فهرست
استراماچونی یکی مثل کی‌روش است
استراماچونی یکی مثل کی‌روش است

استراماچونی یکی مثل کی‌روش است

آی اسپورت – می‌گویند استراماچونی از استقلال قرارداد یک‌میلیون دلاری خواسته و ما باور نمی‌کنیم... می‌گویند استراماچونی زیر تمام قول و قرار‌های قبلی‌اش زده و می‌خواهد از محبوبیتش نزد هواداران سوءاستفاده کند و از استقلال باج بگیرد و باز هم ما باور نمی‌کنیم. راستش مدت‌هاست چیز‌هایی که درباره استقلال می‌شنویم، باورمان نمی‌شود... چیز‌هایی که درباره استقلال می‌شنویم، اصلاً شبیه مشاهدات‌مان نیست. آنچه می‌بینیم، چیز دیگری است؛ آقایان با سوءمدیریت خود یک مربی جوان و سربه‌زیر خارجی را به نقطه انفجار رساندند و حالا که او دیگر وعده‌هایشان را قبول ندارد و برای اجرای قرارداد تضمین کتبی می‌خواهد، سعی دارند با خبرسازی درباره خواسته‌های او، هواداران را مقابلش قرار بدهند، اما شما که غریبه نیستید، اگر استراماچونی واقعاً هم خواسته تازه‌ای در مذاکرات مطرح کرده و خواهان الحاق بند و تبصره جدید به قراردادش باشد، حق دارد. طی چند ماه حضور این مربی در ایران، بلایی سرش آوردند که مادر بگرید!

استراماچونی یکی مثل کی‌روش است؛ یک حرفه‌ای... او اگر چیزی هم می‌خواهد، برای خودش نیست، برای تیمش است. مگر کی‌روش ساختمان و زمینی که برای تیم ملی ساخت را با خودش به کلمبیا برد؟ وقتی برای فوتبال‌مان مربی حرفه‌ای می‌آوریم، رفتارمان باید مثل حرفه‌ای‌ها باشد. متأسفانه همان‌طور که با سوء مدیریت از کارلوس کی‌روش یک معترض ناسازگار ساختیم، حالا در حال تبدیل استراماچونی به یک شاکی دائمی هستیم. مگر کی‌روش روز‌های اولی که به ایران آمده بود، با کسی دعوا می‌کرد؟ بی‌تفاوتی و رفتار‌های غیرحرفه‌ای مدیران ما باعث شد کارلوس کی‌روش یاد بگیرد در فوتبال ایران فقط با داد و هوار می‌تواند به خواسته‌هایش برسد. حالا هم خودمان به استراماچونی یاد دادیم با قهر و ناز کردن می‌تواند از استقلال امتیاز بگیرد. این مربی جوان برای اعتبار خودش و به قصد کار کردن به فوتبال ایران آمد، اما معامله‌ای که مدیران فوتبال ما با او کردند، شاید باعث شود در رفتارش تجدید نظر کند.

 

خبر ورزشی 

۲۴ ۱۰  
آی اسپورت
2019-12-12 11:50:00
نظر دهید

۱۰ نظر
حرف حساب
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۱۱
واقعا این کیروش پرستهای استقلالی دیگه حال آدم رو بهم میزنند! آقای هژبری خودت میدونی افکار عمومی فوتبال دوست چقدر با اراجیف شما در مورد کیروش و این طرز برخوردهایی که امثال شما جیره خوارهای خبردلار تایید و تشویق میکنید موافقند؟
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۲۰
هژبری بیخیال این نون حروم شو.
یارو چی واسه تیمش خواسته که میگی چیزی واسه خودش نمیخواد و فقط برای تیمش میخواد؟ خخخ. همه مشکلشون نحوه پرداخت پول بوده که چون پولشو از طریق نفت ایران دادن متهم به پولشویی و مسائل مالی شده. حتی پولشو هم کامل سر وقت گرفته. چرا الکی اسطوره سازی میخوای بکنی؟
تو اگر سالمی که نیستی, بیا پیگیر شو که چجوری پول نفتی که باید بیاد سر سفره مردم, رفته سر سفره مربی تیم محبوبت.
ضمنا استراماچونی قرارداد میلیون دلاری جدیدی نخواسته. از اول قراردادش سالی 1.6 میلیون یورو بوده و همچنان پا برجاست. فقط میخواد یک سال ازش کم کنه که سال جدید بکنتش 2.5 میلیون یورو.
البته هژبری تو که خودت اینا رو میدونی و درصدت رو هم از بغل این مبالغ داری میگیری و با میخوری, اینا رو دارم میگم که هم تو بدونی ما میدونیم هم بقیه که نمیدونن بدونن.
کیسه حکومتی
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۳۱
طرف به خاطر پول تیمش رو تو حساس ترین مقطع فصل ول کرده رفته اونوقت این کودن میگه چیزی برای خودش نمیخواد. این پروژه قدیس سازی از تیغ زن ایتالیایی اخرش ناکامیه هژبری
۴
منتقد
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۲
مث کیروش هوچیگر، شارلاتان و عوام فریب و خبردلار استخدام کن
مث کیروش دروغگو، مث کیروش منفعت طلب
مث کیروش عوام خر کن

تا شماها هستین کیروش و چونی سواره
۷
منتقد
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۲
مث کیروش هوچیگر، شارلاتان و عوام فریب و خبردلار استخدام کن
مث کیروش دروغگو، مث کیروش منفعت طلب
مث کیروش عوام خر کن

تا شماها هستین کیروش و چونی سواره
۶
منتقد
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۲
مث کیروش هوچیگر، شارلاتان و عوام فریب و خبردلار استخدام کن
مث کیروش دروغگو، مث کیروش منفعت طلب
مث کیروش عوام خر کن

تا شماها هستین کیروش و چونی سواره
۳
منتقد
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۲
مث کیروش هوچیگر، شارلاتان و عوام فریب و خبردلار استخدام کن
مث کیروش دروغگو، مث کیروش منفعت طلب
مث کیروش عوام خر کن

تا شماها هستین کیروش و چونی سواره
۳
منتقد
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۳
مث کیروش هوچیگر، شارلاتان و عوام فریب و خبردلار استخدام کن
مث کیروش دروغگو، مث کیروش منفعت طلب
مث کیروش عوام خر کن
قرارداد را شش ماهه کرده
پول را کامل می خواد
مدیرعامل عوض می کنه
احتمالا سال بعد هم درخواست های جدیدتری داره

تا شماها هستین کیروش و چونی سواره
۴
وصال روحانی
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۳
هشدار به مدیران استقلال
از استراماچونی غول نسازیم
وصال روحانی


در میان اخبار ضد ‌و ‌نقیضی که درباره بازگشت آندره‌آ استراماچونی به ایران به گوش می‌خورد، یک احتمالی منفی مثل غول خودنمایی می‌کند و آن احتمال، امکان تبدیل شدن وی به یک کارلوس کی‌روش ثانوی برای فوتبال ایران است.
وقتی این مربی ایتالیایی ببیند که اینطور ناز او را می‌خرند و برای جذب مجدد وی حتی نهادهای درجه اول سیاسی کشور راهگشای رسیدن پول مورد ‌نظر او می‌شوند، بدیهی است که پس از رسیدن به تهران، خدا را هم بنده نباشد و برای سران جدید استقلال هم شرط و شروط بگذارد و انتظار داشته باشد که آنها بندگان و عبد و عبید وی باشند.
فقدان سیاست‌پیشگی لازم در برخورد با سرمربی پرتغالی سابق تیم ملی و مماشات شدید علی کفاشیان و مهدی تاج در قبال بداخلاقی‌های وی سبب شد کی‌روش در پنج سال آخر از زمامداری 8 ساله‌اش بر تیم ملی به واقع ارباب کل فوتبال ایران هم باشد. او با استفاده از ضعف مفرط فدراسیون و خنده‌های ملیح کفاشیان و سکوت‌های تلخ تاج کاری کرد که از کارمند به درجه کارفرما ارتقا یابد و او به ما بگوید که چه بکنیم و چه کار نکنیم، حتی امورات داخلی فوتبال ایران و شروع‌ها و توقف‌ها و پایان‌های لیگ با نظر وی نگاشته و اجرا می‌شد و چنان مهار او را سست کردند که شروع به توهین به هر کسی که سر راه او قرار می‌گرفت، می‌کرد و مصونیتی را داشت که فقط سیاستمداران طراز اول دارند و دیدید که فرجام کار او به کجا انجامید و چطور حرف‌های مسأله‌ساز وی در جریان جام ملت‌های آسیا 2019 در خاک امارات سران ورزشی را متقاعد و فدراسیون فوتبال را مجاب کرد که به همکاری با وی پایان بخشند. پرخاشگری کی‌روش به ارکان و مقام‌های فوتبال ایران حتی پس از رفتن وی از کشورمان هم ادامه یافت و در بیانیه‌ها و پیام‌هایش روی صفحه شخصی‌اش هرچه را که دلش خواست به تاج نسبت داد و پیش از آن هم با توجه به کنار رفتن کفاشیان از پست ریاست فدراسیون ناگهان موضع مجیزگویی از وی را به سیاست انتقاد از او تبدیل کرده بود.
حالا اگر فردا و یا فرداهای آینده استراماچونی از نو در ایران مستقر و هدایتگر استقلال شود، چه کسی می‌خواهد او را جمع کند و سر جایش بنشاند و به او گوشزد نماید که حوزه کاری‌اش فقط مسائل فنی و ارنج و نگهداری و هدایت تاکتیکی تیم است و بقیه مسائل و حتی پرداخت‌ها هیچ ربطی به او ندارد و این کارها با مدیران باشگاه است. استراماچونی با خود خواهد اندیشید که وقتی با یک قهر ساده و سفر به ایتالیا توانست مدیرعامل استقلال را کله کند و فرد دیگری را سر کار آورد، چرا تن به حکومت سایر سران باشگاه بدهد. او این دلگرمی را دارد که به محض دیر شدن قسط بعدی حقوقش می‌تواند همان سناریوی مرتبه قبلی را جور کند و دوباره مرگ را جلوی چشم استقلال بیاورد تا این باشگاه به تب راضی باشد و او را تحت هر شرایطی حفظ کند.
محبوبیت زیاد او نزد هواداران می‌تواند سلاح اصلی او در این ستیزها باشد و چون مطمئن است که روی سکوها تحولات زیادی به سود وی شکل خواهد گرفت و مردم نامش را به عنوان منجی استقلال بر زبان می‌آورند، مختار و صاحب این حق است که هر کار خواست بکند و طول مدت قرارداد و پول و درصدهایی را بطلبد که فقط در حیطه بزرگان این ورزش است و خیالش هم تخت خواهد بود که مقام‌های فوتبال و ورزش ایران مجبور به تأمین خواسته‌های وی خواهند بود زیرا اگر چنین نکنند، او یک‌بار دیگر دست به قهر و گروکشی خواهد زد و مقام‌ها را وامی‌دارد که به دنبالش تا استانبول و رم بروند و نازش را بکشند.
استراماچونی که به لحاظ رفتاری و نوع نگاه به مسائل اجتماعی بی‌شباهت به کی‌روش نیست و گاهی نظم‌طلبی مفرطش تبدیل به نوعی پرخاشگری و مؤاخذه از دیگران می‌شود، آمادگی کامل برای تبدیل شدن به یک کی‌روش تازه را برای فوتبال ایران دارد. کی‌روش کارهای مفید هم برای فوتبال ما کم انجام نداد اما به سبب درشت‌گویی‌ها و زیاده‌خواهی‌هایش خیلی‌ها را رنجاند و طیف بزرگی از اهالی فوتبال را مکدر کرد و تا به آنجا پیش رفت که حتی راجع به مسائل اجتماعی کشور و تبعات آن هم داد سخن می‌داد و این از هیچ چیز نبود الا بی‌کفایتی فدراسیون که وی را نه تنها مدیریت و مهار نکرد بلکه مثل یک کارمند در مقابل کارفرمای خود ایستاد و اعلام فرمانبری کرد.
اکنون که رئیس هیأت مدیره استقلال با حفظ سمت مدیرعامل موقتی این باشگاه هم شده چه ضمانتی در دست است که استراماچونی پس از بازگشت به تهران حرف وی را بخواند. کسی که با یک سفر ساده به رم کلک فتحی را کند (که البته فتحی ضعیف باید از همان یک سال پیش برکنار می‌شد) چطور با یک ناز و افاده ساده قادر به سرنگون کردن خلیل‌زاده نباشد و در حالی که زمین و زمان طی هفتاد ساعت گذشته در اختیار گرفته شده تا استراماچونی را به تهران برگردانند چگونه امکان دارد که وی با حالتی به جز یک امپراتور رومی‌(!) و صاحب قوه خلع و حذف هر نیروی مخالف!
۶
آندره
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۱۰
یه آدم چقدر باید کودن و الدنگ باشه که اعتراض سرمربی به دریافت طلبش رو به چیزهای چرت و پرت ربط بده. گوسفند این آقا فقط به خاطر طلب خودش قهر کرده و رفته. تازه به خاطر پرداخت هم نبوده به خاطر نوع پرداخت بوده. حقارت از نوشته ی این بشر میباره. این آقا روزنامه هم دستشه تازه. با این افکار متعفن
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر