فهرست
 آمار کوتینیو در لیورپول/ ۱۴۲میلیون در ازای چه؟
 آمار کوتینیو در لیورپول/ ۱۴۲میلیون در ازای چه؟

 آمار کوتینیو در لیورپول/ ۱۴۲میلیون در ازای چه؟

آی‌اسپورت- انتقال فیلیپه کوتینیو از لیورپول به بارسلونا با در نظر گرفتن تمامی افزونه ها، 142 میلیون پوند برآورد می‌شود. اما پیشتاز جدول لالیگا در ازای این رقم، چه چیزهایی به دست خواهد آورد؟ آمار اوپتا به ما کمک می‌گوید کوتینیو در دوران 5 ساله حضور خود در لیگ برتر، از فوریه2013 تا ژانویه 2018 چه عملکردی داشته.

پاس گل می‌دهد، اما بهترین در جزیره نبوده

 در 152 بازی لیگ برتری، کوتینیو روی 76 گل تاثیر مستقیم داشته است. یعنی به صورت میانگین در هر دو بازی روی یک گل ایفای نقش کرده است. از این تعداد، 41 گل توسط خود او به ثبت رسیده و 35 گل نیز با پاس های او فراهم شده. بعد از استیون جرارد (92 پاس گل) و استیو مک‌منمن (58 پاس گل)، کوتینیو سومین آمار برتر پاس گل در لیگ برتر را برای لیورپول در اختیار دارد. با این حال این آمار،بهترین آمار جزیره نیست.

از اولین حضور کوتینیو در لیگ برتر (11 فوریه 2013 و در بازی مقابل وست‌بروم در آنفیلد در دقیقه 78 به جای داونینگ)، 5 بازیکن نسبت به کوتینیو پاس گل های بیشتری داده اند؛ مسوت اوزیل، داوید سیلوا، کریستین اریکسن، سسک فابرگاس و کوین دی‌بروینه.

این ستاره تیم ملی برزیل هرگز موفق نشد در طول یک فصل بیشتر از 7 پاس گل به نام خود ثبت کند. هرچند به نظر می‌رسید که در این فصل او می‌تواند رکورد شکنی کند چرا که در 14 بازی خود 6 پاس گل ارسال کرده بود. با این حال ترجیح داد مسیر خود را از آنفیلد جدا کند.

کوتینیو در مقابل دروازه روز به روز خطرناک تر می‌شود

21 گلی که در 107 بازی لیگ برتری خود در 3.5 فصل حضور در آنفیلد زد هرگز نمی‌توانست او را به عنوان یک بازیکن گلزن معرفی کند. با این حال آمار کوتینیو در فضل 17-2016 به کلی دگرگون شد؛ جایی که توانست در 31 بازی 13 گل برای لک لک ها به ثبت برساند.

نرخ گلزنی او برای لیورپول در این فصل حتی از فصل گذشته هم بهتر بود. 7 گل در 14 دیدار (0.5 گل در هر بازی) کوتینیو را بیش از همیشه به یک مهاجم شبیه کرده است.

متخصص ضربات از راه دور

از زمان آغاز به کار کوتینیو در لیگ برتر هیچ بازیکنی نتوانسته به اندازه او، از روی ضربات پشت محوطه جریمه گلزنی کند. (19 گل) نزدیک ترین بازیکنان به او کریستین اریکسن (15) و یحیی توره (14) هستند.
همچنین او در این مدت 5 گل از روی ضربات ایستگاهی به ثمر رساند که از این حیث تنها اریکسن و گیلفی سیگوردسن را با 6 گل بالاتر از خود می‌بیند.

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2018-01-07 19:46:00
نظر دهید

۱ نظر
Sina
يكشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۰۹
بارسا ازش بازیسازی میخواد و یکم مسی رو ازاد تر میکنه تو حمله ها خیلی کاربردی تر میشه تو بارسا
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر