فهرست
درباره یک گلر «رشید»؛ از اوج تا اوج
درباره یک گلر «رشید»؛ از اوج تا اوج

درباره یک گلر «رشید»؛ از اوج تا اوج

آی اسپورت - برای یک فوتبالیست، در اوج ماندن سخت‌تر از به اوج رسیدن است. این سرنوشت برای خیلی از فوتبالیست‌های ایرانی رقم می‌خورد. بازیکنانی که تا به اوج می‌رسند، افت می‌کنند و دیگر نمی‌توانند بدرخشند. البته این اتفاق برای برخی از فوتبالیست‌ها رقم نمی‌خورد. نمونه‌اش رشید مظاهری که از وقتی به دروازه ذوب آهن رسیده، کم نوسان بوده و بازی‌های درخشانی به نمایش گذاشته است.

مظاهری اواسط لیگ سیزدهم پیراهن ذوب آهن را پوشید. او پس از چند فصل حضور در فولاد ترجیح داد از این تیم جدا شود و فوتبال خود را در اصفهان دنبال کند. پوشیدن پیراهن ذوب آهن با آغاز درخشش مظاهری در فوتبال ایران همزمان شد. او البته سال‌ها قبل دروازه‌بان ثابت تیم امید بود و البته برای فولاد و استقلال اهواز در لیگ بازی می‌کرد اما سرآغاز تحول شگرف او در دروازه‌بانی حضور در ترکیب ذوب آهن بود.

رشید با درخشش در 3 بازی پایانی لیگ سیزدهم، یکی از دلایل بقای این تیم در لیگ برتر بود. او فصل بعد هم توانست خیلی زود نظر مساعد یحیی گل محمدی را جلب کند و به‌عنوان دروازه‌بان اول درون دروازه ذوب آهن بازی کند. درخشش خیره کننده مظاهری در لیگ چهاردهم از چشمان تیزبین کارلوس کی‌روش دور نماند. رشید به تیم ملی دعوت شد و در اردوها پا به پای سایر دروازه‌بان‌ها تلاش کرد. مظاهری از اواخر لیگ چهاردهم تا امروز که به پایان لیگ هفدهم نزدیک می‌شویم، انتخاب اول تمام مربیان ذوب آهن بوده و درون دروازه این تیم تداوم داشته. او البته از آن زمان – حدود 3 سال قبل – در قریب به اتفاق اردوهای تیم ملی حاضر بوده و حتی یک بازی در مقدماتی جام جهانی مقابل هند نیز انجام داده. دیداری در ورزشگاه آزادی که مظاهری توانست دروازه تیم ملی را بسته نگه دارد.

آخرین شاهکار مظاهری هم چند روز قبل به ثبت رسید. این بار نه در لیگ برتر که در لیگ قهرمانان آسیا. او بارها مقابل مهاجمان الدحیل ایستاد و ضربات آنها را مهار کرد اما مدافعان ذوب آهن روز موفقی را پشت سر نگذاشتند تا در پایان بازی با نتیجه 3 بر یک به سود الدحیل به پایان برسد. این نتیجه البته درخشش مظاهری را تحت تاثیر قرار نداد. او ستاره ذوب آهن در این بازی بود و یک بار دیگر نشان داد آماده سفر به جام جهانی است.

کی‌روش حساب ویژه‌ای روی مظاهری باز کرده. این مساله را در دعوت‌های مکرر او به تیم ملی و البته بازی مقابل ونزوئلا مشاهده می‌کنیم. بی شک مظاهری یکی از دروازه‌بان‌های ایران در روسیه خواهد بود، اگر همین روند را ادامه بدهد و همچنان کم نوسان باشد. اتفاقی که با توجه به سرپنجه بودن مظاهری در این روزها بعید است خلافش رخ بدهد.

۱۰    
آی اسپورت
2018-02-14 10:54:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر