فهرست
آنالیز اسکای: سیمئونه چطور اتلتیکو را تغییر داده؟
آنالیز اسکای: سیمئونه چطور اتلتیکو را تغییر داده؟

آنالیز اسکای: سیمئونه چطور اتلتیکو را تغییر داده؟

آی اسپورت – برد یک صفر برابر بایرن مونیخ نشان داد اتلتیکو مادرید مقابل بهترین ها، یک تیم قوی و محکم باقی مانده. اما وقتی کارلو آنجلوتی بعد از بازی گفت که سبک بازی آن ها مانند گذشته است، خیلی حق با او نبود. سیمئونه در تلاش برای تغییر سبک بازی اتلتیکوست.

اتلتیکو مادرید
تعداد شوت و درصد صحیح پاس

 آمار نشان می دهند این فصل اتلتیکو در هر بازی بیشتر شوت می زند و پاس می دهد. آن ها نشانه هایی از حکمرانی بیشتر در بازی ها نشان می دهند. سیمئونه در گذشته برابر تغییر بی میل نشان داده. فوریه قبلی او گفته بود که ما تیم محکم، قوی و پرفشاری هستیم و نقطه قوت ما در ضد حمله است. نمی خواهم این را تغییر دهم و ما راه دیگری برای بازی کردن بلد نیستیم. تغییر سبک برای ما یک فاجعه خواهد شد. سیمئونه ریسک این کار را می داند. اما مرد تکامل گرای اتلتیکو از سر نیاز ضروری به این مرحله رسیده است. او از همان ابتدای فصل به این مساله پی برد. دو تساوی برابر تیم های تازه صعود کرده به لالیگا، سیمئونه را متهم به این کرد که بیش از اندازه محافظه کار است. کار به جایی رسید که گریزمن گفت: "سقوط کردن حالا محتمل است و باید دوباره خودمان را پیدا کنیم." چه اتفاقی بعد از آن افتاد؟

اتلتیکو مادرید
تعداد گل های زده شده در جریان آزاد بازی
 

در فصل 2014/15، اتلتیکو سی گل از روی ضربات ایستگاهی زد، ده گل بیش از تیم بعدی در لالیگا! آن ها هنوز هم در توپ های هوایی یک تهدید هستند و هر چهار گل آن ها برابر سلتا از روی سانتر از جناح راست بدست آمد. اما در این فصل، آن ها یکی از چهار تیم لالیگا هستند که هنوز از روی ضربات ایستگاهی گلی نزده. حالا تاکید بیشتری روی کیفیت در جریان آزاد بازی وجود دارد. در فصل 2014/15، اتلتیکو فقط  سی گل در جریان آزاد بازی زد. رئال و بارسا هر کدام بیش از هشتاد گل زدند. فصل گذشته اتلتیکو پنجاه گل زد. اما این فصل آن ها عملکردی نزدیک به رئال و بارسا داشته اند و اگر مطابق پیش بینی داخل پرانتر تا پایان فصل شصت و پنج گل بزنند، نسبت به دو فصل پیش بیش از دو برابر بهتر عمل کرده اند و به رئال و بارسا هم نزدیک تر می شوند. به نظر می رسد سیمئونه ترمز را رها کرده. در برابر خیخون در خانه، خط هافبک چهار نفره او متشکل از گایتان، کوکه، سائول و کاراسکو بود، 4 بازیکن تهاجمی. نتیجه پیروزی با نتیجه 5-0 شد.   

اتلتیکو مادرید
مقایسه لاین آپ اتلتی برابر بایرن
 

سیمئونه در بازی های بزرگ به محافظه کاریش ادامه خواهد داد. مانند تساوی 1-1 برابر بارسلونا که دو هفته قبل شاهدش بودیم. اما حتی برابر بایرن، نشانه هایی از تغییر دیده می شد. به لاین آپ او برابر بایرن در این فصل نگاه کنید. کنار گابی در میانه میدان، کوکه قرار گرفت. در حالیکه فصل قبل در بازی نیمه نهایی، آگوستو فرناندز دفاعی تر بازی را از ابتدا شروع کرد. سیمئونه در پیش فصل 2015 از کوکه در میانه میدان استفاده می کرد. اما نتیجه ای ندید و آن را رها کرد. انگار دوباره به این ایده برگشته است. حالا خلاقیت بیشتری را به خط هافبکش وارد می کند و به دنبال تنوع در بازی تهاجمی اتلتیست. برای سیمئونه، این یک حرکت به سوی تعادل است چون معمولا تلاش برای نباختن، او را خیلی خاص می کند. اما بر خلاف حرفی که آنجلوتی زد، تغییراتی در اتلتیکو مادرید رخ داده اند.  

 

منبع: اسکای

 

۵    
آی اسپورت
2016-10-03 20:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر