فهرست
درخواست مهم از وزیر ورزش: معضل سربازی را حل کنید
درخواست مهم از وزیر ورزش: معضل سربازی را حل کنید

درخواست مهم از وزیر ورزش: معضل سربازی را حل کنید

آی‌اسپورت‌ ـ موضوع جعلی بودن کارت پایان خدمت 35 بازیکن فوتبال ایران و بررسی ویژه سازمان نظام وظیفه حکایت از اتفاقات جدی در روزهای آینده فوتبال ایران دارد.
 موضوع کاملا ساده است، استعدادهای مهم فوتبال ایران که با هزینه باشگاه ها رشد پیدا می‌ کنند در بهترین شرایط سنی باید به تیم های نظامی منتقل شوند و همین مسئله باعث می‌ شود برخی باشگاه ها برای جلوگیری از این اتفاق دست به تخلف بزنند. تخلفی که حالا با پیگیری علی دایی سرمربی پرسپولیس پس از اتمام لیگ‌برتر گذشته تبدیل به یکی از مهمترین سوژه های فوتبال ایران شده است.
به گزارش آی‌اسپورت‌ موضوع مهم در این بین خلأ قانونی موجود است، اینکه وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نتوانستند قانونی وضع کنند که از طریق آن بشود از حق باشگاه ها سازنده حراست کرد.  
امروز فولاد که مهمترین تیم فوتبال ایران در سرمایه گذاری روی جوان هاست با وجود همه مراقبت ها در آستانه یک اتهام بزرگ و البته از دست دادن کاپیتان خود است حال آنکه با وجود قانون شکنی باید این نکته را هم در نظر گرفت که تلاش فولاد برای حفظ بختیار رحمانی چه ثمره ای برای فوتبال ایران داشته است ...
به گزارش آی‌اسپورت‌ در جلسه چهارشنبه اهالی رسانه با وزیر ورزش 2 عضو هیات رئیسه انجمن ورزشی نویسان از وزیر ورزش خواستند با ایجاد یک قانون جدید به حمایت از تیم هایی بیاید که در سازندگی تلاش می‌ کنند. به گفته آنها با توجه به جدایی قطعی بازیکنان سرباز با سن و سال امید در باشگاه های مربوطه آنها دیگر رغبتی به سازندگی نخواهند داشت. در عین حال وزیر ورزش هم در پاسخ گفت باید قانونی رسمی در این زمینه به تصویب دولت برسد و بازیکنان مستعد و سرباز در رده های سنی امید و جوانان با پرداخت سوبسید در تیم هایشان به فعالیتشان ادامه دهند تا حق باشگاه های سازنده هم رعایت بشود.
در صورت تصویب چنین قانونی یک اتفاق مهم در تاریخ ورزش  ایران رخ خواهد داد.
  ۹  
آی اسپورت
2014-07-25 23:22:26
نظر دهید

۹ نظر
محمد مسعودنیا
جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۵۱
احساس میکنم دارم خواب میبینم. بالاخره یه سایت داره حرفای عاقلانه میزنه. دیروز قضیه علی دایی و امروز قضیه بازیکتای جوون فولاد. حالا من ایدمو برای آقای راهبر میفرستم اگر برام ایمیلشو بفرستید. البته این ایده رو با باشگاه فولاد هم مطرح کردیم که خیلی خوششون اومد و استقبال کردن
محمد-اهواز
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۳۶
واقعا اگه چنین قانونی وضع شه خطر از بین رفتن استعدادهای ناب فوتبالی که تو آکادمی فولاد رشد میکنن از بین میره و باشگاه میتونه اونا رو به اوج پختگی برسونه و تحویل فوتبال ملی بده.بازیکنای زیادی در اثر این خلاء قانونی از بین رفتن.
-
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۴۶
خوب معافیت تحصیلی بگیرند دیگه
-
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۱۷
الان که دیگه کاری نداره. با توجه به اینکه دانشگاه ازاد بدون کنکور شده خیلی راحت می تونن ثبت نام کنند و از معافیت تحصیلی استفاده کنند
سرباز
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۴۳
من متاسفم برای این طرز تفکر .همانطور که یک پزشک متخصص و یا یک مهندس یا کسی که دارای تحصیلات عالی هست باید به سربازی برود یک فوتبالیست نیز باید برود.کسی که سالها تلاش کرده و پزشک شده و مسلما از یک فوتبالیست بسیار بیشتر به کار مردم می آید دوسال از عمر خود را به سربازی برود اما یک فوتبالیست حقوق میلیاردی خود را بگیرد اما بازهم در یک تیم به عنوان سربازی خدمت کند؟؟؟!!!
تراختوری1360
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۸:۲۷
برای اینکه نزارن حمودی ورحمانی بیان تراختوردارن قانون تصویب میکنن!!!
ملوانی
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۴۴
نگید بازیکن سرباز به تیم نظامی میره بازیکن سرباز به تراکتور سازی تبریز میره همین فقط اگه بازیکنی باشه که شاخص نباشه یا در تیم خودش بهش بازی نرسه و تراکتور هم نیازی بهش نداشته باشه به تیم های دیگه میره .
شما از سرمایه سوزی تیم های سازنده گفتید اما نگفتید تیم های نظامی مثل ملوان و فجرسپاسی چون از رانت های تیم های متمول برخوردار نیستند بازیکن هایی رو که از تیم های پایه به لیگ برتر آوردند و کلی خون دل خوردند تا بازیکن شدند به راحتی از دست میدن چون از کمک های مالی هنگفت دولتی که تیم های دیگه از اون بهره مند هستند بی بهره هستند .
نگید در اروپا هم بعضی تیم ها متمول تر و بعضی بی پول ترند اونجا خود تیم ها درآمد زا هستند و اینطور نیست که دولت به یک تیم هشتاد میلیارد و به یک تیم هیچ پولی کمک نکنه
کالاگان
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۰۹
نه اینکه بازیکنان فولاد تا الان توی تیمهای دیگه بازی کردن همه شون بنوعی معافیت دارن
علی
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۱۴
این که مسخرست. همونطوری که ما میریم سربازی اینا هم باید برن. ما اگه تحصیلات داشته باشیم و یک تخصصی داشته باشیم میریم تو یه سازمانی امریه میشیم و سربازیمونو میگذرونیم. اینا هم یا باید برن مثل بقیه تو جاهای نظامی سربازیشونو بگذرونن و یا اینکه برن به تیمهای نظامی (فجر سپاسی - تراکتور-ملوان و یا هر تیم نظامی دیگر) به صورت امریه سربازیشونو بگذرونن.
کسی که این پیشنهادو داده خیلی احمقه و وزیر ورزش هم اگه این حرفو زده اون هم خیلی احمقه.
شما منتظر باشید این اتفاق بیفته. منتظر باشید. آخه چقدر احمقید شما اخه.
کمی راجع به قانون نظام وظیفه بدونید بعد نظر بدین لطفا.
من نوعی با مدرک دکترا وقتی میرم سربازی دوسال وقت تلف کردن محسوب نمیشه؟ بعد یه فوتبالیست میره فوتبالشو بازی میکنه پولشم میگیره تازه, اون میشه تلف کردن عمر؟؟؟؟؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر