فهرست
گزارش مفصل بلیچر ریپورت : چرا چلسی باید با جهانبخش قرارداد ببندد؟
گزارش مفصل بلیچر ریپورت : چرا چلسی باید با جهانبخش قرارداد ببندد؟

گزارش مفصل بلیچر ریپورت : چرا چلسی باید با جهانبخش قرارداد ببندد؟

آی اسپورت - وب سایت مشهور بیلیچر ریپورت در گزارشی مفصل همراه با ویدئوهای مختلف به احتمال حضور علیرضا جهانبخش مهاجم جوان ایرانی نایمخن پرداخته است. بیلیچرریپورت در این گزارش با استفاده از نقل قول ها و بررسی شکل بازی و گل های جهانبخش سعی کرده نظر مثبت چلسی را به این بازیکن جلب کند.
مطلب علیرضا جهانبخش با اشاره ای به اعتماد ناگهانی کارلوس کی‌روش به این بازیکن در جام جهانی آغاز می‌ شود.ضمن اینکه جان دردن روزنامه نگار متخصص حوزه آسیا و امید جلیلی کمدین ایرانی مقیم انگلیس نیز با 2 تویت به وی اعتبار داده است. دردن نوشته زمان علیرضا جهانبخش باید خیلی سریع برسد و جلیلی با همان لحن طنز این جمله را تویت کرده: «لطفا زمان جهانبخش برسد!!!»
در ادامه مطلب به آمار جهانبخش در جام‌جهانی می‌پردازد:
* 3 حضور به عنوان بازیکن تعویضی
* ناموفق در گلزنی و ایجاد فرصت گل برای هم تیمی ها
* یک شوت به دروازه
* صدور 16 پاس
* یک دریبل کامل
* میانگین بازی 16.3 در هر دقیقه
همچنین در این مطلب بازی جهانبخش مقابل بوسنی به عنوان وینگر چپ مورد بررسی قرار گرفته است. ایران از همین منطقه تک گل خود مقابل بوسنی را به ثمر رساند.

 
مقایسه جهانبخش و آتسو
در ادامه مطلب آمار علیرضا جهانبخش و کریستین آتسو بازیکن تیم‌ملی‌ غنا مورد مقایسه قرار گرفته است. آتسو عضو تیم‌ ویتسه هلند است و ممکن است به تیم سلتیک بپیوندد. او در تمام بازی های تیمش حاضر بوده اما تعداد گل هایش با جهانبخش (با عدد 5) مساوی است البته او 2 پاس گل بیشتر از جهانبخش داده است (6 در مقابل 4) آمار آتسو در پاس های کلیدی و دریبل و البته شوت به دروازه‌بان‌ بیشتر از جهانبخش است با این حال نویسنده در توضیح گفته است نباید فراموش کنیم که آتسو در تیم بهتری بازی کرده که تیم ششم جدول هلند است، در ضمن او 2 سال از جهانبخش مسن تر و باتجربه تر است. در این تحلیل به گل های زیبا جهانبخش در لیگ هلند اشاره شده از جمله گل های او مقابل آژاکس و آلکمار، توپ دزدی جهانبخش از دلی بیلند و شوت استثنایی او یکی از گل های خاطره انگیز فصل گذشته بوده است. همچنین در بازی مقابل آژاکس باز هم بیلند را شکست داده و گل دوم تیمش را به ثمر رسانده است. دیگر گل زیبای جهانبخش مقابل هیرنفین به دست آمده و البته باید به پاس گل های او هم اشاره کرد.
 
گل نزنی های جهانبخش
در مطلب بلیچرریپورت به موقعیت های فراوان از دست رفته این بازیکن اشاره شده است. در جدولی که وب سایت اسکواکا آن را منتشر کرده مشخص است که جهانبخش تنها 16درصد از موقعیت را تبدیل به گل می‌ کند. به عقیده نویسنده این وب سایت جهانبخش باید حتما نرخ گلزنی و استفاده از آن بالا ببرد.
نتیجه: جهانبخش در حال حاضر قادر به حضور تیم اول چلسی نیست اما می‌تواند به عنوان یک استعداد درجه یک به چلسی بپیوندد و از آنجا به تیم دیگری قرض داده شود. او بازیکن مستعدی است و به  اندازه کافی برای سرمایه گذاری جذاب است. شاید شبیه به کوین دیبروئین که در سال 2012 به مبلغ 8.7 میلیون یورو از باشگاه گنت بلژیک خریداری شد و به مبلغ 22 میلیون یورو به ولفسبورگ فروخته شد.


 
در پایان این مطلب نویسنده چنین نتیجه گیری کرده: اگر جهانبخش با چلسی قرارداد ببندد قطعا باید منتظر انتقال های مهمتری از او در 3 سال آینده باشیم.
     
آی اسپورت
2014-07-25 19:08:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر