8؟
چی بگی آخه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر