فهرست
نوستالژی روز؛ سرمربی فوتبال ساحلی ژاپن را شناختید؟
نوستالژی روز؛ سرمربی فوتبال ساحلی ژاپن را شناختید؟

نوستالژی روز؛ سرمربی فوتبال ساحلی ژاپن را شناختید؟

آی اسپورت – از میان کسانی که بازی دیروز تیم‌های فوتبال ساحلی ایران و ژاپن را دیدند آنهایی که حافظه بهتری دارند قطعا از دیدن سرمربی تیم ژاپن تعجب کردند و یاد خاطرات جالبی افتادند. «روی راموس» سرمربی برزیلی‌الاصل تیم فوتبال ساحلی ژاپن برای ایرانی‌ها چهره نوستالژیکی است. او در فاصله ۱۹۹۰ تا ۱۹۵ برای تیم ملی ژاپن بازی کرد. چهره و شخصیت او به این دلیل برای ایرانی‌ها آشناست که او یکی از اولین بازیکنان دو ملیتی بود که در فوتبال آسیا معروف شدند. در واقع کاری را که قطری‌ها در این سال‌ها انجام دادند، ژاپنی‌ها سال‌ها پیش با دعوت از روی راموس ۳۳ ساله باب کردند. راموس چند بازی هم در مقابل تیم ملی ایران انجام داد که احتمالا مهم‌ترین‌هایش یک بازی در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۲ ژاپن بود که با گل دیرهنگام کازویوشی میورا به سود میزبان تمام شد. ژاپن در آن بازی‌ها به قهرمانی هم رسید. راموس و میورا معروف‌ترین فوتبالیست‌های ژاپن در آن دوران بودند.

1
1

دومین بازی مهم راموس در مقابل تیم ملی ایران مربوط به بازی‌های انتخابی جام جهانی ۱۹۹۴ است. آن بازی‌ها در دوحه برگزار می‌شد و بازی ایران – ژاپن بازی دوم دو تیم بود. در روز اول ایران با ۳ گل از کره جنوبی شکست خورده بود و ژاپن در مقابل عربستان سعودی به تساوی بدون گل رسیده بود. اما در بازی که برای ایرانی‌ها حکم انتقام داشت تیم ملی موفق شد در حضور روی راموس تیم ملی ژاپن را با نتیجه دو بر یک شکست بدهد. در آن مسابقات در نهایت عربستان و کره جنوبی موفق به صعود به جام جهانی شدند و ژاپن به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به کره جنوبی به جام جهانی نرسید. مسابقاتی که طرفداران ژاپن از آن‌ به عنوان «رنج دوحه» یاد می‌کنند. راموس در مجموع ۳۲ بازی برای تیم ملی ژاپن انجام داد و یک گل زد. او که متولد ریودوژانیرو است بیشتر عمر فوتبالی‌اش را در تیم وردی کاوازاکی گذراند. جالب این که شروع دوران مربی‌گری او در همین تیم فوتبال ساحلی ژاپن بود. جالب‌تر این که این سومین دوره مربی‌گری او در تیم ملی فوتبال ساحلی ژاپن است.

۹ ۲  
آی اسپورت
2019-03-15 09:59:00
نظر دهید

۲ نظر
قارتال
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۲:۵۳
راموس همون بازیکن مادر بخطایی بود که از دقیقه ی اول بازی ایران و ژاپن تو جام ملتهای آسیا 1992 با هتاکی به بازیکنان ایرانی سعی در تضعیف روحیه اونها داشت که البته بیشترین درگیریهای لفظی را هم با مرحوم سیروس قایقران داشت ،جالبتر اینجاست که همون رویه را در بازی انتخابی جام جهانی 94با تیم ملی ما دوباره پیش گرفت و تو دقایق اولیه با خطای شدیدی حمید استیلی کم سن وسال رو که تو دقایق اولیه بدجوری ژاپنیها را اذیت کرده بود با فرارهاش ، مصدوم کرد ، البته دم مهدی فنونی زاده گرم که به فاصله ی چند دقیقه بدجوری گذاشت تو درش و زد داغونش کرد ،در پایان بازی هم تیم ملی انتقام اون شکست ناجوانمردانه ی جام ملتها رو با گل های دایی و حسن زاده گرفت.یاد اون دوران بخیر
موراتا
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
آخ آخ انگار همین دیروز بود تیممون خیلی خوب نبود ولی اگر افتضاح غلامپور نبود شاید شانس صعود داشتیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر