فهرست
چرا تیام نمی‌تواند دوباره آبی پوش شود؟
چرا تیام نمی‌تواند دوباره آبی پوش شود؟

چرا تیام نمی‌تواند دوباره آبی پوش شود؟

آی اسپورت – مامه بابا تیام نام فراموش نشدنی برای طرفداران استقلال تهران است که با گذشت یک فصل هنوز امیدوار به بازگشت او هستند. مهاجم 26 ساله که در تابستان گذشته جمع آبی پوشان را ترک کرد به عجمان امارات رفت و یک فصل به همراه این تیم حضور داشت. تیام در فصل اخیر طی 24 مسابقه رسمی 10 گل به ثمر رساند و 6 پاس گل ارسال کرد. عملکرد تیام اگرچه همانند روزهای حضور در استقلال نبوده اما آمار قابل قبوی از خود به نمایش گذاشته است.

از روز گذشته که این بازیکن خطاب به طرفداران در لایو اینستاگرام خبر داده که قرار است به باشگاه استقلال برگردد موج شادمانی با فرا رسیدن فصل نقل و انتقالات برای طرفداران این تیم ایجاد شد به خصوص اینکه آنها یک فصل با امار غیرقابل قبول مهاجمانشان رو به رو بودند اما بازگشت تیام به دلایلی غیرعملی است:

قرارداد با عجمان

مهاجم پرورش یافته در یوونتوس و اینتر میلان زمانیکه استقلال را ترک کرد قراردادی دو ساله با عجمان به امضا رساند. تیام یک فصل از این قرارداد را گذرانده و در صورتی که استقلال مایل به همکاری دوباره با او باشد با رقم سنگینی را برای رضایتنامه بپردازد. تیام با پرداخت رقمی به تیم تهرانی راهی امارات شد و حال باشگاه باید هزینه زیادی برای بازگشت او به حساب همتای اماراتی خود واریز کند.

تیام در مدت زمانیکه پیراهن استقلال را برتن داشت طبق ارزش‌گذاری سایت معتبر ترانسفر مارکت 1.80 میلیون یورو ارزش داشت و اکنون 1.30 میلیون یورو می‌ارزد. با این وجود تیام در حال حاضر گرانقیمت‌ترین بازیکن عجمان است و رتبه بیست و چهارمین بازیکن گرانقیمت لیگ امارات را در اختیار دارد. عملکرد این بازیکن مورد تایید سران باشگاه عجمان بوده و آنها راضی به فروش او نیستند و همین سنگ اندازی بزرگ یکی از دلایلی است که امید به بازگشت تیام را کمرنگ می‌کند.

دلایل همسر

تیام که در مدت زمان حضور در استقلال متاهل شد اکنون به دلایلی که همسرش مطرح کرده نمی‌تواند به ایران برگردد. همسر این مهاجم سنگالی اعلام کرده به ایران نمی‌آید و بازیکنی که قبلا اعلام کرده بود به خاطر خانواده‌اش به امارات رفته بعید به نظر می‌رسد با وجود مخالفت همسرش از تصمیمش منصرف شود.

استقلال مشکلی ندارد

باشگاه استقلال برای پرداخت دستمزد این بازیکن باارزش مشکلی ندارد و در حال حاضر چند بازیکن در صف فروش هستند. مسئولان استقلال برای پرداخت هزینه‌های تیام می‌توانند بودجه مورد نیاز را به دست بیاورند و در صورتی که دو دلیل محکم در مقطع فعلی در روند مذاکرات تاثیر نداشته باشد، او می‌تواند دوباره پیراهن استقلال را برتن کند.

 

ایلنا

۳    
آی اسپورت
2019-05-19 13:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر