فهرست
ادعای نمازی: مدیر ذوب به دست و پای من افتاد
ادعای نمازی: مدیر ذوب به دست و پای من افتاد

ادعای نمازی: مدیر ذوب به دست و پای من افتاد

آی اسپورت – چند روز پیش بود که احمد جمشیدی سخنگوری جدید باشگاه ذوب‌آهن مصاحبه‌ای انجام داد و درباره برکناری امید نمازی و جنجال‌ها و مصاحبه‌های بعد از این اتفاق صحبت کرد. او گفت: «نمازی‌زاده را برای ورود فوتبال نوین به ایران به خدمت گرفتیم، اما باشگاه ذوب‎آهن جای آزمون و خطا نیست. هواداران و مسئولان استان نگران نتایج نیم فصل نخست بودند و ما هیچ گاه به او نگفتیم کسب نتیجه برای ما مهم نیست. نمازی‌زاده را به خدمت گرفتیم تا به قهرمانی یا حداقل نایب قهرمانی دست پیدا کنیم، اما دیدیم اگر به همکاری با او ادامه دهیم، وضعیت تیم بدتر خواهد شد، بنابراین با توافقی دو طرفه قطع همکاری کردیم. آنالیز فنی وی در جلسه هیئت‌مدیره با حضور آذری و خود نمازی‌زاده نشان داده شد تا دلایل قطع همکاری به صورت مستند مشخص باشد.» همین صحبت‌ها حالا با واکنش تند نمازی روبرو شده و او افشاگری‌های تازه‌ای از دوران حضورش در ذوب‌آهن انجام داده که می‌تواند حاشیه‌هایی برای این تیم در روزهای خوبش ایجاد کند. بخش‌هایی از صحبت‌های نمازی را بخوانید:

این آقا کجای مملکت بوده؟

من مدتی درباره ذوب آهن صحبت نکرده بودم و اظهارنظری هم نداشتم. تیم هم خوشبختانه روند مثبتی دارد و به خوبی پیش می‌رود. برای بازیکنان ذوب‌آهن آرزوی موفقیت می‌کردم و با خیلی از آن‌ها در تماس هستم. با این حال درباره اظهارات آقای جمشیدی نمی‌توانم ساکت بمانم. اتفاقاتی که در ذوب آهن افتاد و صحبت‌هایی که مطرح می‌شود، من مجبور به واکنش شدم. وقتی من به ذوب آهن آمدم با ایشان صحبت نکردم و ایشان در مذاکرات من با مدیرعامل نبود. بعد از اینکه به ذوب آهن آمدم، در جلسات هیأت مدیره با او مواجه شدم. او از نظر فنی چه حرفی برای گفتن دارد؟ معلوم نیست کجای مملکت بوده که برای من مشکل فنی تعریف می‌کند و می‌گوید مشکل فنی موضوع اصلی بوده است.

فرق پرتغال و توپ فوتبال را نمی داند

در صحبت‌هایی که با مدیرعامل داشتم، گفتم می‌آیم تا کار بنیادی کنیم. قرار بود تمام تیم‌های پایه را زیر نظر داشته باشم. قرار بود با آقای جمشیدی مدیر آکادمی همکاری کنم و فلسفه جدیدی برای فوتبال این باشگاه تعریف کنیم. بازی‌های جوانان و امید را هم می‌دیدم. چطور می‌توان نام آن را فوتبال گذاشت. در رده پایه شاهد فوتبال علی اصغری هستیم. قرار بود فوتبال مدرن را در تیم‌های پایه و بزرگسالان اجرا کنیم. این کار در ۱۰ بازی اتفاق نمی‌افتد. این آقای سخنگو می‌گوید اینجا جای آزمون و خطا نیست. حتماً بهتر می‌داند که روند یک تیم چطور جلو می‌رود و فوتبال را هم بهتر از من می‌فهمد. در عمرش شاید یک توپ هم به پایش نخورده و فرق بین پرتغال و توپ فوتبال را نمی‌داند.

مدیرعامل به دست و پای من افتاد که تخفیف بگیرد

من گفتم تا نیم فصل فرصت بدهید که تیم را دگرگون کنم. اگر بدشانسی، داوری‌های بد و نداشتن دو مهاجم گلزن نبود، جایگاه ما همان موقع هم بهتر بود. گفتم فرصت بدهید که تصمیم گرفتند یک مربی دیگر بیاورند. این تصمیم دو، سه هفته قبل‌تر اتفاق افتاده بود. همین موضوع ۶۰۰ میلیون تومان به ضرر ذوب آهن شد. اگر من تا نیم فصل می‌ماندم، نصف قراردادم را می‌گرفتم ولی وقتی صحبت از قطع همکاری کردند، من هم کل قراردادم را گرفتم. البته کلی تخفیف دادم که آن هم به خاطر آقای مدیرعامل بود که واقعاً به دست و پای من افتاد که تخفیف را بگیرد. جایگاه خودش پیش رئیس کارخانه در خطر بود. با همین احوال ۶۰۰ میلیون تومان به ضرر باشگاه بود. بدتر از آنکه نمی‌شد.

مسلمان را نخواستم اما اجازه ندادند

محسن مسلمان را من آوردم. از هفته سوم گفتم او را نمی‌خواهم ولی اجازه این کار را ندادند. بعد از ۴ بازی که کادر فنی جدید آمد و تیم را رهبری کرد، محسن مسلمان را از تیم جدا کرد. این برنامه من از هفته سوم بود. برنامه من این بود که مهاجم جدید بیاورم. ارسلان مطهری همه گل‌های سه امتیازی را می‌زند. بپرسید چه کسی او را معرفی کرد؟ کسی نمی‌دانست او در عمان بازی می‌کند. با همه این احوال ارسلان ۵ هفته تمرین کرد و یک بازی کرد چرا که مدیرعامل و کسانی که در کار هستند، نتوانستند اجازه کار او را بگیرند.

۳    
آی اسپورت
2019-04-27 16:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید