فهرست
زلاتان و کریک، پیرمردهای شگفتی ساز
زلاتان و کریک، پیرمردهای شگفتی ساز

زلاتان و کریک، پیرمردهای شگفتی ساز

آی اسپورت- اندی میتن و دیوید می درباره زلاتان و مایکل کریک گپ و گفتی با هم داشته اند که در زیر آن را می خوانیم.

زلاتان 35 ساله یکی از دلایل اصلی پیشرفت یونایتد در هفته های اخیر است و باعث شده تیم مورینیو در 4 بازی آخر برنده باشد و در 10 بازی آخر هم بدون شکست باشد. از تابستان و زمانی که به اولدتفورد آمده او یکی از دلایل موفقیت من یونایتد بوده و 14 گل زده است و 5 گل از این 14 گل در 5 بازی آخر بوده است.

او به یونایتد آورده شد تا گل بزند، اما از زمان آمدنش همه شک داشتند که آیا او با توجه به سنش توان رقابت در لیگ فیزیکی جزیره را دارد یا نه. مورینیو کاملا به او ایمان داشت و مورینیو و هم تیمی هایش هم استقبال باشکوهی از او داشتند.

دیوید می، مدافع اسبق یونایتد در گفتگو با شبکه تلویزیونی منچستریونایتد گفته:«تدی شرینگهام در سن 40 سالگی هنوز بازی می کرد و گل هم می زد. او هرگز بازیکنی سرعتی نبود، درست مثل زلاتان، پس دلیلی نمی بینم که زلاتان نتواند به بازی کردن ادامه دهد. تا زمانی که به او سرویس مناسب داده شود، او هم همیشه گل می زند. شاید یونایتدی ها دوست نداشته باشند این مثال را بشنوند. اما یان راش دقیقه همین طور بود. او گل های زیادی می زد، فصل به فصل، چون یک گلزن ذاتی بود. می دانست مدافعان کجا هستند و توپ کجا خواهد رفت».

می از عملکرد مایکل کریک، دیگر ستاره یونایتد در این فصل هم به وجد آمده است. او در اوایل فصل بازی نمی کرد، اما توانست دوباره حضورش در جایگاه اصلی را تثبیت کند. این هافبک از زمان پیوستن به یونایتد از تاتنهام در سال 2006 برای این تیم 433 بازی انجام داده است. می درباره او می گوید:«مایکل هم دیگری بازیکنی است که سرعتی نیست. هافبکی نیست که زیاد به محوطه جریمه هم نفوذ کند. اما هر بازیکنی که در اطرافش باشد را بهتر می کند. وقتی هست یونایتد بهتر کار می کند. او پشت سرش هم چشم دارد. من همه بازی های او را می بینم و مدام با خودم فکر می کنم از کجا دید این پاس کجا می آید؟ چون اصلا ندیده است! حتی می داند چطور آن را مهار کند. نه تنها پاس بقیه به خوبی به او می رسد، بلکه خوب هم پاس می دهد. در سال 2010 زمانی بود که هواداران او را نمی خواستند، اما هرکس در کنارش بازی کرده می گوید بی نظیر است. آیا همه آن ها اشتباه می کنند؟ چه چیزی از او دیدند؟ کسانی که هر روز او را در تمرینات دیده اند».

در آن زمان از او انتقاد می شد چون خوب کار نمی کرد. البته که مصدومیتی هم در پاشنه پایش داشت. فصل گذشته و بعد از قهرمانی در جام حذفی با یونایتد فان گال همه فکر می کردند کریک از این تیم جدا خواهد شد. اما مورینیو او را نگه داشت، با وجود این که در اوایل فصل به او بازی هم نمی داد. می همچنین می گوید:«کریک باعث می شود پوگبا و هررا در یونایتد فضاهای بهتری برای بازی کردن پیدا کنند. در واقع او رهبر ارکستر است و به خاطر وجود او است که پوگبا و هررا بازی خوبی ارائه می دهند».

بازیکنان زیادی نبوده اند که به سن 35 سالگی برسند و هنوز هم خوب بازی کنند:«جدا از سبک زندگی، ورزش هم تغییر کرده است. مایکل کریک مانند بازیکنان زمان قدیم آخر هفته ها نوشیدنی های الکلی زیادی نمی نوشد. می بینید که بازیکنان این نسل از قدیمی ها از نظر تناسب اندام هم بهتر هستند. این روزها حمام یخ برای ریکاوری وجود دارد، تنها حمام سر ما قبل از بازی با بارنزلی بود و دلیلش هم این بود که آب گرم به اندازه کافی نداشتیم! این بازیکنان همچنین در زمین های بهتری بازی می کنند، پس بازی شان بهتر هم به چشم می آید. حالا با این امکانات طبیعی است که بازیکنان بیشتری بتوانند تا سن 35 سالگی و حتی بیشتر بازی کنند. البته که نمی تواند از توانایی های فوق العاده زلاتان و کریک چشم پوشی کرد».

 

۱۲    
آی اسپورت
2016-12-25 20:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر