فهرست
گزارش ویژه:  آل نعمه و دایی فعلا گران ترین های لیگ برتر/ اختلاف قیمت بازیکنان: 10 میلیون  تا 1.4 میلیارد !
گزارش ویژه: آل نعمه و دایی فعلا گران ترین های لیگ برتر/ اختلاف قیمت بازیکنان: 10 میلیون تا 1.4 میلیارد !

گزارش ویژه: آل نعمه و دایی فعلا گران ترین های لیگ برتر/ اختلاف قیمت بازیکنان: 10 میلیون تا 1.4 میلیارد !

آی اسپورت – با وجود مخالفت هایی که با انتشار رقم قراردادهای بازیکنان و مربیان لیگ برتری وجود داشت و همچنان ادامه دارد  اما تا کنون 11 باشگاه رقم قراردادهای خود را منتشر کرده اند  و به نظر می رسد 5 باشگاه دیگر هم طی یکی دو روز آینده دست به شفاف سازی بزنند و به خواسته معاون وزارت ورزش و سازمان لیگ تن بدهند.

تا کنون 11 باشگاه استقلال، پرسپولیس،راه آهن،سایپا ،پدیده شاندیز، تراکتورسازی،گسترش فولاد،ملوان،استقلال صنعتی خوزستان ، فولاد خوزستان و سپاهان لیست قرارداد مربیان و بازیکنان خود را منتشر کرده اند و باید دید  4 باشگاه صنعتی باقیمانده از لیگ برتر و صبا کی اقدام به این کار خواهند کرد.

البته در لیست های منتشره اختلاف های هم دیده می شود.مثلا برخی باشگاه ها مثل راه آهن،گسترش فولاد،ملوان ،پرسپولیس،استقلال صنعتی و ... رقم قرارداد مربیان خود را هم منتشر کرده اند  برخی دیگر نه.یا مثلا تیم استقلال فقط رقم قرارداد بازیکنان بزرگسال خود را منتشر کرده است.پدیده شاندیز هم اولین تیمی بود که رقم قراردادهایش را منتشر کرد بنابراین مشخص نیست نیمی از بازیکنان این تیم که بعد از این شفاف سازی به این تیم پیوستند چقدر پول خواهند گرفت.
با این حال جالب است که با نگاهی اجمالی به لیست منتشره 11 باشگاه لیگ برتری گران ترین و ارزان ترین بازیکنان آنها مشخص شود.

فولاد خوزستان؛ پس بختیار و اسکوچیچ چی؟
کمترین رقم قرارداد:رضا احمدی،محمد اهل شاخه،علی سینا ربانی،بهمن جهان تیغ و بهنام موسوی 20 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:اسماعیل شریفات 800 میلیون تومان
توضیح:در لیست منتشره فولاد مقابل نام بختیار رحمانی عددی دیده نمی شود.بختیار روی رقم قراردادش حساس است و می خواهد بیشتر از بقیه هم تیمی هایش بگیرد.با توجه به حضور او در تیم ملی و جام جهانی به نظر می رسد رقم قرارداد او یک میلیارد تومان یا حتی بالاتر هم باشد.ضمنا فولادی ها رقم قرارداد مربیان شان را هم اعلام نکرده اند و نمی دانیم اسکوچیچ با چه رقمی از شمال به جنوب رفت.

پرسپولیس؛ دایی جور بازیکنان را کشید!
کمترین رقم قرارداد:فرشاد قاسمی و سیدعلی فاطمی 30 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:رضا حقیقی،رضا نوروزی،پیام صادقیان و محسن بنگر950 میلیون تومان
توضیح: بدون شک علی دایی با 2.1 میلیارد تومان گران ترین مربی  لیگ برتر است که شاید همین مساله فقدان بازیکن میلیاردی در ترکیب بازیکنان را تحت تاثیر قرار دهد و بالانس کند.

استقلال؛ملی پوشان یک میلیارد و ؟؟؟ میلیونی
کمترین رقم قرارداد:محمدرضا خرسند نیا 250 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:امیرحسین صادقی،خسرو حیدری،آندرانیک تیموریان،جاسم کرار،امید ابراهیمی و هاشم بیک زاده 1 میلیارد تومان
توضیح:استقلالی ها فقط رقم قرارداد بازیکنان بزرگسال شان را منتشر کرده اند  و طبیعی است که پائین ترین رقم قراردادشان کمتر از 250 میلیون تومان نباشد.آبی ها رقم قرارداد مربیان شان را هم منتشر نکردند تا قرارداد قلعه نویی یکی از مجهول های جذاب نقل و انتقالات باشد.همچنین در مورد ملی پوشان میلیاردی و البته رقم قرارداد  آندرانیک تیموریان شایعات زیاد است که انگار باید بخش زیادی از آنها را باور کرد!

پدیده شاندیز؛ناقص و مبهم
کمترین رقم قرارداد:محمدرضا  بازاج و محمد ولی زاده 60 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:رضا عنایتی 550 میلیون تومان
توضیح: هر چند پدیده ای ها رقم قرارداد مربیان شان را اعلام کردند اما چون خیلی زود اقدام به شفاف سازی کردند مشخص نیست حداقل نیمی از بازیکنان آنها چقدر پول خواهند گرفت و لیست شان ناقص است.
سایپا؛لطفا قرارداد آقا مجید را هم شفاف کنید
کمترین رقم قرارداد:محسن کریمی و بهمن سالاری 15 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:سید مهدی سیدصالحی 650 میلیون تومان
توضیح: سایپایی ها هم لیست قرارداد کادر فنی شان را منتشر نکرده اند  و نمی دانیم آقا مجید و دوستانش چقدر پول خواهند گرفت.البته ظاهرا مدیریت باشگاه سایپا قصد داشته مبلغ قرارداد مربیان این تیم  را هم  رسانه ای کند اما مشخص نیست چرا لیست سایپا کامل اعلام نشده.

تراکتورسازی؛به به آقای آل نعمه!
کمترین رقم قرارداد:محمد شاه محمدی 40 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:احمد آل نعمه 1.4 میلیارد تومان
توضیح: تراکتورسازی در لیست منتشره فقط رقم قرارداد 13 بازیکنش را منتشر کرده چون بقیه بازیکنانش سرباز هستند.آنها هم رقم قرارداد کادر فنی شان را اعلام نکرده اند.فعلا و قبل از انتشار رقم قرارداد سیدمهدی رحمتی و  دیگر مهره های گرانقیمت  تیم های صنعتی  آل نعمه گران ترین بازیکن لیگ برتر است  البته اگر رقم قرارداد آندو همان یک میلیارد تومان باشد!

گسترش فولاد؛منظم ترین لیست
کمترین رقم قرارداد: فرشاد پورخان محمد و حامد نواللهی 25 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:مرتضی اسدی 850 تومان
توضیح: لیست گسترش فولاد یکی از منظم ترین لیست هاست.آنها رقم قرارداد کلیه بازیکنان و اعضای کادر فنی و پزشکی و سرپرست شان را منتشر کردند.

راه آهن؛استیلی ارزان ترین سرمربی لیگ
کمترین رقم قرارداد:سید محمد ستاری 35 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:محمد غلامی 550 میلیون تومان
توضیح: لیست  راه آهنی ها هم یکی از کامل ترین لیست هاست.آنها رقم قرارداد 26 بازیکن و اعضای کادر فنی شان را مشخص کردند.ظاهرا حمید استیلی با 100 میلیون تومان ارزان ترین مربی لیگ برتر است!

استقلال صنعتی خوزستان؛عبدالله از همه بیشتر می گیرد
کمترین رقم قرارداد:حمدالله ابدام  و باقر هاشمی 10 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:مهدی مومنی 420 میلیون تومان
توضیح:لیست این تیم خوزستانی هم کامل به نظر می رسد  و جالب اینجاست که گران ترین عضو این تیم عبدالله ویسی سرمربی این تیم  با قراردادی 650 میلیون تومانی است.

ملوان؛شفاف سازی در مورد 32 بازیکن
کمترین رقم قرارداد:صادق محرمی 15 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:مازیار زارع و جلال رافخایی 700 میلیون تومان
توضیح:در لیست منتشره از سوی ملوانی ها نام 32 بازیکن دیده می شود و آنها نام کلیه بازیکنان جوانان و امید خود را هم در این لیست آورده اند.این باشگاه شمالی ها هم رقم قرارداد مربیانش را اعلام کرده است.

سپاهان:ماجرای محرم و حمودی پلیسی شد
کمترین رقم قرارداد:حسین فاضلی 70 میلیون تومان
بالاترین رقم قرارداد:محمدرضا خلعتبری  1.2 میلیارد تومان
توضیح: قابل نام محرم نوید کیا و علی حمودی هیچ رقمی نوشته نشده که این مساله را کمی پلیسی می کند.ظاهرا سپاهانی ها  هنوز با این دو بازیکن سر رقم نهایی به توافق نرسیده اند یا شاید هم رقم آنها بالاتر  از 1.2 میلیارد توما است که عنوانش نکرده اند.همچنین سپاهانی ها هم  رقم قرارداد اعضای کادر فنی شان را اعلام نکرده اند.در لیست سپاهان تعداد زیاد بازیکنان میلیاردی جالب به نظر می رسد.
  ۳  
آی اسپورت
2014-07-25 18:00:03
نظر دهید

۳ نظر
-
جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۲
مهدی تاج رئیس سازمان لیگ گفته تیموریان سال 4 میلیارد رتومان گرفته ... بعد تیموریان میاد امسال 1 میلیارد تومان ببنده؟
-
جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۲
تیموریان امسال هم مثل پارسال 4 میلیارد تومانی بسته... خلعتبری هم 2/5 میلیاردی بسته
-
جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۳۴
آل نعمه کپی برابر اصل په په هست یاشاسین آل نعمه 2 میلیارد هم بگیره حقشه
آل نعمه هس عالی
کرد تو پاچه ی اسدقلالی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر