فهرست
دروغ بزرگی که فوتبال ایران را ورشکسته کرد
دروغ بزرگی که فوتبال ایران را ورشکسته کرد

دروغ بزرگی که فوتبال ایران را ورشکسته کرد

آی اسپورت - ۱- اگر فوتبال دوست دارید، به این دروغ بزرگ توجه کنید. رئیس سازمان ورزش نفت گفته تیم‌های نفتی حاضر در لیگ برتر تحت مالکیت وزارت نفت هستند اما بخش خصوصی وظیفه تامین مالی را بر عهده دارد.

۲- بخش خصوصی را دیوانه‌ای جلوه داده‌اید که باید هزینه چند ده میلیاردی سالیانه این تیم‌ها را بپذیرد اما وزارت نفت مالک این تیم‌ها باشد. بنابراین منظور دولت از خصوصی‌سازی این است که خصولتی‌ها مالک تیم‌ها شوند تا منع قانونی برای دور ریختن پول در فوتبال وجود نداشته باشد.

۳- با تیمداری خصولتی‌ها و البته حضور اختلاس‌گرها و پولشوها در فوتبال، هیچ راهی برای تیمداری خصوصی باقی نمی‌ماند و فوتبال ایران هر سال گران‌تر و در عین حال فقیرتر می‌شود. همزمانی گرانی بازیکن و مربی و فقر باشگاه فقط در فوتبالی ممکن است که پول در آن علف خرس باشد.

۴- دولت‌ها از دو طریق فوتبال را گران و فقیر می‌کنند، با پول خصولتی‌ها و بادآورده‌های اختلاس‌گرها. دولت‌ها اغلب دست‌بردار هم نیستند. در هر کاری تا بیچاره و ورشکسته نکنند، رها نمی‌کنند.

۵- هیوا یوسفی با انتشار این خبر قدیمی در توییتر نوشته: «خصوصی‌سازی باشگاه‌های فوتبال از ۱۸ سال پیش مورد تاکید روسای جمهوری بوده و همچنان هست. همه عمر سر کار بودیم!» بله، خصوصی‌سازی یک جفنگ قدیمی‌ست که وزارت نفت در تیم‌هایش تمرین کرده و بخش خصوصی را یک دیوانه جلوه داده.

۶- اما چرا فوتبال با این پول‌ها به خاک سیاه نشسته؟ روشن است. چون فوتبال هرگز لازم ندیده به حقوقش دست پیدا کند یا خلق درآمد کند، چون باشگاه‌های کوچک که فوتبال را می‌سازند در این بازی رانت‌خوارها و خصولتی‌ها، بازی را باخته‌اند و گم شده‌اند.

۷- چون قیمت بازیکن و مربی در ایران قیمتی‌ست که دولت با خصولتی‌ها و رانت‌خوار‌ها و با پول بادآورده تعیین می‌کند و اجازه نفس کشیدن به باشگاه کوچک نمی‌دهد.

 

۲۹ ۳  
آی اسپورت
2019-05-26 02:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۲:۴۸
جالبه از امروز که گند قراردادهای چندین میلیون دلاری استقلالیا در اومده و دکل و دروغ وزیر پرسپولیسی و این چرندیاتشون شکسته شده همشون رو به مسائل فلسفی آوردن :))
جام کثیف
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸، ۰۶:۳۰
بنظرت 5میلیارد یا همون 300هزاردلاربرای بودیمیر ارزش داشت؟ برانکو وتیم دلیلیش ومافیائیش دارند سود میبرن از این فوتبال ایران
!!!
يكشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۲۲
تو که باشگاه مورد علاقه ات اس دق لال دقیقا مثل باشگاه خصوصی داره بریزبپاش میکنه دردت چیه؟؟؟ تو این بحران ارز راحت دلار هبه میکنه به بنجل ها
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر