فهرست
نگاهی به بالانشینان بوندسلیگا در نیم فصل اول
نگاهی به بالانشینان بوندسلیگا در نیم فصل اول

نگاهی به بالانشینان بوندسلیگا در نیم فصل اول

آی اسپورت- کارشناس فوتبال آلمان در پایان نیم فصل اول بازی های این لیگ نگاهی به شرایط 6 تیم بالای جدول داشته است.  

بایرن مونیخ

شاگردان کارلو آنچلوتی که در نیمه اول فصل به اندازه گذشته در اوج نبودند توانستند صدرنشین نیم فصل شوند. آن ها کمی زمان نیاز داشتند تا با رژیم جدید تیم و سرمربی جدیدشان هماهنگ شوند. سیستم 3-3-4 که سیستم مورد علاقه پپ گواردیولا بود و روش بازی بایرن را قابل پیش بینی کرده بود تغییر کرد. حالا در تیم آنچلوتی بازیکنان تیم آزادی بیشتری دارند.

چند هفته از بازی ها گذشته بود که فرانک ریبری،آرین روبن و روبرت لواندوفسکی همه عالی کار می کردند، در شرایطی که مولر نمی توانست مثل همیشه باشد، تیاگو آلکانتارا و ماتس هوملس در اوج بودند. در آخرین بازی نیم فصل اول هم آن ها 3 بر صفر لایپزیگ را شکست دادند تا نشان دهند تیمی که می تواند شگفتی این فصل باشد هنوز توان رقابت با بایرن را ندارد.

لایپزیگ

این تیم که تازه به بوندسلیگا صعود کرده در قدم آخر مقابل بایرن مونیخ کم آورد و نتوانست قهرمان نیم فصل شود. رالف هاسنهوتل، سرمربی این تیم بعد  از بازی گفت که آن بازی برایشان یک درس بوده است. اما این شکست باعث نمی شود تا کار بزرگ این تیم را فراموش کنیم. این تیم بسیار دونده بازی می کند و پرسینگ را به خوبی اجرا می کند.

این باشگاه 7 سال پیش توسط کمپانی سازنده نوشیدنی های غیرالکلی ردبول تاسیس شده و با هزینه ای زیاد برای موفقیت در آلمان آماده شده است. حالا آن ها با تیمو ورنر، وینگرشان و یوسف پولسن، مهاجمشان و امیل فورزبرگ، هافبکشان که شاید بتواند گفت بهترین بازیکن نیم فصل اول لیگ بود برای انجام کاری بزرگ آماده شده اند. با 33 امتیاز از 16 بازی و عدم حضور در بازی های اروپایی این تیم توانسته شرایط خوبی برای خود فراهم کند و حتی بازیکنانی دارد که توجه باشگاه های دیگر را هم به خود جلب کرده اند.

هرتابرلین

برد 2 بر صفر مقابل دارمشتات در بازی آخر سال 2016 باعث شد این تیم با قدرت نیم فصل را به پایان ببرد. پال داردای، سرمربی هرتا، برای دومین بار پشت سر هم در ایام کریسمس در جدول رده بندی سوم است. اما باید اعتراف کنیم که ابتدای فصل کمتر کسی فکر می کرد آن ها در نیم فصل چنین رتبه ای داشته باشند. هرتا تیمی است که هرگز تسلیم نمی شود و راه های مختلفی برای گل زدن پیدا می کند. حتی مصدومیت یک یا دو بازیکنشان هم روی کار آن ها تاثیری نمی گذارد. حالا باید دید می توانند فشار بالانشینی در جدول را هم تحمل کنند یا نه. فصل گذشته آن ها با عملکرد بد آخر فصلشان جایگاه یورولیگ را از دست دادند.

آینتراخت فرانکفورت

این کلمه در فوتبال تکراری شده، اما نیکو کواچ در 8 ماه حضورش در این تیم معجزه کرده است. اول از همه تیمش را در بازی های پلی آف برای سقوط نجات داد و بعد تیمی ساخت که در بالای جدول می جنگد. برای تیمی که بازیکن سرشناس چندانی ندارد 29 امتیاز اصلا کم نیست. حالا دیگر این تیم متکی به الکساندر میر، مهاجمش نیست و در عوض بازیکنان مختلف برایشان گل می زنند. خط دفاعی این تیم هم با رهبری دیوید آبراهام عالی کار می کند و به حریفی فرصت نمی دهد. عقاب ها دوباره زیر نظر کواچ پرواز می کنند و برای آن ها جایگاهی که آن ها را راهی یورولیگ می کند کاملا در دسترس است.

هوفنهایم

این تیم در نیمه اول فصل بدون شکست بود و به غیر از آن ها تنها رئال مادرید در کل اروپا چنین رکوردی دارد. این عملکرد توانایی یولیان ناگلزمان، سرمربی این تیم را نشان میدهد. این مربی 29 ساله در ماه فوریه کارش را آغاز کرد و توانست کم کم تیمش را برای رقابت برای حضور در تورنمت های اروپایی و کسب سهمیه آماده کند. از نظر تاکتیکی کمتر مربی ای به اندازه او باهوش است، اما نکته جالب درباره او این است که ایده هایش را به راحتی در تیم پیاده می کند. این یک موفقیت بزرگ است.

دورتموند

همه می دانند که زرد و مشکی پوشان برای پیدا کردن جانشینان هنریک میخیتاریان، ایلکای گوندوگان و ماتس هوملس دچار مشکل شدند. مشکلاتی که به خاطر جدایی بازیکنان پیدا کردند هنوز و هم در بوندسلیگا و هم در لیگ قهرمانان با آن ها همراه است. حتی بازیکنان دیگر این تیم مانند مارکو رویس، عثمانه دمبله و کریستین پالیسیچ هم در اوج نیستند. بیشترین مشکل این تیم هم در خط دفاعی است و توخل تا به حال نتوانسته این قسمت از تیمش را سامان دهد. اما آن ها دورتموند هستند و هنوز هم خیلی خیلی محتمل است که این تیم به زودی دوباره امتیاز گرفتن ها را شروع کند و جایگاهی کسب کند که بتواند فصل آینده در لیگ قهرمانان حضور داشته باشد.

 

۴    
آی اسپورت
2016-12-25 20:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر