فهرست
چرا به فوتبالِ ۵۰ سال پیش باختی؟
چرا به فوتبالِ ۵۰ سال پیش باختی؟

چرا به فوتبالِ ۵۰ سال پیش باختی؟

آی اسپورت - بعد از آن ماجرای عجیبی که برای سیدایمان موسوی در استقلال پیش آمد و باعث شد تا امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام علیه هم جبهه بگیرند، دیگر رابطه این دو نفر هرگز خوب نشد. در آن مقطع حتی کار به شکایت قلعه‌نویی از نکونام هم کشیده شد اما در ادامه باز هم اتفاقاتی افتاد که باعث شد این دو نفر صراحتا یا تلویحی علیه یکدیگر مصاحبه کنند. جمعه شب هم آخرین مورد از این ماجراها پیش آمد. امیر قلعه‌نویی در نشست خبری خود قبل از بازی با فولاد مدعی شده بود که فولاد یک فوتبال بسته با ضدحمله ارائه می‌دهد که یک کپی از سیستم کی‌روش است. به نظر نمی‌رسید قلعه‌نویی از گفتن این حملات نیت بدی داشته باشد اما انگار جواد نکونام که از باخت تیمش به سپاهان خیلی ناراحت بود، در نشست خبری خود هر طعنه‌ای که می‌توانست به قلعه‌نویی زد. او در مورد مقایسه شدنش با کی‌روش گفت: «فکر می‌کنم منظور کی‌روش استنلی بوده و باید به او بگویند به او پاسپورت نمی‌دهند بتواند به تیم ملی بیاید.»

با این جمله نکونام اولین طعنه را به سیستم و روش بازی تیم قلعه‌نویی زد. او تلویحا از انتخاب قلعه‌نویی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی هم انتقاد کرد و گفت: «امیدوارم فوتبال ما به ۵۰ سال قبل برنگردد. یک مربی نباید راجع به مربی حریف صحبت کند. مگر کسی که بکش زیرش بازی می‌کند، کس دیگری در مورد آن صحبت می‌کند. البته این اشکالی هم ندارد.» نکونام حتی از ماجرای محرم نویدکیا هم برای طعنه زدن به قلعه‌نویی استفاده کرد. سرمربی سپاهان گفته بود که از نویدکیا خواسته بود تا در کنار تیم باشد و کسب تجربه کند اما او قبول نکرده بود. نکونام هم با اشاره به این موضوع گفت: «محرم نویدکیا از دوستان خوب من است. دوست داشتم او را ببینم. او آدم بزرگ و باهوشی است و مربی بزرگی می‌شود و حواسش به همه چیز است.»

حالا به درست یا غلط بودن حرف‌های نکونام کاری نداریم و البته که ما هم مثل او معتقدیم که فوتبال ما دارد به سرعت به عقب برمی‌گردد اما سوالی که از نکونام داریم این است که با این همه ادعا و کار کردن کنار کی‌روش، چرا به فوتبال بکش زیرش باختی؟ اصلا اگر این بازی را نمی‌باختی باز هم از این حرف‌ها می‌زدی؟

۱۹ ۲  
آی اسپورت
2020-02-03 07:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حسین
يكشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸، ۲۲:۵۵
قلعه نوعی و نکونام تیم هاشون عوض کنن قلعه نوعی میتونه سپاهانی که مربیش نکونامه رو ببره؟ اینهمه خرج کرده اینم نوع فوتبالی که بازی میکنه هر بازیم که کیروش نیست بازی رو نمیتونه ببره..
۶
مهدی
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸، ۰۹:۳۸
چون فوتبال ۵۰ سال پیش ۱۰ برابر هزینه کرده.
واقعا بعضی از مقاله های تحلیلی مضحکن.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر