فهرست
ابهامات لیست خرید استقلال؛زیرمیزی هایش پس کو؟/ باز هم سقف را سوراخ کردند
ابهامات لیست خرید استقلال؛زیرمیزی هایش پس کو؟/ باز هم سقف را سوراخ کردند

ابهامات لیست خرید استقلال؛زیرمیزی هایش پس کو؟/ باز هم سقف را سوراخ کردند

آی اسپورت- در صورتی که بهرام افشار زاده وعده داده بود اول هفته پیش رو لیست قیمت بازیکنان استقلال را روی خروجی باشگاه قرار می دهند ناگهان عصر چهارشنبه این کار صورت پذیرفت و ابی ها ادعا کردند منطبق با دستور وزیر عمل کردند.این جمله از انان است که در بالای لیست قیمت بازیکنانشان نوشته اند:« کلیه قراردادها بنا به تاکید بهرام افشارزاده ، مدیرعامل باشگاه در قالب سیاست های ابلاغی وزارت ورزش و جوانان ، سقف بودجه مصوب برای باشگاه و منافع دوطرفه باشگاه-بازیکن تنظیم شده است.»

اما از روی همین لیست( که قطعا همه واقعیت را برملا نکرده) می شود به قانون شکنی آبی ها پی برد.

 

1-با توجه به میزان بالای بدهی های استقلال و پرسپولیس ،وزارت ورزش مصوب کرد انها باید در فصل پیش رو تا یک سقف مجاز هزینه کنند.البته سوای سرخابی ها همه تیم ها مخصوصا سپاهان و فولاد هم ملزم به اجرای این قانون شدند. اما دلیل اصلی مسقف کردن بودجه، علی رغم داشتن اسپانسر که توان پرداخت پول بیشتری را داشت، این بود که این تیم ها مقداری از بدهی انباشه را بکاهند. اما استقلال حالا صریحا عنوان می کند از اسپانسرهای فرعی برای بعضی از خریدها استفاده کرده است.مراجعه شود به مصاحبه مدیرعامل تیم پس از امضای قرارداد با تیموریان. این اتفاق در حالی رخ می دهد  که اسپانسر فرعی باشگاه هم باید پولش را در راستای کم کردن بدهی هزینه می کرد. اگر قرار به ادامه روند مدیریت افسار گسیخته فصول گذشته باشد و دکترین متورم کردن بدهی ها، قطعا تا صد سال دیگر این تیم ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند چرا که هر کدام تا این لحظه 100 میلیارد بدهکار هستند و عوض اینکه مدیریت انها به فکر کم کردن این رقم نجومی باشد در حال اضافه کردن به آن است.پولی که می توانست در این راستا هزینه شود متمم نانوشته قرارداد اندو تیموریان شد. برای افشارزاده و اعضای هیات مدیره استقلال خوب نیست که به مردم بگویند اندو که فصل قبل 2 میلیارد و 400 میلیون تومان گرفته امسال به یک میلیارد قناعت کرده است. ازاین رو قانون شکنی آبی ها در استفاده از اسپانسر فرعی برای حفظ ستاره هایشان کاملا واضح و مبرهن  است و اگر وزارت ورزش به صورت جدی قصد واگذاری این تیم را دارد باید در همین گام نخست تکلیفش را با این نوع از \"مدیریت کلاه شرعی\" روشن کند.اگر با این روش مشکل نداشتند چرا فتح الله زاده را ابقا نکردند؟ او که بهتر بلد بود برای حفظ رحمتی پول تبلیغ روی شورت بازیکنان را هم به گلر تیمش ببخشد. فتح الله زاده را حفظ می کردند در این فصل ترفند های تازه تری را رو می کرد و چه بسا توان خرید سیدجلال حسینی از باشگاه رقیب را هم داشت! از این رو بهتر است مدیران بالادستی پاسخگو باشند. صریح و شفاف.

 

2-طبق یک فرمول لابد کارشناسی شده وزارت ورزش و شخص وزیر اعلام کردند تیم هایی که درگیر مسابقات آسیایی هستند باید تا سقف 18 میلیارد هزینه کل فصلشان بشود و تیم های دیگر نهایتا 15 میلیارد.طبق لیست آبی ها که قطعا ارقام واقعی تیموریان و خسرو حیدری این عدد نیست، انها 14 میلیارد و دویست میلیون فقط خرج بازیکن کردند.قرارداد امیر قلعه نویی و دستیارانش هم قطعا به 2 میلیارد تومان می رسد. یعنی اگر همه این ارقام واقعی باشد انها تا امروز فقط شانزده میلیارد تومان در نقل و انتقالات هزینه کردند. در طول فصل و برای دیگر امورشان مثل هزینه بلیط هواپیما،هتل،پاداش،خریدهای احتمالی در نیم فصل باید دست کم رقم دو میلیارد را در منصفانه ترین حالت در نظر گرفت که جمعا هزینه یک فصل انها با همین ارقام غیر واقعی به 18 میلیارد تومان می رسد. یعنی سه میلیارد بالاتر از سقف گماشته شده. احتمالا پاسخ مدیران استقلال و اعضای هیات مدیره این است که اسپانسر فرعی در کنار اسپانسر اصلی اضافه هزینه را می دهد. اما سوال اصلی و کلیدی این است؛ برنامه  برای کم کردن بدهی 100 میلیاردی تان چیست؟ اگر قانون گذاشتند 15 میلیارد به این معنا بوده که درآمد مازاد صرف بدهی انباشه شود نه راضی کردن بازیکن دومیلیارد و چهارصد میلیونی به دریافت یک میلیارد و هشتصد.

3-قطعا در لیست خریدهای پرسپولیس  هم با ناراستی هایی مواجه می شویم اما قرمزها می توانند ادعا کنند ستاره هایی مثل حسینی، خلعتبری،مسلمان،پولادی را به خاطر بیشتر پول ندادن از دست دادند اتفاقی که هرگز برای استقلال رخ نداد و به غیر از رحمتی که اصلا پای میز مذاکره ننشست مابقی ملی پوشان و ستاره های تاثیر گذار راضی از دفتر نظری جویباری بیرون آمدند. باور این موضوع که بازیکنانی مثل بیگ زاده، خسرو و آندو کمتر از آل نعمه یک میلیارد و چهارصد میلیونی، پول گرفته باشند مثل این است که سایت رسمی استقلال در خبری ویژه اعلام کند بهرام خان افشارزاده طبق تشخیص قلعه نویی امسال زوج برهانی در خط حمله این تیم است!

به شعور مردم احترام بگذارید و اگر مجبور به دور زدن قانون شدید دلیل ان را توضیح بدهید نه اینکه منتظر جایزه قانون مداری تان باشید؛ همین نوع مدیریت باعث شده که استقلال و پرسپولیس روی هم رفته 200 و اندی میلیارد تومان به عالم و ادم بدهکار باشند.چرا برای این رقم اسپانسر فرعی پیدا نمی کنید؟

  ۱۷  
آی اسپورت
2014-07-24 17:35:04
نظر دهید

۱۷ نظر
اردشیریان
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۴۱
اخیش،چقدر طولش دادید.دیروز تاحالا دارم همه سایت ها رو زیر و رو میکنم واسه خوندن یه مطلب درست درمون در مورد لیست اعلام شده استقلال.مرسی اقای راهبر واقعا خوب نوشتید.
رسول1359
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۲
مطلب مغرضانه بود و احتمالا نویسنده مطلب از تمدید قرارداد ملی پوشان استقلال ناراحته.والا استقلال با رحمتی به توافق نرسید و طرف مقابل هم پرسپولیس با خلعتبری و جلال حسینی ولی مسلمان چون قراردادش قرضی بود ناچار به بازگشت شد و پولادی هم چون بحث ترانسفرش هست اصلا با پرسپولیس مذاکره نکرده.از اون ور قرارداد نیلسون نسبت به سال قبل از نصف هم کمتر شده و قراردادهای حقیقی و خلعتبری و نوری به شدت کاهش داشته.وقتی نوری 500 میلیون و صادقیان 700 میلیون به پرسپولیس تخفیف میدن چرا آندو و خسرو که پرورش یافته های آکادمی استقلال هستن به این تیم تخفیف ندن؟ باز صد رحمت به مسئولان استقلال که صداقت داشتن و پرداخت پول اضافی به آندو و حیدری رو تایید کردن.
حسین
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۲
استقلال و پرسپولیس دارن قربانی سیاست جوگیرانه وزارت ورزش میشن... خب مگه میشه استقلال و پرسپولیس مثل تیم های دیگه مثلا صبا و سایپا هزینه کنن؟؟؟ ، خب وقتی تیم نیمه خصوصی شده و اسپانسر پول قراردادها رو میده ، وزارت چرا اینقدر فشار میاره؟؟ ، اصلا چرا استقلال و پرسپولیس با این همه هوادار باید مثل تیمای ته جدولی هزینه کنن؟؟؟
مشروح
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۲
نظر ما چه اهمیتی داره وقتی مهدی تاج باور کرده! 20:30 هم که کارش گیر دادن به پرسپولیسه و کاری به باقی تیمها نداره
میرزا
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۵
میسوزه نه؟؟؟؟ آخی....
مهدوی
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۷
اسپانسری که مافی التفاوت قرارداد آندو و سایر ملی پوشها رو داده شاید دوست نداشته باشه برای بدهی گذشته استقلال که مال دولته پول خرج کنه افتااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد
-
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۸
رئیس سازمان لیگ : تیموریان سال گذشته 4 میلیارد تومان از استقلال گرفته است
ناصری
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۶
تفاوت استقلال و پرسپولیس در دلسوز بودن هیئت مدیره این دو تیمه.اونجا سیاسی برای راه آهن تیم می بنده ولی اینور پندار توفیقی از جیب خودش اضافه مبلغ خسرو و آندو رو میده.
-
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۲
کی باورش می شه تیموریان 1 میلیارد گرفته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مـافیـا
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۹
شور بعضی‌‌ها در این حده عالم و آدم رو به لنگی بودن ( کاش یکیشون بیاد بگه لنگی یعنی چی‌ ) متهم کنن چون بر خلاف میلشون حرفی‌ زده هر جا هم زیر سوال رفتن از می‌سوزه ، سوزش ، پماد استفاده کنن... کاش اون باشگاه مثلا فرهنگی‌ ورزشی جای دوره دروغ و فریب و دغل کاری کمی‌ رو شعور هوادار هاش کار میکرد
رضایی
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۷
پرسپولیس لیستش پر از تضاد بود از جمله مبلغ 800 میلیونی نورمحمدی نیمکت نشین که نشون میداد بازیکنان تاپ این تیم خیلی مبالغشون بیشتر از یک میلیارد.وقتی رییس هیئت مدیره پرسپولیس از پیشنهاد 2/5 میلیاردی پرسپولیس به سیدجلال پرده بر می داره مشخصه این تیم ارزشی برای سقف قرارداد قائل نبوده.
فرید
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۳۳
مرسی آقا...
علی
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۲
پژمان راهبر لونگی باند مافیایی دایی چقدر بهت رشوه که دادن که از قرارداد دومیلیاردی دایی چیزی نمی نویسی
مجید
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۴
خصوصی سازی!!؟ شما باور کردید؟ خادم کشتی گیر برایشیره مالیدن جهت انتخابش در حوزه فوتبال باید چیزی به مطبوعات میگفت من که از روز اول میدانستم تمام اینه زستهای زورنالیستی است
محمد نوری
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۶
شواهد کافی از رشوه گرفتن سایت آی اسپورت از باشگاه فرهنگی پرسپولیس به زودی در رسانه ها انتشار خواهد یافت.منتظر باشید
حسین
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۴۹
راهبر حیا کن ورزش رو رها کن
ایران
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۰۶
دمت گرم... زدى به هدف... بابا خجالت بکشید جمع کنید این فریب دادن مردم رو... آقاى قلعه نویى این فوتبال رو به کثافت کشیدى چقدر بدیم ازین فوتبال برى... ازون موقعى که پاتو تو لیگ ایران گذاشتی فوتبال ایران به این وضع کشیده شد... قهرمانى، ترکى، بائو، نظرى... بازم میخوای ادامه بدى؟؟؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر