فهرست
خادم مربی، خادم رئیس؛ رئیسی که باج نداد
خادم مربی، خادم رئیس؛ رئیسی که باج نداد

خادم مربی، خادم رئیس؛ رئیسی که باج نداد

آی‌اسپورت- کشتی فرنگی آسیا در قرقیزستان، سه وزن آخر طلا گرفتیم. آزاد هم در پنج وزن اول فقط یک برنز گرفتیم! «خط قرمز» واقعی برای کشتی ایران، یعنی همین نتایج ضعیف. در وزن اول، قبل از اینکه خادم رییس فدراسیون شود حسن رحیمی قهرمان دنیا بود. طی ۶ سال، ذخیره مطمئنی برایش نساخته‌ایم. رحیمی نباشد، برنز مشترک آسیا هم نمی‌گیریم. ایمان صادقی که فیلم قیچی زیبایش مقابل روسیه، در دنیا تحسین شد، چگونه با دو طلای جوانان جهان، حتی رده‌بندی آسیا ۶-۰ به قرقیز می‌بازد؟ یونس امامی مدال نمی‌گیرد به کنار؛ ۱۲ امتیاز به هندوستان می‌دهد. سیداحمد محمدی مدال نمی‌گیرد، ۱۴ امتیاز هم به ژاپن می‌دهد. همان سیداحمد که سلحشورانه نقره و برنز دنیا را برد.

پیش از اعزام، نقدی نوشتم مبنی بر این‌که حسن یزدانی باید در وزن خودش کشتی بگیرد و اجبار او برای مبارزه در وزن بالاتر، بنا به علل متعددی که ذکر شد اشتباه است. خادم به ایسنا گفت: «برنامه‌های تدارکاتی بسیار پیچیده است و با تحلیل‌های دبستانی نمی‌توان ارزیابی کرد.» محرومیت کریمی باعث شد یزدانی به وزن خودش برگردد و با اقتدار، طلا بگیرد. امروز همه متوجه شدند تحلیل دبستانی، گسیل بی‌منطق مرد اول ورزش ایران به یک وزن بالاتر بود. یزدانی در وزن خودش اول شد. یک وزن بالاتر هم محمدجواد ابراهیمی به حقش رسید و طلا گرفت.

نتایج حاکی است، انتقادات به جا بوده و خیرخواهانه. تکثر مسئولیت‌ها نه به سود رسول بود و نه ورزش ملی. اما نقد تصمیماتی که باعث نزول کشتی آزاد و فرنگی ایران در اکثر رده‌های سنی جهان و آسیا شده، مانع از آن نیست بگوییم رسول خادم در خصوص محرومیت کریمی و جمشیدی، در قامت یک رییس فدراسیون ظاهر شد. رییس فدراسیونی که برای حفظ میز، دروغ نگفت و باج نداد. ورزش ایران باید دو دستی و مشتاقانه، فارغ از نتایج، خادم را بچسبد. رییس فدراسیونی که شهامت داشت، نترسید، راست گفت. رییس فدراسیونی که به تهدید و تشر نظامی، با صدای بلندتری جواب داد. این مرام پهلوانی، به ۲۰ نشان طلایی که در قرقیزستان توزیع شد، می‌ارزد.

۳۰ ۴  
آی اسپورت
2018-03-05 22:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
Soltan
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶، ۲۳:۰۲
l مرد همیشه حرف حقیقت میزنه ! رسول هم مرد هست
۹ ۱
فرهاد
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶، ۰۹:۴۴
بهتره بگیم انسان با وجدان . مرد و زن نداره و مرد بودن دلیل خوبی ها نیست . انسان با وجدان باشیم کافیه
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶، ۰۶:۳۳
فقط حیف که اسمش علی کریمی نیست !
مهرداد
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۳۴
بالاخره تابوی پناهنده شدنم شکست

نویسنده: مهدی رستم پور

مهدی جان برگرد ایران ، اونجا هدر میری
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر