فهرست
فدرر اولین فینالیست اوپن استرالیا
فدرر اولین فینالیست اوپن استرالیا

فدرر اولین فینالیست اوپن استرالیا

آی‌اسپورت- راجر فدرر سوییسی توانست در نیمه نهایی مسابقات تنیس اوپن استرالیا استن واورینکا هموطن خود را سه بر دو شکست دهد و به فینال راه یابد. در اولین رقابت نیمه نهایی تنیس اوپن استرالیا که اولین گرند اسلم سال2017 است، راجر فدرر (رنکینگ 17 جهان) به مصاف استن واورینکا(رنکینگ 4 جهان) رفت. این بازی به ست پنجم کشیده شد که در نهایت راجر فدرر به سختی حریف قدرتمند خود استن واورینکا را شکست داد.

در دو ست اول فدرر توانست با نتایج 7 – 5 و 6 – 3 برتری خود را ثابت کند. در دو ست بعد واورینکا بازی را به سود خود تغییر داد و موفق شد با نتایج 6 – 1 و 6 – 4 به پیروزی برسد. در ابتدای ست پنجم که ست تعیین کننده این مسابقه بود، فدرر و واورینکا به صورت پایاپایی پیش رفتند و رقابت نزدیکی با هم داشتند، اما از گیم سوم فدرر پیشی گرفت و در نهایت با نتیجه‌ 6 – 3 ست را از آن خود کرد و به فینال راه پیدا کرد. فدرر در فینال این رقابت‌ها که روز یکشنبه برگزار می‌شود، با برنده دیدار رافائل نادال و گریگور دیمیتروف روبرو می‌شود.

صبح امروز هم سرنا و ونوس ویلیامز توانستند حریفان خود را در نیمه نهایی انفرادی زنان شکست دهند و به فینال راه پیدا کنند. خواهران ویلیامز روز شنبه به مصاف یکدیگر می‌روند.

فدرر تا حالا 4بار در اوپن استرالیا قهرمان شده که البته آخرین بار آن به سال 2010 بر ‌می گردد. فدرر که قهرمانی در 17 گرند اسلم جهان را در کارنامه دارد، در سالهای اخیر افت زیادی داشته است. آخرین باری که او در گرند اسلم قهرمان شده، به مسابقات ویمبلدون در سال 2012 بازمی گردد و باید دید آیا این تنیس‌باز سوئیسی می‌تواند در 35 سالگی صاحب هجدهمین قهرمانی خود در گرند اسلم شود.

راکت شکسته

این شکست برای واورینکا خیلی ناراحت کننده بود. او در ست دوم از فرط عصبانیت راکت خود را شکست و عصبانیت خود را بروز داد. شرکت تولیدکننده راکت Yonex بندی در قرارداد این تنیسورها آورده بود که در صورت شکستن راکت با جریمه روبرو می شوند ولی واورینکا بی اعتنا به این قرارداد راکت خود را شکست تا در انتظار جریمه مالی این شرکت باشد. نیک کرجیوس که هفته قبل راکت خود را شکست هم دومین تنیسوری خواهد بود که از طرف این کمپانی جریمه خواهد شد. واورینکا در این دیدار راکت خود را روی زانو قرار داد تا آن را بشکند.

 

 

 

     
آی اسپورت
2017-01-26 20:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر