فهرست
رکوردشکنی کاسیاس در لیگ قهرمانان: به زوبی زارتا رسید
رکوردشکنی کاسیاس در لیگ قهرمانان: به زوبی زارتا رسید

رکوردشکنی کاسیاس در لیگ قهرمانان: به زوبی زارتا رسید

آی اسپورت- ایکر کاسیاس سه‌شنبه شب در ترکیب اصلی پورتو در دیدار برابر بروخه بلژیک در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت و توانست رکورد آندونی زوبی زارتا را بشکند. دروازه‌بان افسانه‌ای اسپانیایی که در سال 1998 از فوتبال خداحافظی کرد در هزار و 21 بازی رسمی به میدان رفت و کاسیاس با حضور در بازی امشب این رکورد را شکست.

دروازه‌بان 35 ساله پورتو نخستین بار برای مادرید در سال 1999 بازی کرد. در آن زمان جان بنجامین توشاک هدایت تیم مادریدی را بر عهده داشت. کاسیاس علاوه بر این رکوردشکنی سومین بازیکن اسپانیایی محسوب می‌شود که بیشترین بازی رسمی را در کارنامه‌اش به ثبت رساند. رائول گونسالس با هزار و 65 بازی و ژاوی هرناندس با هزار و 35 بازی در جایگاه اول و دوم قرار دارند، با این تفاوت که ژاوی هنوز بازی می‌کند.

سن ایکر در میان بازیکنان اروپایی بیشترین بازی ملی را در کارنامه‌اش دارد. او برای اسپانیا 167 بازی انجام داد که شکستن این رکورد سخت به نظر می‌رسد. دروازه‌بان پورتو از زمان حضور یولن لوپتگی به تیم ملی دعوت نشده است.

کاسیاس با 18 فصل حضور در لیگ قهرمانان رکورد بیشترین بازی را در این رقابت‌ها به نام خود ثبت کرده. دروازه‌بان اسپانیایی در 163 دیدار به میدان رفته است. تنها تعقیب‌کننده‌اش کریستیانو رونالدو با 134 بازی است.

کاسیاس در لیگ قهرمانان سه بار عنوان قهرمانی را به همراه مادرید به دست آورد. مادرید در سال‌های 2000 2002 و 2014 فاتح این بازی‌ها شد. علاوه بر این رکورد کلین‌شیت در این رقابت‌ها نیز به سن ایکر اختصاص دارد. دروازه‌بان پیشین مادرید در 51 بازی گلی دریافت نکرد.

در 725 دیدار رسمی مادرید به میدان رفت و 19 جام را فتح کرد. علاوه بر این باید دو قهرمانی با تیم ملی در یورو و یک جام جهانی را اضافه کرد. کاسیاس پنج بار در 11 بازیکن برتر فیفا قرار داشت و پنج بار به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان انتخاب شد. در افتخارات فردی‌اش جایزه براوو و سامورا نیز دیده می‌شود.

۱    
آی اسپورت
2016-10-19 00:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر