فهرست
دیسلایک:‌ جای‌تان خالی نیست، آقای کارشناس
دیسلایک:‌ جای‌تان خالی نیست، آقای کارشناس

دیسلایک:‌ جای‌تان خالی نیست، آقای کارشناس

آی‌اسپورت- «لیگ برتر هر روز ضعیف‌تر می‌شود». این جمله، بخشی از گفتگوی تازه مجتبی تقوی است. گفتگویی سرشار از عبارت‌های تند و انتقادآمیز علیه لیگ برتر بدون احساس نیاز به پشتوانه تئوریک و دلایل منطقی. تقوی صاحب جایکاهی در فوتبال نیست که اصرارش برای تخریب فوتبال باشگاهی ایران مهم تلقی شود. شاید آن‌هایی که اهل تماشای برنامه‌های اجاره‌ای تلویزیون با عنوان کارشناسی فوتبال نیستند، حتی نام او را نیز نشنیده باشند. با این وجود روبرو شدن با بیزاری او از لیگ، از این جهت جالب توجه به نظر می‌رسد كه هیچ باشگاهی حاضر نیست نیمكت‌اش را در اختیار این مربی قرار بدهد. مجتبی تقوی در زمره چهره‌هایی قرار می‌گیرد كه از سفره وسیع فوتبال، سهمی ندارند و این جداافتادگی را با ژست‌های بی‎علاقگی به لیگ توجیه می‌كنند.

بعد از گذراندن یك دوران كوتاه روی نیمكت ذوب‌آهن، تقوی با هیچ باشگاهی قرارداد امضا نكرده و تا زمانی كه تیمی برای جذب او به عنوان مربی اقدام نكند، كیفیت لیگ برتر در مصاحبه‌های او همچنان نازل خواهد بود. جالب اینجاست كه مجتبی تقوی، اصرار بازیكنان برای انتقال به فوتبال اروپا را از نشانه‌های ضعف فوتبال ایران می‌داند.با این تفسیر منحصر به فرد، همه لیگ‌های غیراروپایی فوتبال جهان ضعیف و ناكارآمد به شمار می‌روند. جای مجتبی تقوی و فارسی صحبت كردن بریده بریده‌اش، نه كنار زمین‌های فوتبال خالی است و نه حتی روی صندلی كارشناسی رسانه ملی.

او می‌تواند ساعت‌ها در نقد لیگ برتر صحبت کند اما سطح لیگ برتر هر چقدر پایین باشد، باز هم از سطح تحلیل‌ها و مربیگری‌های او بالاتر خواهد بود. مردی که این روزها به جای ذهن، از زبان‌اش کار می‌کشد.

۲۰ ۸  
آی اسپورت
2017-07-17 16:00:00
نظر دهید

۸ نظر
شاهین
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۴
اوج اظهارات استاد آنجا بود که گفت پرسپولیس ضعیف تر شده است. احتمالن از دید ایشان سامان و آرام طبع و شهاب کرمی ستون های قهرمانی تیم بودند و با جایگزینی نعمتی و بشار رسن و اضافه شدن منشا و شجاع و مصلح تیم ضعیف تر شده است. جل الخالق
محمد
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
لیگ ایران سال به سال داره ضعیف تر میشه میتونین اینو از تعداد گل های رد و بدل شده بررسی کنید
۱ ۲
به همین یک دلیل؟؟
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۲
تعداد پاس های پرسپولیس در لیگ چیزی در حد نرم جهانی است. سپاهان روان بازی می کند و سایپا و ذوب هم همین طور
هاها
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۹
کیفیت لیگ تو این سالا از هر نظر بهتر شده اینو میشه از شکل بازی تیما، موضوع آنالیز که حرفه ای تر شده، نحوه چینش مربیا و تاکتیکایی که تو زمین میبینم فهمید.همونطور که تعداد گل بالا نشون دهنده با کیفیت بودن یه لیگ نیست تعداد گل کم هم ارتباط خاصی به بی کیفیتی لیگ نداره چون میشه اینجوری هم تحلیل کرد که بخاطر اینکه کیفیت خطوط دفاعی تیما بالاتر رفته تعداد گلای خورده شده کمتر بوده.درضمن کلاسای مربیگری ای که برگزار میشه هم رو کیفیت مربیای لیگ اثر گذاشته و اون بزن زیرش هایی که سالای قبل رایج بود کمتر شده و یه مقدار کارای تاکتیکی هم میشه دید تو زمین مسابقه، مثال مشخصش هم اینکه امیر قلعه نویی که یه مدتی با یه سری تاکتیک مشخص تیماش نتیجه میگرفتن الان دیگه نمیتونه بهترین مربی لیگ باشه و تقریبن با بقیه مربی ها مساوی شده سطح دانش مربی گریش چه بسا بعضیا ازش جلو هم زده باشن.از ورود مربیای خارجی مثل برانکو و کرانچار که تاثیر مستقیم گذاشتن هم نمیگم چون همه خبر دارن از موضوع.
۴
آبی بیکران
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۸
اینکه ایشون روی نیمکت تیمی نیستند دلیلی بر غلط بودن یا درست بودن نظرشون نیست.... نباید مغالطه کرد!
۳
فرهاد
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۵
هر حرفی باید مستند باشد چه ادعای تقوی که گفته لیگ ضعیف تر شده و چه ادعای شماها که میگوید بهتر شده اگر یکم بجای این چرندیاتی که شما رسانه ها صبح تا شب مینویسید کار علمی می کردید و شاخص برای کیفیت تیم ها و لیگ تعیین میکردید با تحلیل و بررسی تیم ها و لیگ ها با هم براختی ادعا های خود را ثابت میکردید و اینقدر من درست می گویم من درست میگویم نمی کردید
۷
السا
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۹:۲۲
شاید تقوی نقد غیرمنصفانه کرده باشه اما شما هم خیلی زشت کوبیدینش. به هر حال سابقه سرمربیگری ذوب آهن و سایپا رو داره و از نظر فنی اونقدرا هم ضعیف نیست که حق نظر دادن هم نداشته باشه! به نظر من، نقد بی رحمانه شما از نقد غیرمنصفانه تقوی صددرجه بدتره.
صمد آقا از آبادی
سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶، ۰۸:۴۲
به نظر من هم لیگ ضعیف تر شده دلیلش هم قهرمانی پرسپولیس با 9 امتیاز اختلافه تازه این 9 امتیاز در هفته آخر در صورتی که پرسپولیس نیاز به استراحت دادن بازیکن های اصلیش نداشت به 12 امتیاز افزایش پیدا میکرد علت قضیه هم این بود که پرسپولیس پارسال تنها تیمی بود که درست تمرین میکرد و درست بازی میکرد بقیه تیمها تو فوتبال علی اصغری موندن لیگ وقتی قوی میشه که همه تیمها مربی خارجی درست و درمون داشته باشن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر